Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
14.09.2021

Viendzimuma laulāto tiesības jāievēro visās ES valstīs, norāda Eiropas Parlaments

Komentē
1
Saglabā

Eiropas Parlaments (EP) otrdien izdevis rezolūciju, kurā prasa Eiropas Savienībai vienādi nodrošināt pamattiesības LGBTIQ kopienai piederošiem un reģistrētiem pāriem, informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Rezolūcijā par LGBTIQ personu tiesībām Eiropas Savienībā, kas pieņemta ar 387 balsīm par, 161 pret un 123 atturoties, Eiropas Parlaments uzsver, ka šiem iedzīvotājiem visā Eiropas Savienībā vajadzētu būt iespējai pilnībā izmantot ES iedzīvotāju pamattiesības, tostarp tiesības brīvi pārvietoties.

Laulības vai reģistrētas partnerattiecības, kas izveidotas vienā dalībvalstī, ir jāatzīst arī citās, un likumam pret viendzimuma laulātajiem un partneriem ir jāizturas tāpat kā pret pretējā dzimuma partneriem, teikts dokumentā.

Laulības vai reģistrētas partnerattiecības, kas izveidotas vienā dalībvalstī, ir jāatzīst arī citās, un likumam pret viendzimuma laulātajiem un partneriem ir jāizturas tāpat kā pret pretējā dzimuma partneriem.

EP deputāti atsaucas uz Eiropas Savienības Tiesas spriedumu "Coman & Hamilton" lietā, kurā noteikts, ka jēdziens "laulātais" Brīvas pārvietošanās direktīvā ir jāattiecina arī uz viendzimuma partneriem, Komisijai jāveic izpildes panākšanas pasākumi pret Rumāniju, kur valdība nav ieviesusi grozījumus tiesību aktos, lai ievērotu šo spriedumu.

Rezolūcijā arī mudināts visās ES dalībvalstīs par bērna likumīgajiem vecākiem atzīt dzimšanas apliecībā minētos pieaugušos. EP deputāti vēlas, lai varavīksnes ģimenēm saskaņā ar ES tiesību aktiem būtu tādas pašas tiesības uz ģimenes atkalapvienošanos kādas ir pretējā dzimuma pāriem un viņu ģimenēm. Viņi arī uzsver, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka bērni, pārceļoties uz citu dalībvalsti, nekļūst par bezvalstniekiem.

Visbeidzot EP deputāti prasa, lai Komisija vērstos pret diskrimināciju, ar ko saskaras LGBTIQ kopienas Polijā un Ungārijā, un aicina turpināt ES procedūras (pārkāpuma procedūras, Tiesas noteiktus pagaidu pasākumus un budžeta instrumentus) pret šīm valstīm.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!