Atvars Eglitis
pirms 5 gadiem
Buks Artis
pirms 5 gadiem
Piemēram, iepriekš savām acīm esmu redzējis, kā uz Juglas veloceliņa velosipēdisti, garām braucot, sit tā uzklīdušajiem kājāmgājējiem pa muguru vai galvu. Savukārt šobrīd, publiskajā telpā paklīstot idejai, ka velosipēdistiem jāpārvietojas pa ielas braucamo daļu, daudzi ļaudis to uztvēruši kā jau pieņemtu likumu, un labākajās Mežonīgo Rietumu tradīcijās metas palīdzēt šerifam īstenot likumu dzīvē: brutāli grūžot garām braucošos velosipēdistus nost no ietves ( http://www.kasjauns.lv/lv/m/zinas/192798/pandoras-lade-vala-sakusies-vardarbiba-pret-ritenbraucejiem ).
Tas man šķiet visai uzskatāms piemērs, cik ļoti šajā sabiedrībā ir neattīstīta empātija, un cik viegli kārtīgi un likumbijīgi pilsoņi, kas paši sevi uzskata par labiem cilvēkiem, pārkāpj slieksni uz vardarbības īstenošanu, ja viņuprāt likums to pieļauj. Un zināmā mērā ilustrē, kāpēc tik daudzi un tik viegli 1941. gadā paši bez pavēles no malas lauzās iekšā pie kaimiņa, lai vestu to uz mežu nošaušanai.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Artis Svece
0M3gana iet uz skolu
Kamēr mēs baidījāmies no robotiem, kuri pārkāps Azimova trīs likumus, mākslīgais intelekts iemācījās rakstīt esejas. Diemžēl mēs varbūt zinām, ko darīt, ja robots mums uzbrūk ar dzelzs gabalu, bet neesam gatavi situācijai, kad tas uzraksta eseju vidusskolēna līmenī.

Mihailo Minakovs
0Rekviēms postpadomju periodam
Padomju Savienības sabrukums aptuveni trīs desmitgades ietekmēja to, kā attīstās nācijas Eiropas austrumos un Ziemeļeirāzijā. Krievijas iebrukums Ukrainā ir parādījis, ka postpadomju impulss vairs nedefinē to, kā nācijas dzīvo šajā pasaules daļā. Te sāk veidoties jauni laikmeti un reģioni.

0
Jauna pasaules kārtības arhitektūra. Matvijčukas Nobela Miera prēmijas runa
Tiesības ir dzīva matērija, kas visu laiku attīstās. Mums jāizveido starptautisks tribunāls un jāsauc pie atbildības Putins, Lukašenka un citi kara noziedznieki. Jā, tas ir drosmīgs solis. Taču mums jāpierāda, ka tiesiskums funkcionē un taisnīga tiesa pastāv, pat ja tā nenotiek uzreiz.

Komentārs
11.05.2015
2
Uz un zem riteņiem