Foto: Andrejs Strokins
 
Aktualitātes
15.03.2021

Foto: Viesturs Kairišs pabeidzis jaunās filmas "Janvāris" uzņemšanu

Komentē
0

Tikko pabeigta Viestura Kairiša topošās spēlfilmas "Janvāris"  uzņemšana. Tā būs stāsts par astoņpadsmitgadīgiem jauniešiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos.

Filma "Janvāris" tiek veidota kā Latvijas (Mistrus Media), Lietuvas (Artbox) un Polijas (Staron Film) kopprodukcija. Filmēšanā piedalījās vairāk nekā 50 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas kinoprofesionāļu, kā arī turpat 1000 masu skatu dalībnieku. Filmēšana notika Rīgā, Rēzeknes novadā, Ķegumā, Jūrmalā un Viļņā.

Marta sākumā pie Saeimas ēkas pēc operatora un režisora Zigurda Vidiņa 1991. gadā filmētā materiāla līdzības filmas mākslinieces Ievas Jurjānes un mākslinieka Kārļa Utināna vadībā tika izveidota 1991. gada janvāra barikāžu rekonstrukcija.

"Tautas cīņa tolaik bija ārkārtīgi jēgpilna lieta. Kino tolaik pēkšņi kļuva par dzīvības un nāves jautājumu – gāja bojā divi operatori. Tajos laikos es biju tāds nihilists, bez lielas valstiskuma atziņas, radikāls jaunietis, kurš gāja pret straumi, un personiskā līmenī, domājot par nākotni, tā bieži vien bija tāda bezcerība," tā filmā rekonstruēto laiku atceras režisors Viesturs Kairišs.

"Perioda drāmas jeb filmas  par vēsturi, tajā skaitā  90. gadu vēsturi, ieņem stabilu vietu pēdējo gadu  Eiropas kino piedāvājumā gan festivālos un kino repertuārā, gan televīzijā. "Janvāris" ir paaudzes stāsts, kuru varējām filmēt tikai noteiktos klimata apstākļos, tāpat ļoti būtiski, ka filmēšana sakrita ar 1991. gada notikumu 30 gadu atceres pasākumiem, kas filmas komandai palīdzēja psiholoģiski. Filmēšana globālās pandēmijas apstākļos prasīja gan papildu līdzekļus, gan milzīgu enerģiju visai filmēšanas grupai," stāsta viena no filmas producentēm Inese Boka-Grūbe.

Filmas komandā ir režisors Viesturs Kairišs,  operators Vojcehs Starons, māksliniece Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece Rūta Lečaite, grima māksliniece Ilze Trumpe, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, izpildproducenti Mārtiņš Eihe un Agate Prozoroviča.

Filmā kopā ar neprofesionāliem aktieriem piedalījās jaunie aktieri Kārlis Arnolds  Avots, Alise Danovska un Sandis Runge, kā arī kino jomā  jau pieredzējušie aktieri:  Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Imants Strads, Lauris Dzelzītis, Kaspars Dumburs, Igaunijas aktieris Juhans Ulfsaks un  lietuviešu aktieris Aleks Kazanavičs.  

Filma "Janvāris" uz ekrāniem varētu iznākt 2022. gada sākumā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!