Photo by Kilyan Sockalingum on Unsplash
 
Aktualitātes
05.12.2018

Mākslinieku honorārus atklās tikai pēc pieprasījuma

Komentē
2
Saglabā

Vakar, 4. decembrī, notika Kultūras ministrijas (KM), Kultūras alianses un nozares valsts pārvaldes iestāžu pārstāvju tikšanās, kurā sanākušie vienojās turpmāk mākslinieku honorārus valsts finansētos kultūras projektos atklāt tikai pēc pieprasījuma, nevis tos publiskot, vēsta ziņu aģentūra LETA un LTV1 "Panorāma".

Preses konferencē pēc tikšanās kultūras ministre Dace Melbārde norādīja, ka vienošanās raksturs nav saistošs un nekāda rezolūcija netika pieņemta. "Vienojāmies par vienotu kārtību – likums nedod pienākumu publiskot honorāru, bet, ja iespējams, tad iestādes vadītāji pēc pieprasījuma sniegs šādu informāciju," sacīja Melbārde.

Diskusijas dalībnieki norādīja, ka mākslinieku tiesības uz privātumu aizsargā starptautiskā prakse. "Vienmēr jāskatās, kas ir sabiedrības interesēs - vai uzzināt konkrētu mākslinieku vārdus un summas, vai redzēt skaidrus principus, pēc kādiem valsts finansējums tiek izlietots vispār." Tāpat tika norādīts, ka honorāru publiskošana rada situāciju, kurā mākslinieku atlīdzības tiek salīdzinātas, un tas, kā norāda ministrija, nav tik vienkārši, jo jāvērtē katra mākslinieka vārds, ieguldījums pasākumā un viņa prasības katrā gadījumā.

Tikšanās notika, reaģējot uz LTV1 raidījumu "Nekā personīga", kura jaunākajā laidienā apšaubīta simtgades programmas koncerta "Mīlestības vārdā. 18+" izmaksu pamatotība un uzdots jautājums par valsts finansētu kultūras pasākumu finansēšanas caurspīdīgumu.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
2

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!