Publicitātes foto.
 
Aktualitātes
15.07.2021

Ventspilī koncertēs skaņu mākslinieks "Pantha Du Prince"

Komentē
0
Saglabā

Svētdien, 8. augustā, koncertzālē "Latvija" Ventspilī savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs pazīstamais skaņu mākslinieks un producents Hendriks Vēbers jeb "Pantha Du Prince" no Vācijas.

Teju divas desmitgades producents, komponists un mākslinieks Hendriks Vēbers ir pazīstams ar skatuves vārdu "Pantha Du Prince". Lielai daļai klausītāju viņa agrīnā daiļrade saistās ar klubu mūziku un daudzi viņu uzskata par vienu no tūkstošgades sākuma elektroniskās mūzikas smagsvariem līdzās "The Field", "Burial" un "Lindstrøm".

Savos pēdējos albumos "Pantha Du Prince" skanējums piedzīvojis krasas pārmaiņas, priekšplānā izvirzoties vides ambiencei, dabas skaņām, telpas akustikai, instrumentu un atrastu priekšmetu skaniskajām īpašībām.

"Mežs ir maģiska vieta. Visi tā iemītnieki, sīkākās radības mani allaž fascinējuši. Vēl nebūdams divpadsmit gadus vecs, jau zināju – dzīvošu mežā. Tobrīd ne par ko citu man nebija tik skaidra pārliecība," stāsta Hendriks Vēbers.

"Ja vēl pirms gadiem semplētas dabas skaņas un lauka ieraksti gluži vai nemanāmi caurvija "Pantha Du Prince" mūziku, kuras pavadībā cilvēki līdz rītausmai dejoja naktsklubos, tad pēdējo gadu izdevumos daba Vēbera kompozīcijās manifestējas visā tās krāšņumā. Mūziķis neapstrīdami pauž savu pārliecību, ka daba, mūsu apkārtne pati par sevi ir mūziķis, kurš spēj gan klausīties, gan valdīt pār sevi. Cilvēks un daba spēlē pēc vadītāja un uztvērēja noteikumiem, un tas nepārprotami ir saklausāms un jūtams pandēmijas laikā tapušajā Hendrika Vēbera svaigākajā ierakstā "429Hz Formen von Stille". Šīs "klusuma formas" mūzikā, šķiet, nevēlas neko vairāk kā mūs mierināt un dziedēt," raksta koncerta rīkotāji.

"Pantha Du Prince" koncertā, kas noslēgs Ventspils Pilsētas svētkus, skanēs gan mākslinieka jaunākie skaņdarbi, gan kompozīcijas, ko pazīst vairums viņa mūzikas cienītāju.

Koncertā biļetes parterī pieejamas Covid-19 vakcinētiem, pārslimojušiem un pirms pasākuma testu veikušiem apmeklētājiem, biļetes balkonā pieejamas tikai vakcinētiem vai pārslimojušiem. Iegāde bilesuparadize.lv vietnē.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!