Rolands Kipurs
pirms 6 gadiem
Vīrietis ir spēcīgāks par sievieti pēc noklusējuma.

Anete Koknēviča-Kalderauska
pirms 6 gadiem
Ļoti smieklīgs raksts, žēl tik, ka viss vienos vārtos - par vardarbību. Domāju gan, ka censties kādu pārliecināt, ka Uģis Kuģis nav nekas vairāk kā rietumiem tipisku lētu self- help grāmatu un vēdisko "gudrību" kombinators, kura "dižās domas" pārsvarā ir deviņdesmito gadu amerikāņu ziemassvētku filmu beigu atziņu cienīgas, ir bezjēdzīgi. Viņu lasa un par viņu sajūsminās cilvēki, kam smadzenes kustās viņa atziņu izprašanai atbilstošos ātrumos, tapēc šis raksts diez gan lieks.

Kristīne Miezīte
pirms 6 gadiem
Zel ka iztereju savu dargo laiku, lasot so murgu! 
Kad so lasīju, man pasai vairakas reizes naca vardi paar lūpaam- wtf kas tev, autore, kaish? 

Kristīne Miezīte
pirms 6 gadiem
Zel ka iztereju savu dargo laiku, lasot so murgu! 
Kad so lasīju, man pasai vairakas reizes naca vardi paar lūpaam- wtf kas tev, autore, kaish? 

pirms 6 gadiem
Es saprotu, uz ko balstās Uģa filozofija un tai piekrītu, bet smieklīgi bija lasīt arī šo skatījumu. Manuprāt, ir pārāk daudz melno caurumu Uģa stāstījumā, savienojot vēdisko gudrību ar esošajām mūsdienām. Vispār jau Uģis būtu arī stāstījis, ka sievietei ir nepareizi būt nostrādinātai un pārgurušai. Daudzi vediskie psihologi atzīst, ja reiz esam te piedzimušas, tad būt pārstrādinātai sievietei ir ne tikai kā lāsts par to, ka esam tieši tādā sabiedrībā piedzimušas, bet tas var būt arī kā īpašs likteņa aicinājums realizēties ne tikai kā mājsaimniecei. Nevar tā 1:1 novilkt vēdiskās gudrības uz mūsdienām. Vispirms jau - ja sieviete jūtas darbā nogurusi un viņai nav vīrietis, uz ko paļauties, tā ir slikta karma, līdzīgi kā dzīvot bez vienas rokas. Tas vienkārši ir jāapzinās. Un tad sieviete aurodama un zāģēdama sagaida vīrieti (ja tāds uzrodas). Vēl tā doma patiešām balstās uz to, ka piedzimt par vīrieti, ir krutāks līmenis nekā par sievieti. Līdzīgi, kā būt par uzņēmuma vadītāju ir labāks līmenis kā par padoto. Vai par mammu - augstāks līmenis kā par bērnu. Tāpēc tieši sievietei ir vairāk jācenšas to vīrieti noturēt, jo teorētiski vīrietis bez sievietes var labāk iztikt. Sievietei gribas bērnus, viņa tā realizējas, sievietei vajag drošību. Vīrietis kā robots iet uz darbu, dzer alu un viss. No otras puses, patiešām netiek apskatīts un skaidri pateikts, ka arī vīrietis var būt galigi garām, līdzīgi kā slikta māte, slikts priekšnieks, slikts valsts vadītājs. Vispār caur vēdisko analīzi to visu var labi saprast, bet, ja izrauj dažas frāzes, smieklīgi sanāk. :) Par to lauvu un gaļas gabaliem izsmējos. :) Ja abi 2 partneri ir pilnvērtīgi, jūtzinīgi un saprātīgi un vēdisko gudrību zinātāji, viņi savu ikdienu izkārto tā, ka viss ir labi. Bet, ja vīrietis ir mūsdienu-parastais, tad Uģis māca tieši sievieti, kā viņai būt gudrākai un saspēlēt tandēmā ar "pamuļķi" (kurš no vēdām neko nezin, intuīcijas, sirdsgudrības nav). Nav jau atrisinājums vienkārši izšķirties, visus sliktos pamest un viss. Kaut kā tās grūtības - sliktais vīrs, nepaklausīgie bērni un uz nerviem krītošie vecāki ir jāpanes un kaut kas tajās attiecībās ir jāuzlabo. Autorei ir gadījusies "laba karma" attiecībās, tāpēc viņai nevajag traki zāģēt, vīrietis ir jūtzinīgs - daudz maz adekvāts un spēj panest zāģienus, un tā viņi darbojas. Bet arī autorei var pēkšņi "pasaule sagrūt" un tad ir jāzin nianses - kā šī pasaule ir izveidota un kādas instrukcijas "no augšas" ir iedotas, lai visas krīzes pārvarētu un ar kādu mērķi.

Gunta Klivere
pirms 6 gadiem
Man gribētos padomāt par dzimumu attiecībām no citas puses. Visam, kas notiek cilvēku sabiedrībā, ir pamats, un šis pamats, lai kā mums tas nepatiktu, ir vispirms bioloģisks, tad ekonomisks, un tikai pēc tam garīgs. Patriarhālais priekšstats par sievietes uzdevumu ir radies laikā, kad bērnu skaits bija izšķirošais, lai dzimta izdzīvotu un būtu labklājīga. Cilvēcei kopumā bija uzdevums visiem līdzekļiem vairot savu skaitu, ieņemt teritorijas un neļaut to izdarīt kaimiņu ciltīm. Ne vīriešiem, ne sievietēm nebija dižas izvēles, kam tieši veltīt savu dzīvi, izdzīvošana pati par sevi radīja dzīvei jēgu. Vīrietim bija vajadzīga sieviete, jo viņa radīja bērnus; sievietei bija nepieciešams vīrietis, jo kur liksies, ja visu laiku esi vai nu ar lielu vēderu, vai ar zīdaini pie krūts?
Tagad vairošanās jautājums ir atrisināts, cilvēku uz zemes ir bezjēgā daudz. Atļaujos pieņemt, ka pat Uģa Kuģa fanēm nav 12 bērnu, un viņas ir spējīgas sevi uzturēt. "Svētais virsuzdevums"- sievietei radīt tik daudz bērnu, cik iespējams, bet vīrietim- apkaut tik daudz ienaidnieku, cik spēs- nav vairāk aktuāls. Jā, "garīguma" fani, vēl pavisam nesen vīrieša dzīves kulminācija bija piedalīties ja ne genocīdā, tad vismaz tādā kārtīgā kaujā, un iznākt no tās kā daudzkārtējam slepkavam. Ir tikai loģiski, ka dzemdēšanas kults labi sader ar nogalināšanas kultu.
Tagad abiem dzimumiem ir izvēle, un šī izvēle daudziem liekas mulsinoša. Kāpēc jābūt kopā, ja no tā vairāk nav atkarīga izdzīvošana?Vai vispār ir jābūt kopā? Tie nav vienkārši jautājumi. Man ir sava versija, bet es nepavisam neesmu droša, ka tā derēs visiem.
Un ziniet, kas visvairāk besī gan krišnaītos, gan feministēs (un visu citu sektu locekļos arīdzan)? tas, ka viņi tic, ka viena versija der visiem.

Evija Čeprova
pirms 6 gadiem
Paldies, Una! Vienīgais, par ko man žēl, ka es to nesacerēju.:) Manā skatījumā autore ir paudusi saprātīga, domājoša cilvēka viedokli. Jebkādi vispārinājumi, piedēvējot visiem viena dzimuma pārstāvjiem vienādu uzvedību un piedāvājot visiem vienu risinājumi, manuprāt ir līdzīgi centieniem visas kaites ārstēt ar asins nolaišanu vai svētīto ūdeni.
Sarkasms ir vietā.

Sasha Hincburgpfbaum
pirms 6 gadiem
Domāju, ka raksta autors īstenībā ir džeks, kuram līdzīgi kā man, slēpti skauž, ka Uģiskuģis tik labi prot glaudīt pa spalvai sievietēm, ka tādejādi izpelnās visnotaļ lielu piekrišanu sieviešu vidū. noteikti lielāku nekā es. un droši vien lielāku nekā autors ;)

Anna Marija
pirms 6 gadiem
Izskatās pēc "žults izgāšanas", kompleksiem un skaudības.

Jebkura veida negativitāte nāk no skaudības, ko izraisa mazvērtības komplekss un rezumējas ar žults izgāšanu.
Man rodas iespaids, ka  šai raksta autorei ir ļoti liels zobs uz sievietēm, kas spēj radīt to mieru, mīlestību un harmoniju savās dzīvēs un spēj dzīvot kā ar dzīvi apmierinātas sievietes-mājsaimnieces un ja strādā tad ko tādu, ko pašas mīl.

Man ļoti žēl, ka cilvēki metas nīst cilvēkus, kas ar gaišiem nodomiem cenšas palīdzēt. 
Der tikai atcerēties-sodi un sodāms būsi.

Autorei-Tu esi tikai uzsvērusi Uģa Kuģa teikto-Tu, sieviete esi emocionāla būtne, jo šajā rakstā ir tik daudz izmisuma un emociju pilni teksti.. ka pat lasot sirds sāp no tā Tava naida iekšējā un mēģinājumu būt vīrietim, kurš savukārt ir loģiski spriedošā būtne. 

Novēlu atrast savu sirds darbu, kurš Tavu sirdi, dvēseli un dzīvo piepildītu tik ļoti, ka šādām naidpilnām domām un rakstiem Tavā prātā, sirdī un dzīvē neatliktu vietas.

Novēlu, lai mīlestība, gaisma, sapratne un pateicība par visu labo ienāk Tavā sirdī.

Lai veicas! Uģis arī lai turpina savus labos nodomus realizēt. :)

Kristīne Miezīte
pirms 6 gadiem
Pilniibaa piemritu shim komentaram!!!

Inga Pinga
pirms 6 gadiem
Es drizaak nosodiijumu saskatu Tevis rakstiitajaa, ka raksta autore censas buut viirietis - logiski spriedosaa buutne. Lai arii ko autore nebuutu atspogulojusi savaa rakstaa, izklausaas nosodosi.
Vai tad sievietes nedriikst/nespeej buut logiski spriedosas? No kurienes saads pamatojums?

Jānis Rābants
pirms 6 gadiem
Skaudība vai elementārs cieņas trūkums. Cieņa ir absolūta vērtība - tā vai nu ir, vai nav. Vispirms cieņa pret sevi, tad pret citiem, pret īpašumu (arī naudu) savu un citu, uzskatiem un pārliecībām, ko mīlam saukt par toleranci. To var ieaudzināt sevī. Autorei līdz mīlestībai laikam neizaugt, bet mīlestība vairs neuzdotu šos jautājumus.

Raimonds Meikša
pirms 6 gadiem
Vispirms - ko var ņemties ar tā džeka personības apzēlēšanu, lai pierādītu, ka viņš neko nejēdz? Tad vēl - vai autore pati ir lasījusi to Stambulas konvenciju, kas tur viss nav sarakstīts? Kāda tur ir asimetrija vīriešu un sieviešu tiesībām un kādas likumiskās imunitātes visādiem padomdevējiem, kas ne par ko neatbild, ja nu gadījumā kļūdiņa sanākusi vai kāds vai kāda viņus smalki apmānījis? Tur vajag to visu kārtīgi apspriest un Latvijai vajag kaut kā paredzēt gadījumus, kas ir bijuši ziemeļvalstīs, ka tēvs nav bērnu redzējis piecus gadus, tas vairs viņu nepazīst, tēvs dodas uz cilvēktiesību tiesu un dabū atzinumu, ka nebija gluži pareiza visa tā it kā likumiski pamatotā bērna piešķiršana tikai mātei.

Par tam attiecībām - autore apņirdz pašu ideju, ka vecis var būt noguris, emocionāli ievainojams un to, ka viņa emocijas vajadzētu respektēt. Ko tad tas vēdu pētnieks tik briesmīgu tur ir uzrakstījis - ka sievietei vajadzētu kaut nedaudz just to kontekstu, kad ko vajag un kad nevajag teikt.

Kur te var rakstu publicēt?

Raimonds Meikša
pirms 6 gadiem
Nu tāds personisks raksts sanācis. Un, kā jau šāda veida rakstos parasts, diezgan daudz pārspīlējumu, piedēvējumu,

Janis Freimanis
pirms 6 gadiem
šis jauks. paldies. pārāk neesmu pazīstams ar šī patiesības sludinātāja daiļradi, tomēr tas man neliedza izbaudīt šo izsmalcināto viņa diletantiskās prakses analīzi no sievietes pozīcijām.
no pieredzes varu teikt vienīgi to, ka sievietas smadzeņu pišanā (aka "zāģēšanā") spēj sasniegt patiesi augstu līmeni, ko vīrieši kompensē ar savu nepārtraukto vēlmi pagarināt savu vafeli. tā kā... 1:1. 

Jānis Rābants
pirms 6 gadiem
Man kā vīrietim gribētos visu salikt pa plauktiņiem.
Vispirms mēs visi esam cilvēki un tikai pēc tam dalāmies, ja jums tā patīk, pēc anatomiskajām atšķirībām, vīriešos un sievietēs. Tiklīdz sākam ar sevi strīdēties, kurš tad ir īstākais cilvēks - vīrietis vai sieviete, tad arī Uģa Kuģa sakarīgās tēzes kļūst par pamatu šādam sarkastiskam rakstam, kur ir sajaukts viss, ko vien iespējams sajaukt.

Iveta Bahmane
pirms 6 gadiem
Ja nedaudz vairāk iedziļinās gan vēdiskajās zināšanās, kā arī gūst padziļinātāku sapratni par vīriešu - sieviešu attiecībām, tad informācij, kuras dod šie, kā Jūs rakstāt, konsultanti, ir ļoti pat atbilstošas. 

Armands Būmanis
pirms 6 gadiem
Viss ir vienkārši, attiecības sastāv no cieņas (pateicības), kopējiem darbiem (veinmēr kādreiz kāds kko var izdarīt labāk, vai viņam vienkārši ir laiks) un sadarbības.. Zāgēt, nolikt kādu, pieprasīt, ciest... vai šie vārdi vispār kādu ceļ? Attiecības, jāveido līdzvērtīgas, bez pazemojuma, un jāsagaida mājās, jebkurš, ciemiņš, bērns, suns, vīrs, sieva.. sagaidīšana, kā svētki. Dzīvojam mēs attiecībās un miers ir līdzsvara funkcija.. līdzsvarosim sevi un attieksmi pret apkārtējiem... Kuģim ar ir kkāda taisnība... un Tev arī. Paldies par rakstu!
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!