Arvid Dynie Degis Author
pirms 3 gadiem
Vai par Māras Zālītes romāna "Pieci pirksti" "vērtīgo" pienesumu traumas konstituēšanā mūsu - svešvaru mocītās tautas kultūratmiņā tagad dod Literatūras gada balvu prozā? Cik prozaiski!

Edge
pirms 3 gadiem
Ja papēta statistikas datus par laika periodu no 1990.g.4.maijā ( depopulācija,emigrācija, bezdarbs, nabadzība), tad par "traumatalogu" paveikto liela sajūsma nerodas. Cik vēl simtiem tūkstošiem jāaizbrauc,lai 4.maija režīma "traumatalogi" par savu paveikto domāt sāks? Kaut kas te nav kā vajag - vai nu Freids kaut ko nav apjēdzis,jebšu "bāreņu tautas" sindroma izplatītāju paveiktais nedziedina.

malva
pirms 3 gadiem
Nu paga, paga - kā tas ir (?): ``šo naturālo sajūtu vajadzēja paust padomju laikos..`` un ``..šīs sāpes ir atstājamas baznīcā, dabā, bet ne tiražētas tālāk..``............. Aklam, kurlam, mēmam un bez ožas jābūt, lai ikdienā joprojām (un, izskatās, - mūžīgi mūžos) nesajustu uz skausta joprojām sēžam nelabo ar to padomju laiku smakām un smagumu - neiznīdējamo vēlmi un prasmi zagt, melot, krāpt, bradāt un smērēt, ņirgāties citam par citu un vēl stāstīt, ka nekā tāda nav.
Pamēģiniet ieiet tajā baznīcā un dabā vai vienalga kur, piesliet pie koka vai žoga kaut vai riteni (nepieķēdētu), ja ar to esat tur ieradies. Pēc pusstundas, var gadīties - pat pēc minūtēm, - 200 punkti, ka tā tur vairs nebūs. Un pie tās tukšās vietas, iznācis no tās dabas vai baznīcas, pamēģiniet tad atstāt to sāpi (apziņu, ka tu nemūžam vairs nevarēsi savas lietas tā atstāt bez ķēdēm, ka tu nemūžam nevarēsi savu māju durvis vienkārši pievērt) tajā dabā vai baznīcā.
Un vai tajos padomju laikos vispār varēja ko paust? Bija jāpauž tas, kas jāpauž (un arī šis nelabais joprojām sēž ar pātagu uz skausta; vai velti K. Skujenieks aicināja atklātajā intervijā domāt, ko runā, ja negribi nākotnē pagrabus un gulagus?). Ej kur iedams, baznīcā vai dabā, uz pleca sēž kā sēdējusi sāpe, ko ikdiena joprojām iecērt ar padomu laiku ieradumu pletnēm.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!