Foto: Abril Cabrera, Flickr.com.
 
Aktualitātes
15.08.2022

Uzbrukumā cietušā Salmana Rušdi veselības stāvoklis uzlabojies

Komentē
0

12. augustā uzbrukumā Ņujorkā cietušais rakstnieks Salmans Rušdi sācis atveseļoties, medijam "The Guardian" paziņojis rakstnieka aģents Endrjū Vailijs. Pārcietis vairākas operācijas, Rušdi ir atguvis runasspējas un vairs nav pieslēgts plaušu ventilatoram.

Rakstnieka dēls Zafars Rušdi tēva veselības stāvokli raksturo kā kritisku. Aģents Endrjū Vailijs apstiprināja, ka piektdien notikušajā uzbrukumā smagi savainoti autora rokas nervi, aknas un acs, un pastāv iespēja, ka cietusī acs tiks zaudēta.

Tikmēr uzbrukumā apsūdzētais libāniešu izcelsmes ASV pilsonis Hadi Matars savu vainu tiesā noliedz. Apsūdzības rakstā minēts, ka Rušdi sadurts 10 reizes un viņa uzbrucējs tiek apsūdzēts slepkavības mēģinājumā ar iepriekšēju nodomu.

Septiņdesmit piecus gadus vecajam rakstniekam uzbruka pasākuma laikā Ņujorkā, un pēc uzbrukuma Rušdi ar helikopteru tika nogādāts slimnīcā, kur atradās dzīvībai bīstamā stāvoklī. Uzbrucējs tika uz vietas aizturēts.

Kopš grāmatas "Sātaniskās vārsmas" izdošanas pirms 30 gadiem Rušdi regulāri saņēmis nāves draudus no radikālajiem musulmaņiem, kas uzskata grāmatu par zaimojošu. Par Rušdi slepkavību tiek solīta trīs miljonu dolāru liela atlīdzība un pats rakstnieks jau vairākus gadus sabiedrībā dodas apsardzes pavadībā.

"Sātaniskās vārsmas" tulkotas arī latviešu valodā, bet 1981. gadā godalgotas ar Bukera prēmiju.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!