Aktualitātes
25.04.2022

Venēcijas mākslas biennālē uzvar britu paviljons

Komentē
0
Saglabā

59. Venēcijas mākslas biennālē par labāko nacionālo ekspozīciju atzīts mākslinieces Sonjas Boises veidotais britu paviljons Feeling Her Way, kas godalgots ar biennāles galveno balvu "Zelta lauvu".

Britu māksliniece Sonja Boisa (1960) dzīvo un strādā Londonā un ir arī profesore Londonas Mākslas universitātē. Venēcijas biennālei radītajā videodarbā piecas melnādainas mūziķes improvizē un spēlējas ar savām balsīm, radītajā skaņainavā "iemiesojot sajūtu par brīvību, spēku un ievainojamību". Intervijā medijiem māksliniece norādījusi, ka šajā darbā vēlējusies noskaidrot, kā brīvības jēdzienu izjūt un iztēlojas melnādaini cilvēki.

"Sonja Boise piedāvā jaunu vēstures lasījumu, izmantojot skaņu. Sadarbībā ar citām melnādainām sievietēm māksliniece atklāj daudzus līdz šim noklusētus stāstus," balvas pamatojumā norādījusi biennāles žūrija.

Par Venēcijas mākslas biennāles labāko mākslinieku, kurš piedalās kuratores Sesīlijas Alemani veidotajā starptautiskajā izstādē Milk of Dreams, nosaukta amerikāņu māksliniece Simona Lī. 

Savukārt Venēcijas mākslas biennāles goda balvu "Zelta lauva" par mūža ieguldījumu saņēma vācu māksliniece Katarīna Friča un čīliešu māksliniece Sesīlija Vikuņa.

Venēcijas biennāles 59. starptautiskā mākslas izstāde atvērta apmeklētājiem no 23. aprīļa līdz 27. novembrim, tās kuratore ir itāliete Sesīlija Alemani. Jau ziņots, ka Latviju Venēcijas mākslas biennālē pārstāv mākslinieču duets Skuja Braden ar ekspozīciju Selling Water by The River ("Tirgot ūdeni upes malā"), kas izpelnījies atzinīgus vārdus dažādos ārvalstu mākslas medijos.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!