Aktualitātes
11.11.2019

Vitālija Manska filma "Putina liecinieki" nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai

Komentē
0
Saglabā

Latvijā dzīvojošā režisora Vitālija Manska filma, kas tapusi studijā "Vertov", ir viena no piecām nominantēm Eiropas Kinoakadēmijas balvai dokumentālo filmu kategorijā.

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana notiks 7. decembrī Berlīnē, un līdzās "Putina lieciniekiem" tai nominētas arī divas filmas, kas bija skatāmas Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā, – sīriešu režisores Vaadas al Katības filma "Veltījums Samai" un Ļubomira Stefanova un Tamāras Kotenskas filma "Medus zeme", kā arī Agostino Ferentes filma "Selfijs" un Benjamino Bereses filma "Manas mātes pazušana". Ar pilnu nominēto filmu sarakstu var iepazīties Eiropas Kinokadēmijas mājaslapā.

"Putina liecinieki" ieguva 2018. gada Karlovi Varu starptautiskā kinofestivāla labākās dokumentālās filmas balvu, izrādīta vairāk nekā 50 kinofestivālos (Toronto SKF, Dok Leipzig, BFI Londonā, IDFA, AFIFest u. c.), kā arī aprakstīta dažādos prestižos pasaules medijos ("The Times", "Variety", "Hollywood Reporter", "NY Times" u. c.). Filma izrādīta vairāk nekā 10 valstīs, taču joprojām aizliegta Krievijā.

"Putina liecinieki" ir detalizēts Krievijas prezidenta un to cilvēku portretējums, kuri nodrošināja viņa varu, – izmantoti gan Mansku ģimenes privātā arhīva video, gan kino materiāli, kas uzņemti 20. un 21. gadsimta mijā, kad veidojās pašreizējā Krievijas varas elite. Šajā laika periodā Vitālijs Manskis uzņēma vairākas filmas, kas sniedza unikālu iespēju iekļūt valsts politikas aizkulisēs, – par Mihailu Gorbačovu, Borisu Jeļcinu, Vladimiru Putinu un dzīvi Kremlī. Nofilmētais, bet līdz šim neizrādītais atsedz svarīgāko pagrieziena punktu Krievijas jaunāko laiku vēsturē. Dokumentālas liecības ataino notikumus pēc negaidītās Borisa Jeļcina, Krievijas Federācijas pirmā prezidenta, atkāpšanās 1999. gada 31. decembrī un operācijas "Pēctecis" sākuma, kā rezultātā Putins iegūst valsts varas grožus savās rokās.

Latvijā filma "Putina liecinieki" šogad nominēta arī Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" kategorijās "Labākā dokumentālā filma" un "Labākais dokumentālā kino režisors".

Filma "Putina liecinieki" ir tapusi, sadarbojoties filmu studijām "Vertov" (Latvija), "Golden Egg Production" (Šveice) un "Hypermarket Films" (Čehija). Latvijā filmu finansiāli atbalstījuši Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Televīzija.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!