Aktualitātes
31.07.2019

Ventspilī vienīgo koncertu Baltijā sniegs čellists Olivers Koutss

Komentē
0
Saglabā

14. decembrī Ventspilī, koncertzāles "Latvija" Mazajā zālē, ar britu čellista, elektroniskās mūzikas mākslinieka un komponista Olivera Koutsa (Oliver Coates) performanci izskanēs šī gada laikmetīgās autormūzikas cikls "Ma". Koncerts Ventspilī būs mākslinieka vienīgā uzstāšanās Baltijas valstīs.

"Olivera Koutsa ceļu mūzikā var droši dēvēt kā trauksmainu un nerimstošas personīgas zinātkāres motivētu. Viņa daiļradei, šķiet, vienlaikus piemīt neskaitāmas trajektorijas – gan romantiskās un ambientās mūzikas, gan klasiskās un vienlaikus t. s. "braindance" jeb vienam no aizvadītā gadsimta 90. gadu britu elektroniskās mūzikas novirzieniem raksturīgās. Koncertos mūziķis šīs tik atšķirīgās savu muzikālo interešu trajektorijas kopā "sien" un klausītāju līdzi ved ar pastiprināta un elektroniski modificēta čella spēli, kura radītās melodijas piepilda telpu, ieskauj klausītāju un piešķir ceļojumam pārlaicīgu ārpustelpas dimensiju," raksta koncerta rīkotāji.

Nupat jūlijā notikušajā Mančestras Starptautiskajā festivālā Olivers Koutss bija Devida Linča (David Lynch) kūrētās koncertprogrammas galvenais mākslinieks. Īsi pēc viņa uzstāšanās kāds kritiķis rakstīja: "Runā, ka labāko pietaupa beigām, un tieši to viņi izdarīja. Olivers Koutss sniedza festivāla valdzinošāko un hipnotizējošāko performanci. Viņš ierāva publiku nebeidzamā skaistas mūzikas truša alā, ieveda transā, kur lineārais laiks un telpa pārstāja eksistēt."

No oriģināliem salīdzinājumiem un epitetiem, runājot par Oliveru Koutsu un viņa radīto mūziku, nevairās arī citi. ""Aphex Twin" līmeņa mūzikas guru, kurš pārlaicīgo pārvērš elektroniskajā mūzikā," rakstījis žurnāls "The Fader", bet Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrība viņam 2011. gadā piešķīra Jaunā mākslinieka "izlaušanās" balvu par "vienu no otras atšķirīgām un aizrautības pilnām performancēm" un "jaunas publikas piesaistīšanu klasiskajai mūzikai".

Koutsa radošās dzīves gājumā ir ieraksti gan no sadarbības ar Tomu Jorku (Thom Yorke), grupu "Radiohead", Dīnu Blantu (Dean Blunt), gan Teriju Railiju (Terry Riley) un Stīvu Reihu (Steve Reich). Mūziķis ierakstos izdevis savu oriģinālmūziku, kā arī ieskaņojis Džona Lutera Adamsa (John Luther Adams) "Debesu himnas". Viņš uzstājas ne vien festivālos "Big Ears", "OFF" un "Le Guess Who", bet arī Elbas filharmonijā, "Southbank" centrā un citās koncertzālēs.

"Ma" jeb "bet" no itāļu valodas mūzikas terminoloģijā ir 2018. gadā teātra namā "Jūras vārti" aizsākts laikmetīgās autormūzikas cikls, kura ietvaros Ventspilī viesojas dažādu žanru ārvalstu un latviešu mūziķi un komponisti. Koncertus jau snieguši čehu vijolniece Iva Bitova (Iva Bittová), austrāliešu perkusionists Džims Vaits (Jim White) un grieķu lautas meistars Jorgoss Ksiluris (George Xylouris) jeb duets "Xylouris White", pianists un komponists Lūks Hovards (Luke Howard) no Austrālijas, pianists Niks Berčs (Nik Baertsch), čelliste Klarisa Džensena (Clarice Jensen) un pūšaminstrumentāliste Lia Bertuči (Lea Bertucci) no ASV. Turpmākie cikla "Ma" koncerti notiks koncertzāles "Latvija" Mazajā zālē – tostarp 21. septembrī gaidāmais Daniela Branda (Daniel Brandt) tehno kamertrio "Eternal Something" priekšnesums.

Biļetes uz šī gada laikmetīgās autormūzikas ciklu "Ma" pēdējo koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā. Pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 9.00 EUR. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!