Aktualitātes
23.04.2021

Upe cilvēkiem? "Zaļgalvi" turpinās saruna par Daugavas pieejamību

Komentē
0
Saglabā

Svētdien, 25. aprīlī, plkst. 18:15 LTV1 kanālā būs skatāma raidījuma "Zaļgalvis" 16. sērija, kas šoreiz būs veltīta Daugavas ūdensmalas pieejamībai Rīgā.

Ģeogrāfs un pilsētplānotājs Neils Balgalis apgalvo, ka Rīgā ir neparastākā ūdensmala Ziemeļeiropā. Problēma esot vien tajā, ka tā vāji pieejama sabiedrībai: "Krastmala kļuvusi par vietu armijas parādēm, autostāvvietām un tūristiem, kuri no prāmja aizmaldās uz Vecrīgu".

Tautasdziesmās Daugavu mīļi dēvē par māmuļu, māmuliņu, sargājamo upi. Ko galvaspilsētas iedzīvotājiem Daugava nozīmē šobrīd? Vieta, ko šķērsot? Likteņupe, kas ieslodzīta granīta krastmalā? Kad Rīgas ūdens artērija kļūs aktīvi apdzīvota? Kad tajā redzēsim pulsējošu ūdens satiksmi, piestātnes, ekskursijas, mākslu, jaunus maršrutus, saulrieta vērotājus un piknikotājus? 

Par "Zaļgalvi"

Katrā "Satori" raidījuma "Zaļgalvis" sērijā rakstnieks un dabas vērotājs Rvīns Varde tiksies ar kādu dabas pazinēju, mākslinieku vai sabiedrībā zināmu cilvēku, lai uzdotu jautājumus par vidi, dalītos stāstos un saprastu, kā dzīvot dabai draudzīgāk. Katra "Zaļgalvja" sērija būs 14 minūšu gara, pirmajā sezonā tiks izrādītas 20 sērijas. Raidījums skatāms ik svētdienu plkst. 18:15 LTV1 kanālā, savukārt katru otro trešdienu raidījumu papildinās tāda paša nosaukuma podkāsts. Visus "Zaļgalvja" jaunumus meklē šeit!

Projekts top ar "Latvijas vides aizsardzības fonda" finansiālu atbalstu.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!