Viens no nozīmīgākajiem Latvijas valsts simtgades notikumiem ir Nacionālās enciklopēdijas izveidošana. Tās pamatu veido elektroniskā versija un šķirkļu princips, taču vienlaikus Latvijas valsts simtgadei tiek gatavots arī īpašs drukātais sējums par Latviju. Grāmata nāks klajā 2018. gada 18. oktobrī, bet elektroniskā versija (vietnē enciklopedija.lv) pieejama lasītājiem no 18. decembra. Enciklopēdija ir autonoma Latvijas Nacionālās bibliotēkas sastāvdaļa, bibliotēka un tās darbinieki nodrošina redakcijas praktisko funkciju īstenošanu. Visu šo darbu vada un pieskata vēsturnieks Valters Ščerbinskis, kas amatā stājies jau pirms četriem gadiem. Mēs tikāmies ar Valteru, lai parunātu par to, ko nozīmē radīt mūsdienīgu enciklopēdiju, kas būtu aktuāla un noderīga arī turpmāk. Intervēja Ilmārs Šlāpins. Video - Ģirts Raģelis

Foto - Girts Raģelis
Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!
SAISTĪTI RAKSTI
0
Ivo Briedis: postpadomju cilvēks ir visciniskākais no visiem
Postapadomju cilvēks ir visciniskākais no visiem – ja viņš gribētu būt informēts par to, kas notiek pasaulē, viņš būtu ļoti labi informēts, bet viņš izvēlas tāds nebūt. Viņš grib dzīvot tajā burbulī, kas viņam ir ērts. Ārpus burbuļa ir ienaidnieki, un es esmu cietējs, kurš ir pelnījis valdīt pār pasauli.

0
Diskusija. Kas sargās pacientu?
Iespēja sūdzēties par sliktu veselības aprūpi ir pacienta pamattiesības. Kas ir taisnīgs sūdzību izskatīšanas process? Kāpēc, izskatot pacientu sūdzības, vērā tiek ņemti ārstu skaidrojumi, bet ne pacienta liecības? Kā cietušo spēj pasargāt medicīnas iestāde, kurā noticis pacienta tiesību pārkāpums?

Rita Ruduša
0Kara mozaīka
Pārmest žurnālistiem, ka viņi mīl karu, ir tāpat, kā pārmest logu tīrītājiem, ka tie mīl lietu. Diemžēl karš, tāpat kā lietus, ir neizbēgams. Kara žurnālisti strādā, lai padarītu skaidrāku mūsu skatu uz pasauli, tāpat kā logu tīrītāju slotiņas strādā, lai padarītu skaidrāku skatu pa automašīnas logu.

Agra Lieģe-Doležko
3Agras saruna ar vīru Pjotru 2023. gada 1. janvārī
Man šķiet, ka pašos pamatos radīt bērnu ir iracionāla vēlme, kuru tu pēc tam centies racionalizēt, atrast sakarīgus iemeslus, bet tieši šīs pamata iracionālās vēlmes dēļ tu nekad nevari kļūt gudrāks, kā biji pirmajā reizē. Un, kad šī vēlme rodas, ir jāatbild.

3
Vienkārši nesajukt prātā. Saruna par 2022. gadu kultūrā
Kā lai saprot nesaprotamo? Mēģinot aptvert, kas noticis šajā drūmajā gadā, aicinājām uz sarunu dažādu kultūras lauku pētniekus un kritiķus – Santu Hiršu, Kārli Vērdiņu, Santu Remeri un Edgaru Raginski – ar nolūku pārskatīt tieši Latvijas kultūrā pieredzēto.

0