Kristians Šics
pirms 6 gadiem
Galvenais, lai būtu smalkas manieres pie galda.

Guntis Kārkliņš
pirms 6 gadiem
Es jau arī saku, komisāri rullē. Nav svarīga patiesība, bet gan ideoloģiskie konstrukti, kā saka mērķis attaisno līdzekļus. Tomēr, pie šādas attieksmes, var sanākt, palikt bez kārtējās ideoloģiskās prēmijas, kuru konjunktūriski tā gribas saņemt, izgāžot visu lietu kopumā un paliekot par apsmieklu, tāpat kā Jūsu ideoloģiskajiem skolotājiem.

Guntis Kārkliņš
pirms 6 gadiem
Starp citu, Valdemāra latviešiem atvēlētie 200 gadi jau drīz būs pagājuši.

Guntis Kārkliņš
pirms 6 gadiem
Vajadzīgi antiņi, tikai jorģi un lipsti antiņu tikšanu pie teikšanas sen jau ir novērsuši pašā saknē. Tūlīt būs likums lai antiņus kas gribēs tikai iepūst savādākā stabulītē, nekā lielajās vara trubās, varētu kāliem spundēt aiz restēm.

Guntis Kārkliņš
pirms 6 gadiem
Vai uzbrauciens interesei noskaidrot visus kāda jautājuma aspektus, nav līdzīga Ļeņina prēmijas alcēju aktivitātēm?

Guntis Kārkliņš
pirms 6 gadiem
Paskaties Latvju Rakstu sējumos, Latviešiem arī bija Rūnu rakstiem līdzīgas īpašuma zīmes, aiz ko ne ģerboņi.

Guntis Kārkliņš
pirms 6 gadiem
Šajā sakarā mani vienmēr interesējis jautājums par Krišjāni Valdemāru. Esmu uzdevis to muzejos ar atbilstošu tematiku, un man neviens nevarēja atbildēt. Valdemārs kādu laiku bija ierēdnis. Pat augsta ranga ierēdnis. Nu lūk. Kāda viņam bija pakāpe pēc rangu tabulas? Jo kolēģijas asesors ir viena lieta bet Īstenais slepenpadomnieks pavisam cita.

Edge
pirms 6 gadiem
Ja tiem 25. gadus veidotajiem ideoloģiskajiem konstruktiem par "vēstures beigām" (F.Fukujama) būtu
kaut kāds zinātniskais pamatojums, tad jau pašlaik zeļļiem, bukiem u.c. kļaviņiem nebūtu vairs jāpiesauc "klasiski marksistiski tautībnieciskais" un jāžēlojas par sabiedrības vairākuma "tumsonību".
Smagi tie liberāļi&liberasti - fon der golcu, mateifeļu, bišopu u.c. "gaismas nesēju" idejiskie pēcteči izgāzušies, tagad nu atbildību uzņemties negribas:
"....Pirmkārt, tāpēc, ka kopš 90.gadu sākuma Rietumi ir dzīvojuši pašapmānā, runājot par vēstures beigām, demokrātijas galīgo uzvaru un tamlīdzīgi." LV portālam: GUNDA REIRE, politoloģe Starptautisko pētījumu centra izpilddirektore, 07.04.2015.

Edge
pirms 6 gadiem
Akadēmiķis, zinātņu vēsturnieks Jānis Stradiņš (80) dalās pārdomās, kas nepieciešams Latvijas valstij, lai tā pastāvētu ilgāk kā Krišjāņa Valdemāra paredzētos 150 gadus.
http://www.irlv.lv/2013/3/29/trukst-treso-teva-delu-un-antinu
=================================================================================
Valdemārs savā prognozē neparedzēja 1917.g. Oktobra revolūciju, kurā viņa idejiskie pēcteči tos Bukas kunga minētos "sociālos liftus" pamatīgi izmainīja.

Edge
pirms 6 gadiem
" Neko citu Valdemārs savā mūžā tā nav mīlējis kā latviešu tautu un jūras izplatījumu." A.Grīns.
=================================================================================
Ja "kopēja lieta" neinteresē un/vai tā jānomelno, tad, protams, vajag noskaidrot visus sīkumus, visus nebūtiskus un maznozīmīgus aspektus ( tipa, kāda bija čina, ko pētīja savos braucienos Valdemārs Vācijā 1860.- 1861.g. utt., utml.).
p.s. Nekā personīga - tikai bizness.

Edge
pirms 6 gadiem
" Mīts - tā ir reālākā realitāte." S.Losevs (Mīta dialektika)
Mītu par "700 gadu verdzību" pēc 1924.g. 1.Saeimas lēmuma nemaksāt par baronu/muižnieku atsavināto zemi un vācbaltu sūdzību Tautu Savienībā, nācās pamatīgi izpētīt un pamatot vēsturniekam A.Švābem. Argumenti bija pamatīgi - tāpēc starptautiskā tiesa noraidīja sūdzību ( izteica spriedumā, kas ir labs, kas slikts ).
4.maija republikas vēsturnieki bieži piesauc "padomju okupāciju", taču Latvijas politiķi apsūdzības rakstu Hāgas tribunālam un/vai Strasbūras ECT 25.gadu laikā nav iesnieguši. Pašvaki tie pašmāju pētnieki, sekli rok?

Edge
pirms 6 gadiem
Par Kr. Valdemāra un jaunlatviešu paveikto kopējās/galvenās lietas īstenošas labāk vajag painteresēties, tad arī tās "citas" būs skaidrāk saprotamas. Latvijas vēsturē reiz jau bija tādi "ziņkārīgie", kas par Kr.Valdemāra u.c. jaunlatviešu pakāpēm pēc cariskās Krievijas rangu tabulas interesējās. Vienu melnu darbu viņi spēja paveikt (ielas nosaukuma pārdēvēšana), taču cerētos "30 sudraba grašus" tā arī nesaņēma:
"Kā jaunlatvieši neļāva tikt pie Ļeņina prēmijas"
https://www.vestnesis.lv/ta/id/53834?search=on

Edge
pirms 6 gadiem
Pirms kāda laika vēsturnieks, Dr. hist. Kaspars Zellis feisbukā tāpat vien dalījās ar, viņaprāt, interesantu ziņu, ka kopš 2006. gada Latvijā reģistrēti 249 ģerboņi: ....
=================================================================================
Otro gadu desmitu mārketinga un brendinga eksperts Krišjānis Papiņš skaidro globalizācijas/amerikanizācijas laiku reizrēķinu:
"Brendi semiotiku — zīmju kodēšanu — izmanto, lai komunicētu daudzdimensionālus, sarežģītus konceptus. Ne velti saka — viens attēls tūkstoš vārdu vērts.[ķīniešu atziņa]
Klasisks piemērs ir logo — kas ir jebkura uzņēmuma pirmā seja (jo kad cilvēks domā par kādu uzņēmumu, viņš prātā redz to ar ko viņam šis uzņēmums asociējas, un visbiežāk tas ir logo). Un pēc šajā vizuālajā simbolā esošajām zīmēm cilvēki spriež par uzņēmumu un to kāds tas ir."
Kas ir semiotika
- See more at: http://www.parbrendu.lv/semiotika/#sthash.3pIQwWUX.dpuf

Wolfs
pirms 6 gadiem
izrādās, ka esmu marksists. jebkura piederība "smalkajām famīlijām" man liekas aplam muļķīga lieta. cilvēks ir vai nu gudrs vai arī stulbs, un neredzu nekā slikta, ka kāds ir fermeris (vai bauris, kā te smalki izsakās). lauksaimnieks nereti ir krietni gudrāks un viedāks par pilsētnieku ar kaut kur sagrābstītu "augstāko izglītību".
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!