Aktualitātes
15.11.2021

Vāc līdzekļus kinozinātnieka Viktora Freiberga otrajai grāmatai

Komentē
0
Saglabā

Izdošanai sagatavots kinozinātnieka Viktora Freiberga darbs "Viktora otrā grāmata", un "Projektu bankā" iespējams atbalstīt grāmatas izdošanu, iepriekš iegādājoties eksemplāru ar autora parakstu. Plānotais grāmatas iznākšanas laiks ir decembra beigas.

Grāmatu ievadā raksturo kinozinātniece Dita Rietuma: "31 zīme 248 filmās. Arī  tā varētu nodēvēt Viktora Freiberga "Otro grāmatu", kuras tekstus centrē noteikti jēdzieni, parādības, sava veida kinovalodas kodi, kas atspoguļojas no filmas filmā. Ūdens, pilsēta, klusums, spogulis, labirints, autsaiders, uguns, kāpnes, kino par kino un citi. Kopumā tādu ir 31, šādas zīmes Viktors Freibergs ir saskatījis vismaz 248 filmās, un katrā no šīm filmām konkrētajam jēdzienam vai parādībai ir savas konteksts un nozīme."

Izdevēji grāmatas žanru var raksturot kā esejisku tekstu, bet grāmatas beigās pievienots visu tekstā pieminēto filmu alfabētisks apkopojums, ļaujot lasītājam izmantot šo filmu izlasi kā ceļvedi pasaules kino klasikā. Viktora Freiberga grāmata top portāla "Kino Raksti" un biedrības "Ekrāns" paspārnē. Grāmatas veidotāju komanda – mākslinieks Aleksandrs Busse, redaktore Kristīne Matīsa, fotogrāfe Agnese Zeltiņa.

Profesors Viktors Freibergs ir sinefils un autoritāte saviem daudzajiem studentiem vairākās paaudzēs Latvijas Universitātē un dažādos kino lektorijos. Izglītību Viktors Freibergs (1955) ieguvis kā angļu filologs – studējis Latvijas Universitātes Svešvalodu fakultātē (1974-1977), disertāciju aizstāvējis Maskavas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātē (1986). Kā filoloģijas zinātņu doktors ilgus gadus strādājis un turpina strādāt Latvijas Universitātē, vadījis Komunikācijas studiju nodaļu, ieņēmis dažādus akadēmiskos amatus – lektors, docents, profesors.

Gadu gaitā Viktors Freibergs strādājis Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" žūrijā, sastādījis filmu programmas un ciklus, publicējis rakstus par kino žurnālā, vēlāk, portālā "Kino Raksti" un citur. Viņa balsi jau kopš kinoforuma "Arsenāls" laikiem atpazīst daudzi kino mīļotāji, jo viņš ir viens no pieprasītākajiem filmu tulkiem festivālos. Par savu pirmo grāmatu, autobiogrāfisko prozas darbu  "Kinomāna slimības vēsture" (2019) Viktors Freibergs saņēma Dzintara Soduma balvu literatūrā.

"Viktora otrā grāmata" top portāla "Kino Raksti"  un biedrības "Ekrāns" sadarbībā, papildinot sēriju "Kino Rakstu bibliotēka". Grāmatas sagatavošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, grāmatas maketa pabeigšanai un tipogrāfijas izdevumiem nepieciešami 5580 EUR, un 13. novembrī izsludinātajā atbalsta kampaņā divu dienu laikā jau savākta vairāk nekā puse nepieciešamā finansējuma.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!