Foto: Matīss Markovskis.
 
Aktualitātes
26.10.2023

Valmieras teātrī notiks pirmizrāde stāstam par mātes un dēla attiecībām – "Atraitnes dēls"

Komentē
0

Valmieras teātra Apaļajā zālē 27. oktobrī pirmizrādi piedzīvos pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais "Atraitnes dēls" Viestura Roziņa interpretācijā. Bez vārdiem veidotā, poētiskā izrāde caur deju un mūziku ietieksies cilvēka pašu pirmo – mātes un bērna – attiecību pieredzē.

Poēma stāsta par nabadzīga jaunekļa, atraitnes dēla, dramatisko cīņu par savu sapņu piepildīšanu – izglītības iegūšanu, par labākas dzīves nodrošināšanu sev un savai mātei, zemtekstā – Latvijai. Režisors Viesturs Roziņš ar radošo grupu lasa "Atraitnes dēlu" šodienas cilvēka acīm, ieaužoties cauri laikiem aktuālajās mātes un dēla attiecībās.

Viļa Plūdoņa "Atraitnes dēls" (1900) ir viens no latviešu rakstniecības izcilākajiem paraugiem. Poēmas izstrādei autors veltīja 15 gadus no savas dzīves. Gadu gaitā latviešu sabiedrībā apzīmējums "atraitnes dēls" ieguvis metaforisku nozīmi. Uzskata, ka tā ir nīčiskā pārcilvēka latviskā versija.

"Šis būs pieaugšanas stāsts. Par jauna cilvēka tiekšanos uz augšu. Par mērķtiecības dzinuli, kas iekodēts jau šūpulī, un par spēcīgajām mātēm, kas mīl. Šī būs mīlestības un mērķtiecības sadursme, deja un duelis vienlaikus," režisors Viesturs Roziņš.

Radošajā komandā arī dramaturģe Ludmila Roziņa, scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, komponists Jēkabs Nīmanis, horeogrāfs Kārlis Božs, vokālā pedagoģe Anita Hofmane un balss improvizācijas konsultante  Dana Indāne-Surkiene.

Lomās: Inese Ramute, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!