Anton Giovanni
pirms 1 gada
šodien esmu sajūsmā. Esmu redzējis vairākus komentārus no cilvēkiem, kuri jau bija saņēmuši kredītu no LAPO M-F, tāpēc nolēmu pieteikties, pamatojoties uz populāriem ieteikumiem un tikai pirms dažām stundām savā kontā apstiprināju kopējo summu 28 500 eiro. Šīs ir patiešām lieliskas ziņas, un es iesaku ikvienam, kam nepieciešams īsts aizdevums, pieteikties pa e-pastu: [email protected]
Whatsapp +447883183014

Anton Giovanni
pirms 1 gada
šodien esmu sajūsmā. Esmu redzējis vairākus komentārus no cilvēkiem, kuri jau bija saņēmuši kredītu no LAPO M-F, tāpēc nolēmu pieteikties, pamatojoties uz populāriem ieteikumiem un tikai pirms dažām stundām savā kontā apstiprināju kopējo summu 28 500 eiro. Šīs ir patiešām lieliskas ziņas, un es iesaku ikvienam, kam nepieciešams īsts aizdevums, pieteikties pa e-pastu: [email protected]
Whatsapp +447883183014

Reinis Inkens
pirms 3 gadiem
Satori žetons par viedokļu dažādības toleranci.

Līva Kukle
pirms 3 gadiem
Interesanti, ka "nepolitkorekts" cilvēks visizvērstāk salīdzināts ar pilnīgu vienpati, kas valodai piešķir savu nozīmi, nerēķinoties ar citiem.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Es to uztvēru citādāk. Proti - Hauzers nevis nerēķinājās ar citiem, bet viņa īpašā situācija, socialitātes trūkums bērnībā radīja to, ka viņam nebija šī pielāgošanās spēja sabiedrības normām. Es to noteikti nesauktu par citu interešu ignorēšanu. Drīzāk par neatkarīgu skatu no malas.
Nesen lasīju U.Pīlēna grāmatu, kurā vibš monēja fajtu, cik procentus no sava radošuma, no savas unikālās personības mēs zaudējam sākit iekļaudanos sabiedrībā.

Jo īpaši traģiski tas ir, ja runa ir par mums - tik nevienlīdzīgu, tik melīgu un liekulīgu sabiedrību.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Piedodiet. Mēģināšu no tel. nerakstīt. Grūti solīt, vēl grūtāk izpildīt. Bet šausmas pārņem pašas rakstīto lasot.

ar humoru
pirms 3 gadiem
Sen nav lasīts ,vai dzirdēts tik precīzs izskaidrojums.Šoreiz ,bez humora ,pilnīgā nopietnībā .Fantastiski !

Maija Kaija
pirms 3 gadiem
Vēl gribu padalīties ar kādu pieredzi, kas saistīta ar rakstā pieminētās intervijas dalībnieci, kura piedalījās “Darbavieta” rīkotajā pasākumā “Totāla figņa”. Tas ir pasākums, kurā cilvēki stāsta, kā ir izgāzušies. Atnāk minētā persona, kura vienmēr medijos ir nepārprotami atstājusi liberālas personas iespaidu un tāpēc man patika. Un, manuprāt, ja viņa ir liberāla, tātad būs draudzīga pret visiem. Bet izrādās, dzīvē viss ir citādāk. Minētā persona pasākuma laikā sāka kritizēt kādu Nacionālās apvienības politiķi, un jocīgākais, ka nevis tikai par viņa vārdiem vai darbiem, bet arī par viņa izskatu. Ja godīgi jutos gan vīlusies, gan aizskarta. Man likās, ka tādi apvainojumi piestāv skolēniem, bet ne inteliģentiem cilvēkiem. Un kāds skandāls būtu, ja kāds no NA pasmietos par kādu liberālo politiķa izskatu, matiem vai sejas formu? (uzsveru, ka noteikti neesmu NA politiķu atbalstītāja, ne fane, ne atbalstu vai zinu minēto politiķi). Vārdu sakot, tas brīdis man tā kā atvēra acis. Jā, esmu par liberālām vērtībām, bet neesmu ar Latvijas liberālajiem cilvēkiem, kuri ir vientieši, kas prasa no sabiedrības- pieņemiet mani, redziet – all different, all equall, dažādībā spēks, uttt, bet paši nevar pieņemt ne pretēju viedokli, smejas par cita cilvēka izskatu. Biju vīlusies! Ceru, ka Satori.lv, kas arī ir ieņēmis ultraliberālo kursu (tāpēc brīnos, ka atļāvās šo Valdas Čakares raksta publicēšanu) vairāk pievērsies arī liberālisma kritikai. Un liberāli noskaņoti cilvēki to pieņems un, lai cik man jocīgi būtu to rakstīt, kļūs atvērtāki un draudzīgāki!

Laila Bremsa
pirms 3 gadiem
Ja vārdu "nepolitkorekts" aizstājam ar "citādi domājošs", tad viss nostājas savās vietās. ;)

WhenWeAll FallAsleep
pirms 3 gadiem
Aizskarošu izteikumu radītās izjūtas, lai cik nepatīkamas, ir primāri savas iekšējās pasaules darba lauks.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Vēl - lasu, ka uz saeimu tiek virzīts likumprojekts, ka kriminālsodāmība lai būtu prostitūtu pakalpojumu pircējiem un nevis pārdevējiem.
Ne kādas, nekur - pat ne vismazākās diskusijas par prostitūciju Latvijā nekur neatradu. Skaidrs, ka tā zeļ un plaukst, jo cilvēkiem taču no kaut kā ir jādzīvo. Tas, ka galvenie ieguvēji no prostitūcijas ir suteneri - nevis prostitūtētās personas - tas apzināti tiek noklusēts.
Esmu dzirdējusi ļaunas runas, ka bordeļi pieder politiķu elitei pietuvinātām personām. Cilveki jau runā.

Lūk, nav pat kam pajautāt - kā interesēs būtu šāds likums , ja to pieņemtu? Protams, suteneru - pelnītāju - viņiem ļoti labi, ka klienti maksātu sodus, nevis viņu -pamatā jau meitenes, peļņas devējas.

Kāpēc par šo jautājumu nenotiek sabiedriskā apspriešana? Tauta par dumju - tauta, lai maksā OIK, tagad par pašai piederošo zemi, tūlīt vēl par ūdeni un netīro saindēto gaisu būs jāmaksā,
Politiķi tikmēr sakārtos savu ziedotāju un barotāju likumīgās intereses.

Vācijā prostitūcija ir legalizēta. Prostitūtas maksā sociālo nodokli, saņem visas sociālās garantijas. Valsts saņem miljoniem lielu nodkļu naudu no šī biznesa. Uz Vācijas bordeļiem pastrādāt un savu dzīvi sakārtot ar nopelnīto naudu brauc sievietes no visas pasaules.
Nu bordeļu īpašnieki tur tik un tā labi pelna, bet pelna legāli un ar nopelnīto dalās ar visu sabiedrību.
Pie mums kaut kāds apšāubāmas morāles un ētikas grupējums - klusi un slepeni virza kārtējo likumprojektu, ko pasludina par nabagu glābiņu, vbet kas patiesībā ir negodīgu biznesmeņu interešu īstenošana.

Kāda ir Bordāna virzītā un saeimas pieņemtā likuma jēga par ātrajiem kredītiem? Ja cilvēks pats nespēj tos nomaksāt, tad nevis aizdevējs - ātro kredītu firma , bet valsts šo zaudējumu nabaga komersantam segs , bet tam, kas aizņēmās pakratīs ar pirkstu, lai tā vairs nedara. Nu ko - varu teikt - to ko jau teicu - tā ir ļauna, beztiesiska , netaisna un negodīga pasaule uz , kuru virzamies un Jānis savā laivā būs priecīgs ļauties straumei un aiziet jūriņā, nevis izkāpt tādas ļaunuma zemes krastā

Maija Kaija
pirms 3 gadiem
Brīnišķīgs raksts! Esmu liberāli noskaņota, esmu par bēgļiem, praidu, visādu lietu legalizēšanu un vārda brīvību. Nu pilns komplekts. Autores raksts man ļoti patika, prieks, ka beidzot kāds par to runā. Liberālisms ir labs, es to atbalstu, taču bieži vien tas ir pretrunīgs. Līdzīgi kā demokrātija, kas ir lieliska valsts pārvaldes forma, saskaras ar saviem trūkumiem, tāpat tos trūkumus saredzu liberālismā. Un viens no tiem ir liberālu cilvēku kategoriskā un neelastīgā attieksme - Vai nu esi ar mums vai pret mums! (un bez pretrunām esošais populārais vēstījums par “kastītēm” vai “rāmīšiem”, kurās nevajag likt cilvēkus un viņus definēt). Interesanti, kur mūs aizvedīs liberālisma vēji... ka tik tās nav politkorektās auzas.

Mikēnu Orākuls
pirms 3 gadiem
"Ilgstoša pretošanās tām var kļūt par neirotisku pārdzīvojumu. (Varbūt tāpēc tik pieprasīti kļuvuši psihoterapeitu, personības, pareizas ēšanas un vēl visādu citu izaugsmes veidu treneru jeb "kouču" pakalpojumi.) " Cienījamā autore, psihoterapija ir no pilnīgi citas "operas". Palasiet, kas ir psihoterapija un ar kādām kaitēm nāk pie psihoterapeita. Nevajag vispārināt.
Jā, ceļš, kas ejams uz "netaisnības novēršanu", ir garš, bet, ja nemēģināsim novērst rupjības, naidīgumu un atklātu nonicināšanu ikdienas runā, kā var gaidīt izmaiņas domāšanā un uzvedībā? Un 'vecene' jau nav tik aizskarošs apzīmējums kā 'peģiks', 'nēģeris', 'šizofrēniķis' u. tml.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
nē - nepiekrītu.
Jau rtakstīju, ka man elpu aizrāva Rudušas apgalvojums, ka lūk, sabiedrība nesarunajas, nediskutē. Bet kur tad sabiedrībai sarunāties, diskutēt, vai tad ne sabiedriskajos medijos?
Kā bija Latvijas radio, kad krieviski runājoša sieviete paziņoja, ka visus latviešus -fašistus vajag nošaut? Saprotama lieta, ka drošības policija neko nosodāmu tajā neatrada, bet ja teiksim es piezvanītu uz Krustpunktu un paziņotu, ka krievu par daudz un tos vajadzētu šaut? Par mani drošības policija tāpat paziņotu, ka nekas traks - nu pārsteidzās tantuks nu un? Kam negadās. Domāju, ka nē - man kā latvietei - fašistei un homofobei uzreiz būtu pants un punkts. Tas ir tas, ko esmu uzzinājusi no medijiem - sodīti un nosodīti nez kāpēc tiek tikai latvieši. Kāpēc?


Varu atkārtoties simtu pirmo reizi - nekas, pilnīgi nekas nemainīsies , jo nemainās un nemaz pat negatavojas mainīties mediji. Mana vissvētākā pārliecība ir un paliek tāda, ka savstarpēja saprtne un iecietība var rasties tikai tur, kur ir patiesas zināšanas un pieredze , nevis, kur kādi - paši apšaubāmas uzvedības indivīdi nosaka , kā dzīvot un kā domāt citiem.
Mana svēta pārliecība ir, ka esam ceļā uz kaut ko vēl ļaunāku kā totalitāra sabiedrība. Vēlāk iekopēšu vienu filmas nosaukumu - ļoti būtisku.

Šorīt, klausos, ka atkal tiek pieminēta Stambulas konvencija - vienkārši perfekts piemērs, kā tos, kuri virza šo patiešām pasaules līmenī strīdīgi un neviennozīmīgi konveciju - pat necenšas sabiedrībai šo konvenciju tulkot. Jā -tā ir iztulkota latviski, bet ar savām divām augstajām izglītībām - es to neesmu sapratusi. Ko lai saka tie, kuriem nav iespēja šo konvenciju izlasīt? Uz kā viņi paļaujas savā spriedumā, ja tas notiek?

Bezcerīgi, patiešām bezcerīgi. To ko Sorosa fonds dēvē par atvērtu sabiedrību manā vērtējumā vismaz Latvijā veidojas par jauna veida totalitāru sabiedrību .
Un tas nenormāli biedē. Labi, es Čakares kundzei vēl pat paspētu būt meitas vecumā, tomēr arī man jaunība pagājusi un laikam taču tomēr ir jāsaka - paldies Tam Kungam, jo tuvojas kaut kas tāds, kur padomju okupācija salīdzinājumā tikai iegūs

Agra Liege
pirms 3 gadiem
Ja ir vēlme vilkt paralēles starp politkorektumu un padomju retoriku, vajadzētu tomēr ņemt vērā būtisko atšķirību, ka naida runai ir tikai viens virziens - uz leju socioekonomiskās hierarhijas skalā. Naida runa, kuru tik nepopulārais un apspiedošais politkorektums cenšas ierobežot, nav runas brīvības izpausmes, ar kurām konstruktīvi kritizējam pastāvošo varu, bet gan pret visneaizsargātākajām un marģinalizētākajām sabiedrības grupām vērsts nicinājums, izsmiekls un apdraudējums, kas iestājas pret šo grupu tiesībām uz cilvēcību un līdzvērtīgu attieksmi. Uzstādījums, ka "politkorekti būtu nediskriminēt arī tos, kuri nav politkorekti" šajā kontekstā kļūst ciniski smieklīgs, jo vienkārši pieprasa aizstāvēt sociāli drošā pozīcijā esošo sabiedrības pārstāvju tiesības turpināt nicināt, izsmiet un apdraudēt neaizsargātākos.

Kārlis Z
pirms 3 gadiem
"naida runai ir tikai viens virziens - uz leju socioekonomiskās hierarhijas skalā" Vai tiešām? Manuprāt nebūtu grūti sameklēt piemērus kur uz šādas skalas zemāk esošie nicina un sola galināt tos, kas ir augstāk. Piemēram, Occupy kustība pret Volstrītu, BLM kustība pret policiju, feminisma 3. viļņa kustība pret baltajiem cis-vīriešiem un varbūt visilustratīvāk - Antifa kustība, kas neatzīst vārda brīvību kā sabiedrību uzlabojošu mehānismu, pret tiem ko uztver par galēji labējiem, kas faktiski izpaužās kā nabago vardarbība pret bagātajiem. Diezgan naivs Jums tas skatījums, tādiem absolūtiem apgalvojumiem kā "naida runai ir tikai viens virziens" parasti pamatā ir dogmātisms, iesaku uzmanīties.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
nu nē - nu jau gan - vajag tikai pakalusīties, kā savā starpā mēdz sarunāties un apsaukāties varas vīri un varas sievas - kā saka - aiz gara laika, vai biežāk tomēr - priekšvēlēšanu "debatēs". Apzināti lieku vārdu debates pēdiņās.
Nu kaut vai slavenais video ar Bordānu un Gobzemi un Kariņu pa vidu.
Vai slavenie deputātu fakjū pirkstiņi no saeimas logiem.
Nedomāju, ka Rita Ruduša ar Jāni domāja , kādu nevarīgu nabagu. Nē - tā es viņas Jāni nospārdīto Jāni nezitēlojos. Nez kāpēc iedomājos savu onkuli - meliatoru - Jāni Siržulauzēju - gana braša un mutīgu vīru, Protams, ne pie elites piederošu, apžēliņ , bet cik tad nu mums vispār Jāņu ir varas elitē.

Piekrītu V.Čakares viedoklim par politkoretumu pret nepolitkorektajiem. Jo īpaši Latvijā.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!