Anton Giovanni
pirms 1 gada
Whatsapp +447883183014
Anton Giovanni
pirms 1 gada
Whatsapp +447883183014
Andrejs Upitis
pirms 2 gadiem
Lūk šeit vajadzētu būt Latvijas neseksistiem un protestēt. Šī ir īsta problēma
Dainis Desa
pirms 2 gadiem
- zilacaina blondīne Nigērijā
- melnādains cilvēks Beļģijā
Kuram būs privilēģija uz drošību?
Kārlis Kalējs
pirms 2 gadiem
Nēģeris beļģijā būs musulmaņu kultūras konflikta un augošās noziedzības vidū.
Beidz fantazēt ar savu bernudarza loģiku.
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Tā kā nevajag mūs lamāt - pamēģiniet uzdot jautājumus par pašu melno cilveku atbildību vai bezatbildību - cik cietušo un mirušo ir , kad latvieši sūkā savu rūjienas melnīti un kad afrikāņi Āfrikā veic etniskās tīrīšanas savā starpā -
kā interesēs ir jauno laiku tiesiskuma princips - tu taisnojies, ka neesi rasists , tikai tāpēc , ka baltais ? ā - tātad vainīgs - kādas vēl diskusijas, kādi vēl pierādījumi - viss skaidrs, taisnojas taču tie, kuri ir vainīgi !
Nu jā - kā tur Volands M&M teica- budet interesno - budet očeņ interesno - nu kā lai nepiekrīt -
Kārlis Kalējs
pirms 2 gadiem
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Dainis Desa
pirms 2 gadiem
Andrejs Upitis
pirms 2 gadiem
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
Pag gada decembrī britu Glamour priekš manis bija šokējošs - jaunas dāmas tajā stāstīja, kas viņas diskriminē - dūšīgu melno sievieti diskriminēja teiciens par strong black woman. Ebreju dāma skaidroja,ka bieži dzirdētais apgalvojums ,ka ebreji ir bagāti ir klasisks antisemītisms, tad viena cita dāma žēlojās,kaviņu nomāc nepareizie sabiedrības priekšstati par viņas seksuālo orientāciju, kuras nosaukumu dzirdēju pirmoreiz. Un tā tālāk. Fotogrāfijās bija citas jaunas dāmas ,kutu frizūras un meikapi bija taisīti - nu nezinu - varbūt 5 ,bet varbūt 15 stundas. Un tad es sabijos, nospriedu,ka uz Londonu nav ko rauties - paskatīsies uz melno sievieti - slikti, nepaskatīsies - arī slikti. Uzdot jautājumus, vai paust viedokli - labākajā gadījumā uz tevi nikni nošņāķs, bet sliktākajā - noskalpēs.
Tāda sabiedrība mani baida. Ļoti.
Manas audžumeitas draudzene ir notetovējusies no ausīm līdz pēdām un žēlojas,ka sabiedrība Latvijā uz viņu nicīgi skatoties. Kad tā meitene atkal atnāca - nu bija bsil skatīties uz viņu. Man ir dziļi vienalga,cik viņai raiba āda, bet nu manu skatienu iztulkot var visādi.
Kārlis Kalējs
pirms 2 gadiem
Gunii Cricket
pirms 2 gadiem
Lasot galvā mēģināju salikt tādu kā + un - tabulu, kur manas privilēģijas ir vienā ailītē un otrajā tas..viss par ko man ir bijis (vai joprojām ir) jācīnās.
Visai ātri tapa skaidrs, ka tas neies krastā, jo pirmkārt abas ailītes ir ārkārtīgi subjektīvas, pie objektīva un precīza vienādojuma es nenonākšu. Otrs, nebūs mērāma rezultāta arī tāpēc, ka skaidrs, ka būs lietas kuras "piemirsīšu" ielikt ailītē, it sevišķi par ailīti + runājot, jo pašai visas mazākās privilēģijas uzsaskatīt ir neveikli, pat neispējami. Vieglāk ir ar "-". Piekrītu autorei, ka čīkstēt ir nu tā..dabīgi un viegli.
Tas sausais atlikums no šī raksta man, personīgi, ir atgādinājums tam, ka: 1. visi esam kaut kur priviliģēti, citur tieši pretēji 2. privilēģija ir plūstoša un mainīga - nedrīkstam ērti iekārtoties uz savas privilēģijas rēķina (kaut vai domājot par to, ka visi ar katru dienu kļūstam vecāki).
3. apzinoties savas privilēģijas (kaut vai sākumā vismaz pamatlietas), varam uz apkārtējiem paskatīties ar lielāku empātijas devu (bet ne ar žēlumu! Jo ir punkts nr. 1.).
Attiecīgi, kreņķi ķert par šo visu nevajag, ja vien nav vēlme nonākt Tvaika ielā, taču būt empātiskākiem, atvērtākiem, tolerantākiem (šis vārds vispār ir kolosāls! - ļaut citiem dzīvi dzīvot tā kā viņi vēlas, it sevišķi, ja tas nekādi negatīvi neietekmē tavējo) utt. - JĀ!
Agra Liege
pirms 2 gadiem
Ļoti vērtīga man šajā kontekstā šķita arī Robin DiAngelo's grāmata "White Fragility".
Tom Neuland
pirms 2 gadiem
Starp konserviem jau arī to mana, bet te jau iet uz visiem simts, drīz varbūt arī raksti un komentāri būs tikai angļu mēlē. Nepārsteigtu.
ana nas
pirms 2 gadiem
Mani pašu ļoti interesē jautājums, kāpēc man (mums?) ir tik grūti sevi redzēt kā tādu, kam ir klājies labi, kam ir bijuši labi apstākļi, lai uzaugtu, veidotu attiecības, mācītos, strādātu sev vēlamajā profesijā utt. Man pašai ir tendence, tāpat kā raksta autore to ieskicēja, izcelt visu negatīvo, kas man ir traucējis un stāvējis ceļā. Man ir aizdomas, ka savas cietēja lomas uzsvēršana kaut kādā ziņā pieder pie mūsu kultūras mantojuma? Tas ir tāds kā standarta stāsts, redzējums par savu vietu pasaulē, ko viena paaudze, stāstot par sevi un saviem senčiem, nodod nākamajai. Arī mūsu kopējos mītos, literatūrā, reliģijā, vēstures izklāstā, slavenību dzīves stāstos cietēja tēls šķiet ļoti izplatīts.* Pretēji tam skatījums, ka mēs varētu būt priviliģēti, ka mums vienā vai vairākās dzīves jomās ir bijuši labāki starta apstākļi, ir kaut kas pilnīgi jauns. Kad es sev saku, ka esmu priviliģēta vai vienkārši man ir klājies labi, tas izklausās pilnīgi pretdabiski. Tas atduras pret visu to nelaimju kopumu, kuras veido manas eksistences attaisnojumu. "Ja jau es esmu priviliģēta, tad kāpēc man iet tik slikti?", es sev varētu jautāt, un to droši vien dara arī daudzi citi. Es atvainojos par šī komentāra viegli narcistisko ievirzi, tomēr, domājot par sevi, es varu labāk saprast citus. Nemaz nerunājot par savu privilēģiju atzīšanu, pat vienkārša atziņa, ka "man ir klājies labi" daudziem cilvēkiem varētu būt nesavienojama ar to, kā mēs esam pieraduši par sevi domāt un kas veido mūsu pamatu.
*(Papildus jautājums varētu būt, kā šis mitoloģizētais cietēja tēls ietekmē mūsu skatījumu uz priviliģētības un diskriminācijas tēmu reālajā dzīvē? Vai mēs esam pieraduši domāt par cietēju kā scenārija obligāto sākuma sastāvdaļu un par priviliģēto- kā par citu, kā par to, kas nekad neesam mēs?)
Anna Žabicka
pirms 2 gadiem
(Atvainojos, par viegli pamācošo pieskaņu - vienmēr mēģinu no tā izvairīties, bet, re, tomēr izlauzies).
Skaisle Jatalniece
pirms 2 gadiem
par čekistu laiku dzejas zvaigznes māras zalītes izrādi Tobago es savu viedokli esmu paudusi 101 reizi. Lūk, tas - tā luga, bija kaut kas ataviski pretīgs un zemisks, bet ne satori, ne annas žabickas , ne slavenais sorosa ''domātājs'' svece, par to nekreņķējās - nu tad par ko vispār ir runa ...
kaut kāda abstrakta pļāpāšana - aiz neko darīt
Ne no viena vīrieša nekādu atvainošanos es negaidu un man nevajag. Latviskā vide, mentalitāte, sabiedrība - par spīti padokupācijai man ir ļāvusi izaugt kā brīvai un neatkarīgai sievietei, ar pašcieņu un spēju cienīt citus. No kurienes rodas šīs mūžīgi aizvainotās un pazemotās dāmas ?
Šitās brēcošās feministes ,lai parubina savas nabiņas vientulībā un mēģina savu problēmu risināšanu neuzlikt uz sabiedrības pleciem.
Mediji ziņo, ka pandēmijas laikā stipri palielinājusies nabadzīgo nabadzība. Tad ir godīgi visu sabiedrību vainot nabagu izmisuma izpausmēs?
Tvnet bija raksts par bērnu - slepkavu, kuru sodīja ar nāvi Ļeņingradā padlaikos. Un mani aizkustināja žurnālista komentārs, ka slepkava bija tikai bērns, kurš cīnījās par iespēju izdzīvot kā prata. Bērns -slepkava ir sabiedrības atbildība - kopējā. Un ja Latvijā ir jāuztraucas par seksismu, rasismu, antisemītismu - tad tā pirmkārt, ir nabadzības un neizglītotības problēma, nevis tradicionālā kultūra.
Lūk, marta Rīgas Laikā bija intervija ar ebreju literātu, kurš apgalvo, ka ienīst nacionālismu - nu ienīst un viss. Vienlaicīgi - pats uzsver, ka ir nācis no ebreju vidusšķiras. Nu kur konsekvence? Vai Izraēlas valsts rašanās būtu iespējama bez nacionālisma? Bez cionisma?
Vai piemēram, klausos LR 3 Klasika raidījumu Pārmijas un kārtējo reizi saputojos dusmās par režisoru D.Sīmani - cilvēki esot muļķi. Nu labi - un ko tālāk? Tad Latvijas valstij jāuztur šī kuļturščiku banda, kas tikai to spēj pateikt, ka cilvēki ir muļķi? Tā pati Zandere - es neraudot nevaru noskaitīt to viņas - es tevi pazinu mamma, es tevi pazinu tēti, vai bērniņš , kas nāk pa piena ceļu , bet vienlaicīgi - viņa a rī saka - visi ir muļķi. Normāli ? Tas ir normāli, ka pārmaksātie izlaistie un izlaidušies kuļturščiki, kuri naudu pelna - milzu naudu pelna ar radošo darbu sabiedrību spēj vien par muļķiem lamāt?
Nu kā lai par tādu nepaliek, ja to sludina 5 x15 reizes dienā?
Nu labi,ko tur daudz - suņi rej, karavāna iet tālāk
pirms 2 gadiem
Ļoti skumji. Jo sirds jau viņiem ir īstajā vietā.
jurniece
pirms 2 gadiem
Tom Neuland
pirms 2 gadiem
Visas šīs muļķības jau no turienes arī ir importētas, gatavā formā. Francijā part to jau runā valsts līmenī, pat maigais Makarons saka, ka ir aizgājis par tālu. Latvijas kontekstā, zinot mūsu vēsturi, jau nu vispār komēdija.
Andrejs Upitis
pirms 2 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Agra Lieģe-Doležko
0Kuces naktī
Nakts Kuce savulaik nebija nedz Nakts Kuce, nedz Māte – viņa bija māksliniece, taču, protams, pat ar samērā veiksmīgu karjeru šajā prasīgajā un nestabilajā nozarē viņa līdz ar bērna ienākšanu ģimenē acumirklī zaudēja butaforiskajā referendumā par jautājumu: kurš no mums upurēs visu, kas līdz šim kaut ko nozīmēja, un kura darbs kļūs par prioritāti?

Rvīns Varde
0Man arī nepatīk, bet arī patīk
Pirms daudziem gadiem biju apskatījis Kombuļu Ineses profilu portālā "draugiem.lv" un nekavējoties saņēmu no mākslinieces vēstuli, kura skanēja šādi: "Sveiks! Šī dziesma ir par Tevi!" Un tad es tik ļoti nobijos, ka vairs nekad neskaidroju, par ko ir dziesmas un stāsti – lai lasītāji domā paši.

Eva Johansone
0Dziedinošas sarunas 81+
Uz intervijām visbiežāk aicina tos, kuri nupat atklājuši izstādi, uzvarējuši sporta sacensībās vai atklājuši ko jaunu laboratorijā. Tagadnes redzējums un sasniegumi. Bet kā tas viss izskatās plašākā ietvarā? Ar šādu domu žurnālā "Satori.lv" uzsākam sarunu ciklu "81+" ar cilvēkiem.

Jete Anna Puriņa, Līva Lūse
0Jauns un jauns, un jauns
"Pelēka vasara, saulaina ziema" kopumā veidota kā "mīlestības vēstule" Franču jaunajam vilnim, Godāram, Trifo un pārējiem, tomēr rezultāts ir diezgan blāvs, jo pati kustība nekādā veidā netiek komentēta, bet no atsaucēm vien nav iespējams veidot izrādi.

Sabiedrība
21.04.2021
25
Vieta zem saules