Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Šorīt LTV1 Rīta Panorāmā diktore teica apmēram tā, ka tagad pietiek par slikto un bēdīgo, vajag kaut ko labu izklaidei , klausamies kultūras ziņas.
Un tiek stāstīts par Aleksandru Beļcovu. Vai stāsts par šo dāmu ir izklaide?
Starp citu, savulaik Tatjanu Sutu redzēju LTV raidījumos - un viņa bija tā dāma, kurai es labprāt būtu līdzinājusies. Es jautāju sev - interesanti , kā tas ir. Šodien es nevaru nosaukt nevienu personību kultūras pasaulē , nu labi, ar atrunām, varbūt Lancmani, kam es gribētu līdzināties. Kas man būtu paraugs un mierinājums, ka mums ir personības, ka ar mums viss ir kārtībā.
Nu labi , pastrādāšu un tad uzrakstīšu par bezmaksas kultūru - kā man ar to ir

Sunflower W
pirms 3 gadiem
Aizej labāk uz filmu Džokers - kolosāla filma - arī par sociālo netaisnīgumu tur ir. Biļetes uz kino tiek izķertas, bet var noskatīties internetā, ja kas. 

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Neiešu. Mans brālis bija un teica, ka tā ir filma par ļaunumu - kā tas rodas, kā tas strādā. Negribu.
Vakardien meklēju vienu grāmatu un izcēlu vismaz trīs citas, kuras man ir jāizlasa. Tā kā plānoju izstaigāties pa mežu un tad lasīt un lasīt.
Bet paldies par ieteikumu.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Starp citu - kad Puga kļuva par deputātu, tika publicēts viņa naudas maciņa saturs - man žoklis atkārās ... visu laiku mums stāsta, cik kultdarbinieki ir nabadzīgi, kā mocās ar trūkumu .... vai tagad DT un Džiļa sakarā publicē ziņas - tur tādas naudas apgrozās kā pie bagātiem zviedriem vai dāņiem.

Vai atveriet to pašu VKKF mājas lapu - tur ir mūža stipendijas cilvēkiem , kuriem ir lepni dzīvokļi Rīgas centrā, mājas laukos un vasarnīcas un man tas nekādi , nu nekādi neiet kopā ar nolikumu par to, kam pienākas mūža stipendija. Protams, ka neviens negrib, a viņu sauc par sīkmanīgu skauģi, seksu nedabūjušu aitu un lūzerisku lumpeni. Neviens par to nerunā, bet kas es saku - tie meli , tā liekulība vienkārši arvien straujāk gremdē nost to, ko mēs esam pieraduši saukt par kultūru.
Nu jau trešo man ir bijis tā, ka zvanot uz Luxexpress man saka - krieviski, ja variet runāt krieviski varu atbildēt, ja gribiet latviski - tad gaidiet ( un nesagaidiet), jo latviski nav kas runā.
Tie kuļturščiki kurina uguni par mūsu naudu un vārās savā sulā un nepamana , ka latvieši jau vairs nav

Kāpēc Hermanis Londonā uzstājas ar krievu , nevis latviešu aktieriem? Nu? Pareizi .... nu labi - apēdīšu kādu ābolīti, citādi cukurlīmenis krīt domājot par visām tām netaisnībām

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Svētā Debess, Lolitas kundze , būtu Jūs to solīto vīnu atnesusi , es upuri pieņemtu, netielētos ne mirkli. Ne gluži no rokām izrautu, bet bez liekiem vāridem - to varu solīt. Pat nodomātu - sen biju pelnījusi. Kas tā par modi visu sarežģīt, godavārds , nesaprotu.
Man visādas zīmes šorīt. Skvērā pretī operai skraida žurkas un mani baida. Nāku un domāju, nez šorīt būs vai nebūs bailēs jāiekliedzas un jāsaraujas un tai brīdī - sauss zars - tieši man priekšā - nokrīt. Šodien LNB ir Pārmaiņu grāmatas atklāšana - būs jāiet un jāprasa , lai ķīnieši skaidro, kas gaidāms. No otras puses - pati jau saprotu, kas gaidāms - algu man nepielika, nodokļus palielināja, cenas visam ceļas - pat stiprajam alkoholom cenas nav kritušas , bet ceļas - tā kā - jā. Sausums. Kariņš zibina baltus zobus un smiedamies saka, ka šogad tik daudz naudas budžetā kā nekad, kamēr man atņemts tik daudz - arī kā nekad.
Par Hiršu Akselu domāju tieši pretēji - nu nav mans un kā saka, Selindžeru vai vīna mucu piesoliet - nu nav mans un neder ne pa kam. Mans ir Kārlis Vērdiņš un man pietiek.
Ja par VKKF. Tur nu vajadzētu runāt bez ironijas un metaforām , ļoti tieši un ļoti konkrēti. Kultūra Latvijā ir padarīta par pašapkalpošanās sistēmu, kur paši vāra un paši ēd. Mums tikai par to jāsamaksā un jāklausās un jāklusē, cik tas izcili esot.
Tā kā es jau visu pati varu uzrakstīt

Lolita V. T.
pirms 3 gadiem
Par Kārli Vērdiņu 100% piekrītu! 

Lolita V. T.
pirms 3 gadiem
Es vienmēr te izlasu, ko rakstāt. Man tiešām gribētos, lai Satori nointervē Jūs, kā Jūs redzat un izprotat kultūras procesus Latvijā. Es nezinu nevienu, kas ar tādu kaislību komentētu tieši šeit. 

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Nevajag intervēt, jo es neko jaunu nevaru pateikt. Es jau visu komentāros esmu uzrakstījusi un arī pamācījusi.
Valsts Simtgades nauda tika notriekta ārzemēs. Cik un kas mums , piemēram, konkrēti man - tika? Piķis uz puļka, vai sauss zars. Par visu es maksāju pati no valsts simtgades man 0 eur. Biju uz bezmaksas kino seansu , ko dāvināja Zzviedrijas vēstniecība, tad uz bezmaksas koncertu , ko dāvināja Nīderlandes vēstneicība - bet tas arī viss.
1;1 raidījumā Jūris Žagaris jau kuro reizi mani kaitina brēkdams, ka tagad esot tik daudz tik laba kultūra un viss par velti , tik ej un baudi. Nu kā var tā melot !!!! It kā aktieris, kultūŗas darbinieks , bet šitik nežēlīgi melot!
Piemēŗam, 2018. gadā bija 4. maijs - nolēmu tā, ka ja būšu stundu rindā stāvējusi , tad jau uz kādu bezmaksas filmu tikšu. Tāds naivums! Man no dusmām raudāt gribējās - būtu gulējusi mājās un grāmatu lasījusi. Eju cauri parkam, tur milzu burtiem svētku programma - vakarā LNB Sirmais ar kori, bet ieeja ar ielūgumiem .... Novembrī 18. tieši tas pats - mums nabagiem pedofīlu sapnis - sieviete ar bērna balsi Evija Vēbera - aukstā vējainā krastmalā , lai tauta kājas un olnīcas apsaldētu , kamēr elite pa smalkiem namiem un Sirmo pie diriģenta pults .... un tad vēl tas LDZ terorakts ar izmētātiem svētku dalībniekiem uz stacijas perona

Klau - ja sākšu te vēl igauņus piesaukt - kas viņiem visiem ticis no Simtgades naudas - tad kādu spazmu , ka nedabūju vēl
Tas ir normāli, ka VKKF saņēmušie uzstājas tikai ārzemēs un mēs tikai presē lasām, cik ģeniāls šis un cik ģeniāls tas? Par kultūras neesamību sabiedriskajos medijos nav vērts runāt. Tur priekšā kā siena - ieeja savējiem un arī tikai atstāta formā. Tie daži gadījumi ir tikai izņēmumi.


Katru gadu pasniedz visvisādas balvas - nu jau vairs ne desmitiem, bet simtiem. Cik no latviešu un cik no Latvijas sabiedrības vispār pēc nosaukuma zin to par ko vispār balva ir pasniegta? Nerunājo t nemaz par to, ka būtu lasījuši, dzirdējuši , redzējuši. Kur ir kritika , kurai pēc loģikas būtu jādod pamatojums , kāpēc balva ir tam un tam, par to vai to. Un ne tā, kā literātu aizgaldiņā , kur pie silītes rindas kārtībā - šodien es par tevi labos vārdus, rīt tu par mani

Kur analītiskie raidījumi, profesionāļu sarunas , kurās vērts ieklausīties ?

Labi - patiešām nevaru pateikt pilnīgi neko jaunu.
Biju Cīrihē, Kunsthaus - gide stāsta un visu laiku smaida un tad es sapratu Raini līdz kaulu smadzenēm , ko viņš gribēja - lai arī mēs būtu tādi kā šveicieši - brīvi cilvēki.
Un kā saka Saules Puķe - es atkal pa apli - kā mēs svinējām Raiņa jubileju ? Kā mēs godinājām savas valsts ideoloģisko radītāju Raini?

Māra Dēls .
pirms 3 gadiem
Dzīvs pierādījums, ka kultūru var baudīt bez maksas. Sēžu dīvānā, lasu izcilu dramaturģijas darbu ar nosaukumu "Satori-komentāri". Bet nopietni runājot, es šogad esmu bijis uz vairākām izstādēm, filmu prezentācijām, koncertiem, izrādēm un lērums performancēm (un festivāliem, garām ejot) nesamaksājot neko. Var būt, ka man neiedomājami veicas, bet es pieļauju, ka tā vietā lai domātu cik viss ir slikti un gaidītu lai man kultūru, kāds pienes uz paplātes, Es to meklēju. Tad arī ieteikums - ļoti daudz bezmaksas pasākumu var ieraudzīt portālā Facebook. Tur ir iespēja "piesekot" interesējošām grupām vai, piemēram, kultūras iestādēm, kas regulāri publicē šādas bezmaksas iespējas. Facebook nav vienīgi sociālais "izsūceknis", ir jāmāk ar to spekulēt. Tad lūk, nedaudz padarbojoties, var veiksmīgi un kolorīti aizvadīt kultūras bagātu gadu, papildus par to nemaksājot.
P.S. Domāju - ir pēdējais lails saprast, ka kultūras devumu nevar atspēkot naudā. Nav nekāds biznes.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Labrītiņ. Es labi saprotu, ka esmu piesaukta ciema āksta vai tuksnesī dzenamā grēkāža lomai, bet mani tas nezutrauc. Es pati ļoti skaidri apzinos, ka ir atšķirība vai viedokli pauž akadēmiskajā darbā un domāšanā vai ražošanā =biroja darbā nodarbinātais.
Bet - vai esiet padomājis, ko īsti nozīmē Gētes vārdi par to, ka literatūras gals ir nācijas gals?
Esiet padomājis, ko šie vārdi nozīmē šodienas latviešiem?
Es domāju par to un es to redzu tā, ka šodienas latviešu literatūra ir buļļa pakaļā - un līdz ar to tur esam mēs visi un nekāda ilga dzīvošana tur nevar būt.
Varu mēģināt pamatot savu domu . Literatūra ir tā, kas noformē vārdos , padara par paralēlo materiālajai , tieši sataustāmajai pasaulei domu jeb nemateriālo pasauli. Piemēram , tādi vārdi - tikums, godīgums, taisnīgums, čaklums, slinkums, netikums, negodīgums , krīze, grēku izpirkšana
utt.utjprj. - tieši literatūra ir tā, kas formulē latviešu valodā , kas tas viss ir, kā tas būtu jāuztver un kā ar to jādzīvo. Likumi, kuri regulē mūsu rīcību taču arī balstās uz tādām visā sabiedrībā pieņemtām un atzītām vērtībām un patiesībā regulē arī mūsu domas un viedokļus. Līdz ar to , manuprāt, tieši literatūra ir tā, kas formulē un nosaka, kas ir un kas nav labs mums kā īpašai cilvēku kopībai .
Manā vēŗtējumā šodienas latviešu literatūra vairs nepilda šo savu misiju. Ne dzejnieki, ne rakstnieki to nespēj - noteikt, kas ir un kas nav vērtības, kāda ir tā pasaule, kurā mēs dzīvojam savās domās, savos priekšstatos.
Literāti nav spējīgi sarunāties ar sabiedrību. Viņiem nav intelektuālās kapacitātes, ir spēja, bet visbiežāk tomēr , vienkārši iespēja rakstīt un viņi raksta, bet tam nav tā atdeve, tas nepilda to funkciju sabiedrības pastāvēšanā, kāda tai ir bijusi , kopš mēs sevi esam sākuši saukt par latviešu nāciju.
Es saprotu, ka biju un esmu šai pasaulē vienīgā, kurai ne tikai nepatika, bet kura uzskatīja par absolūti negatīvu un nepareizu reklāmas kampaņu - I AM INTROVERT . Starp citu tā kampaņa uz vietas Latvijā pat netika prezentēta, man kampaņas bukletus no Londonas atveda bērns.
Ja rakstnieks nespēj sarunāties, spēj vērpt metaforu mežģīnes, bet nespēj pateikt domu, kaut cik vērā ņemamu domu, tad lai tādi paliek sēžam uz poda un ir noziegums tādiem dot kaut eirocentu no mūsu naudas.

Esmu gatava acīs skatoties un publiski paziņot savu viedokli, ka manuprāt, milzīga problēma ir Gundegas Repšes nespēja sarunāties. Monologi iet kā pa diedziņu, bet tikko ir divi vai trīs viedokļi, tā no viņas mutes atskan mana līmeņa rupjības un neiecietība un jebkura atšķirīga viedokļa nomīšana zemē kāju neatlaižot
Vai Ikstena - flagmaņkuģis - desmitiemreižu sludina, ka nu tik būs latviešiem laimes dienas - nu mūsu autoru darbus lasīs angliski un vēl 111 valodās. Pirmais gads pēc šīs uzvaras salūta ir pagājis, bet es maita, smaidu un gaidu to laimi , Ikstenas solīto, bet tā kā nenāk tā nenāk .... ko nu ? Miljoni vējā? Kāds ir gatavs par to runāt, sarunāties?

Vai cita lieta - kas manī turpina sāpēt - jautrais pārītis Zandere un JUNDZIS - kā abi - acis nemirkšķinot , rokās saķērušies man personīgi un mums visiem klātesošajiem solīja, ka Raiņa jubileju jau nu gan atzīmēs tā, ka visur skanēs Raiņa dzeja, lugas, politiskie manifesti un vēstules un mīlas dzeja, vārdu sakot - ka Rainim dos iespēju ''runāt". Kāds naivums no manas puses, ka es noticēju abiem , un kāda nelietība no šo puses, ka tā meloja un varu derēt, ka jau tai pašā vakarā par tikko runāto un solīto aizmirsa
Tā kā - protams, kad es rakstu, ka pēc izrādes es lidoju, va ka uz Modiljāni izstādi es devos skriešus, vai ka viss ir slikti, es nedomāju to burtiski, bet jā -viss ir slikti - ļoti slikti.

Mūsu nācijas šodienas nelaimēs vainu es lieku pirmkārt uz literātiem, kuri prot prasīt naudu , kuriem dodam naudu ,par spīti tam, ka neviens nekontrolē kur un kā tā nauda tiek iztērēta un par spīti tam, ka mēs sabiedrība nesaņemam to, kas mums pienāktos.
Tā es domāju un saprotu šodienas pasauli

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Labi - pati atbildēšu - Simtgades gadā Raini vispār nepieminēja. Čekisti laikam neļāva ....
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!