viber nilto
pirms 7 mēnešiem
Email ( [email protected] ) whatsapp +1540 2680762
Anna Žabicka
pirms 6 gadiem
Divi būtiski argumenti pret formām,ko autore arī jau minēja:
1) visas ģimenes nevar atļauties šādu summu tērēt apģērba iegādei. Formas, iespējams, skolēnus padara vienādus, bet ne vienlīdzīgus.
2) skolai ir jābūt vietai un laikam, kur bērns un pusaudzis mācās pieņemt atšķirības. Formastērpi var veicināt šauru skatījumu (uz pasauli), jo radina pie domas, ka cilvēkiem jābūt līdzīgiem.
Kallasa
pirms 6 gadiem
Domāju, ka šajā jautājumā nav vienas pareizas taisnības, jo +/- ir abās pusēs. Nav tikai melns vai tikai balts variants. Manu labu draugu vidū ir abi varianti. Un t abu pušu bērni ir lieliski, radoši, atraisīti, brīvi, gudri utt. Ne jau skolas forma kā tāda ir ļaunais, sliktais, tas, kurš "apspiež" & "ierobežo".
Mūsu bērni ir gājuši skolās, kurās nav un kurās ir skolas formas. Kopumā varu droši teikt, ka nekādas dižās starpības nav. Uz bērnu dzīvesprieku, atsaucību un radošumu skolas formas izšķirošu iespaidu neatstāj.
Ja paši vecāki ir radoši, dzīvespriecīgi, "ar odziņu", dzīvo interesantu dzīvi, skolas forma to ietekmēt nespēj. Tās ir tikai drēbes!
Ja cilvēks ir personība, viņš jebkurās drēbēs tāds arī būs! Ne drēbes padara cilvēku par to, kas un kāds viņš, bet gan pats cilvēks.
Es noteikti labāk izšķirtos par sarafānu vai vesti nekā, piemēram, par bītleni ar miroņgalvu vai kādu citu modernu "elementu".
Tā kā, ja Jums nepatīk skolas formas - vnk. tās nelietojiet!
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Agra Lieģe-Doležko
0Izklausās drusku kā bute
Nešaubīgi, jebkura situācija, kuru raksturo grāmatu dedzināšana to satura dēļ, centieni panākt grāmatu izņemšanu no grāmatnīcām un bibliotēkām, draudi un citi mēģinājumi ietekmēt izdevniecības vai vēršanās varas iestādēs ar mērķi grāmatu izplatību apturēt, ir pamatīgs trauksmes zvans, kam vajadzētu pievērst uzmanību.

Anna Auziņa
0Tēvbūšanas pretruna
Kura gan no mums nevēlētos uz kādu laiku pazust no ieslodzījuma sadzīves grūtībās un nepārtrauktu bērnu prasību pildīšanā, lai tiktu galā ar savu identitāti? Es pati esmu palaikam līdzīgi pazudusi no mājām pašrealizācijas vai izklaides dēļ, atstājot bērnus vīram vai – vecākos bērnus – ļoti bieži arī maniem vecākiem.

Daina Tabūna
1Atpakaļ uz skolu
Vienu reizi auklīte tev zvanīja un lūdza izņemt bez apstājas raudošo bērnu jau stundu pēc tam, kad viņš tur tika aizvests. Šī spēcīgā pretestība samērā ātri pārgāja, tomēr vēl ilgu laiku pirmais, ko viņš teica, pēcpusdienā tevi satiekot, bija: "Es šodien raudāju. Par tevi."

Agra Lieģe-Doležko
3Vēl nedzimušā mātes piezīmes
Tagadējās grūtniecības 20. nedēļā atģidos, ka mani sāk nedaudz mulsināt pašas gandrīz vai slimīgā ziņkāre par embriju patoloģijām, grūtniecības pārtrūkšanu un smagi slimu bērnu īsās dzīves līdzpārdzīvošana, kas nereti ir spēcīgākās mātišķības literatūras centrālās tēmas.

Ar bērniem
10.10.2013
3
Un visi tik jauki vienādi