Kadrs no filmas.
 
Aktualitātes
27.11.2023

Klātienē un tiešsaistē būs skatāma filma par grūmingu

Komentē
0

Kinoteātrī "K. Suns" 27. novembrī plkst. 19.00 notiks režisores Emīlijas Karetņikovas īsfilmas "Mana bērnības ķermeņa atzīšanās" pirmizrāde, ko plkst. 19.45 turpinās diskusija "Grūminga sejas, atpazīšana un profilakse", kam būs iespējams sekot arī tiešsaistē. 

Emīlijas Karetņikovas filma "Mana bērnības ķermeņa atzīšanās" aktualizē grūmingu* kā vienu no seksuālas vardarbības, vajāšanas un uzmākšanās metodēm, tā ir balstīta jaunu sieviešu atmiņās par piedzīvoto kādā vasaras nometnē. Filma stāsta par septiņpadsmitgadīgu meiteni, kura priecājas par jaunību, līdz saņem skolotāja uzaicinājumu draudzēties. Tomēr ne visi draudzības piedāvājumi ir nevainīgi. 

Lai aktualizētu grūminga izpratni sabiedrībā, pēc filmas sekos diskusija, kas šķetinās dažādus ar grūmingu saistītus jautājumus: kāpēc jaunieši iekrīt "grūmētāju" lamatās, šodienas grūminga specifiku internetā, pieejamos krīzes risinājumus un profilaksi caur izglītību. Diskusiju vadīs žurnāliste un mediju eksperte Rita Ruduša, kura sarunāsies ar biedrības "Centrs MARTA" jaunatnes programmu koordinatoru Ako Kārli Cekuli, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāju Maiju Katkovsku, Pusaudžu resursu centra dialektiski biheiviorālās terapijas speciālisti Romiju Krēziņu un "Papardes zieda" jauniešu izglītības un veselības veicināšanas speciālisti Martu Sondori.

Filmu iespējams noskatīties šodien vienlaicīgi ar pirmizrādes apmeklētājiem arī attālināti interneta tiešsaistē šeit. Links aktualizēsies šodien plkst. 19.00. Biļetes cena 3,50 EUR.

Filma ir režisores Emīlijas Karetņikovas un operatores Santas Helēnas Pedeles diplomdarbs, beidzot Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālo Filmu skolu. Tā veidota studijā "Air Productions" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju. 

*Grūmings (no angļu valodas "grooming") ir varmākas veikta apzināta rīcība, veidojot emocionālu saikni ar upuri (realitātē vai interneta vidē), lai bērnu vai jaunieti padarītu izolētu no ierastās vides un cilvēkiem, atkarīgu no varmākas, viegli ievainojamu un vadāmu. Bērna vai jaunieša uzticība tiek izmantota ļaunprātīgu mērķu sasniegšanai.

Diskusijai būs iespēja sekot līdzi "Satori" feisbuka kontā no plkst. 19:45.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!