Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
21.12.2023

Video: Edgars Rubenis, "Gamechanger Audio" un Uģis Olte publicē kino albumu "Spēlmainis"

Komentē
0

Publicēts kompānijas "Gamechanger Audio" sadarbības projekts ar ģitāristu Edgaru Rubeni – četri jauni skaņdarbi elektriskajai ģitārai ar efektu pedāļiem, iemūžināti kinorežisoram Uģim Oltem raksturīgi teiksmainā kinematogrāfijā.

"Manuprāt, nav iespējams lielāks "labais stress" par to, kas notiek brīdī, kad tev reālajā laikā ir jāizlemj, kā vizuāli tulkot mūziķi, kurš tajā brīdī spēlē. It sevišķi, ja tas ir Edgars Rubenis, kurš ir viens no visekspresīvākajiem, jo spēlē ne vien ar abu roku pirkstiem, bet arī visu ķermeni un it sevišķi ar seju. Man ir ārkārtīgi kaifīgi būt klāt šajos maģiskajos brīžos, kad tiek ieslēgta kamera – nekā nav –, pēc pusstundas izslēdz – viss jau ir noticis," šādi par vienā dienā īstenoto filmēšanu kino albumam "Spēlmainis" saka režisors un operators Uģis Olte.

"Gamechanger Audio" līdzdibinātājs Iļja Krūmiņš: "Augstsprieguma distorcija, motoru sintēze, gaismas reverbs, un citas GCA radītās ierīces – tas viss ir mūsu veids kā caur inženieriju iedot māksliniekam jaunu iedvesmas un kreatīvās enerģijas lādiņu. Sadarbība ar Edgaru Rubeni un šis video-albums ir precīzs piemērs tai neatkārtojamai maģijai, kas rodas, kad unikālas skaņas ierīces nonāk patiešām ģeniāla mūziķa rokās." 

"Pāri tiltam pretī Luīzei", "Šūpnis", "Neprašanās rēga cenšanās", "Melanhs un Helioinīda" – no viena skaņdarba uz nākamo notiek burtiskas pārejas pa E. Smiļģa muzeja telpām; katra kompozīcija tiek izpildīta uz citas ģitāras ar atšķirīgiem efektu pedāļiem un skaņas aparatūru.

Tehniskā dažādība bijusi nozīmīga jau mūzikas komponēšanas procesā – tas noritējis četrus mēnešus, kuros Edgars Rubenis iepazinis atsevišķus "Gamechanger Audio" ražotos efektu pedāļus un, izmantojot arī citu kompāniju ražojumus, pamazām izveidojis tehnisko ainavu, kurā īstenot savu jaunradi. Tas, kādu efektu veido katrs pedālis, ietekmē arī pašas spēlēšanas pieeju, attiecīgi tehnoloģija kļuvusi par sava veida radošo līdzautori šajā mūzikā. 

Veidotāji sola: "Klausītāji, kuri atceras Edgaru Rubeni no eksperimentālās rokgrupas "Mona de Bo" laikiem, nebūs pārsteigti sastapties ar koši tumšajiem izteiksmes līdzekļiem, kas mijiedarbojas ar liriskākiem fragmentiem visaptverošā azartā un spēlēšanas priekā; jāpiebilst, ka albumā saklausāmi arī jauni muzikāli pavērsieni, kas lielā mērā izriet no mūziķa pašreizējās pamatdarbības kā akustiskās solo ģitāras māksliniekam."

"Gamechanger Audio" ir Latvijā dibināts uzņēmums, kas īsteno inovatīva mūzikas aprīkojuma izgudrošanu, ražošanu un izplatīšanu visur pasaulē.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!