Aivars Tabuns
pirms 6 gadiem
Bildē kuršu ķoniņu pēcteči - uzvārds Tontegodes nevar par to radīt šaubas. Dzimta zemi ieguva cīnoties vācu pusē pret pagāniem "latviešiem". http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/22.12.2013-dzimtas-detektiivs.-tontegodes-dzimta.id22388/ Atvainojos, ja sarakstīju muļķības - neesmu vēsturnieks.

martell
pirms 6 gadiem
Tā jau var aizrunāties līdz nezkam, veselīgu nacionālismu par provinces parādību uzskatot. Kāpēc krievs vai amerikānis var būt lepns par to, ka ir krievs vai amerikānis, bet latvietis nevar? Kāpēc latvietis šajā konkurējošā pasaulē ir jānonievā (ģenētiski nav radies pie Baltijas jūras)? Varbūt es esmu tiešs Nameja pēctecis un esmu lepns par to. Kas mani tādā gadījumā principā atšķir no Habsburgiem? Ā, viņiem ir labākas sabiedriskās attiecības! Bet, Jūs, autor, esat tas, kurš šīs attiecības veido (tai skaitā). Kāpēc nebūt lepniem par sava ģenētiskā koda mistrojumu, kas ļāvis tomēr izdzīvot gadu tūkstošus? Cik Jūs beidzamā laikā tautasdziesmas esat iemācījies?

WAT
pirms 6 gadiem
Tādi paši tādi paši, kas tad ir ģenētiskās atškirības( LWb konkrēti baltiem, igauņiem)? Tam nav nekāda sakara ar cilvēka izpausmēm?

dzimmijs13
pirms 6 gadiem
Kā, bet protams ka nav tāda jēdziena - tīrais latvietis, vai tīrais vācietis, vai tamlīdzīgi. Mēs visi esam laika gaitā malušies, pārmalušies, jaukušies un pārjaukušies, mūsu gēnos noteikti var atrast gan visraibāko kaukazoīdu gēnus, gan mongoloīdu, gan labi pameklējot, vēl varētu atrast sazin ko.
Skaidrs ka tautība, nācija ir tikai nosacīts jēdziens. Tapat kā visi fenomeni šai pasaulē, patīk mums tas vai nē. Bet tad - kādā veidā no tā, ka kāds fenomens nav absolūti, nemainīgi eksistējošs "pats no savas puses - ja tīk, var formulēt arī šādi", automātiski izriet secinajums, ka konkrētais fenomens, dotajā gadījumā "latviešu tauta" obligāti jāatšķaida ar migrantiem? Ja vadāmies pēc tādas loģikas, tad saprotot ka mūsu ķermeņi arī ir nosacīti, sāktu sev zāģēt nost rokas vai kājas. Nemaz nerunājot ka ienācēji nemaz nevēlēsies ieplūst kādā "latviešu tautā".
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!