Aktualitātes
08.06.2021

Valdība piešķir 172 710 eiro Liepājas teātra atbalstam

Komentē
0

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 8. jūnijā lēma veikt 172 710 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai mazinātu Covid-19 ierobežošanā radītās, negatīvās sekas un nodrošinātu Liepājas domes kapitālsabiedrības – Liepājas teātra – darbības turpināšanu 2021. gadā. Atbalstu valsts teātriem un koncertorganizācijām KM virzīs izskatīšanai kādā no tuvākajām valdības sēdēm.

"Liepājas teātris ir mūsu kultūrtelpas nozīmīga sastāvdaļa. Pandēmijas laikā atbalsts ir jāsniedz visam kultūras sektoram, neatkarīgi no juridiskā statusa. Kultūras ministrija ir radījusi un ieviesusi virkni atbalsta mehānismu gan valsts, gan privātajam, gan nevalstiskajam sektoram. Paldies par ciešu sadarbību Liepājas domei!" uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Lai nodrošinātu skaidru un visām iesaistītajām pusēm saprotamu principu un kritēriju izstrādi š.g. Covid-19 ietekmes mazināšanai KM kapitālsabiedrībās un Liepājas teātrī, KM strādāja īpaši izveidota darba grupa, kurā bija pārstāvēti arī teātri un koncertorganizācijas. Saskaņā ar Liepājas teātra iesniegto informāciju un darba grupas izvērtējumu Liepājas teātrim šogad darbības nepārtrauktības nodrošināšanai nepieciešams finansējums 172 710 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka Liepājas teātris ir vienīgais profesionālais teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības, nevis valsts kapitālsabiedrība, tāpēc ne aizvadītajā gadā, ne šogad teātrim nav iespējams tiešā veidā piešķirt finansējumu no KM.

Tāpat valdība lēma veikt 20 236 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "KultūrElpa" ietvaros iesniegto projektu vērtēšanā nodrošinātu biedrības "Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO" ekspertu iesaisti. Šajā mērķprogrammā viena no prioritātēm bija kultūras piedāvājuma veidošana vai esošā kultūras piedāvājuma, tostarp digitālā kultūras piedāvājuma, pielāgošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (redzes, dzirdes, uztveres un kustību traucējumiem).

Par minētā finansējuma pārdali vēl būs jālemj arī Saeimai.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!