Aktualitātes
11.01.2020

Video: filmas "Piļsāta pi upis" aizkadrā

Komentē
0
Saglabā

Sagaidot jaunās filmas latgaliešu valodā "Piļsāta pi upis" ("Pilsēta pie upes") pirmizrādi kinoteātros 17. janvārī, LMT Viedtelevīzija aicina ieskatīties filmas tapšanas aizkadra video stāstā.  

Tajā filmas režisors un scenārija autors Viesturs Kairišs, galveno lomu atveidotāji – Dāvis Suharevskis un Agnese Cīrule –, filmas māksliniece Ieva Jurjāne un aktieru atlases vadītāja Māra Liniņa, kā arī operators Gints Bērziņš skatītājiem atklāj savas Latgales sajūtas un filmēšanas laikā piedzīvoto. Tāpat arī skatītājiem iespējams redzēt kadrus no filmēšanas gaitas.

"Piļsāta pi upis" ir filma latgaliešu valodā un tapusi pēc Gunara Janovska romāna "Pilsēta pie upes" motīviem. Filmas sižetā Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 40. un 41. gadā. Patosa pilnos Ulmaņlaikus nomaina skarbais komunistu, tad nacistu režīms. Anša iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trim varām, kas sabradā Anša pilsētu, un divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.

Aizkadra video stāsts par filmas "Piļsāta pi upis" tapšanu ir skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!