knaģis
pirms 3 gadiem
Par laiku pēc iestāšanās ES un NATO: "Tagad bija laiks izmēģināt priekšrocības, ko sniedza jauniegūtā finansiālā stabilitāte.."
- par kādu paralēlo pasauli ir runa?

"Desmitgades beigās jaunās valsts vieglprātīgā attieksme pret naudu saistībā ar globālo ekonomisko krīzi radīja nepieciešamību pēc drakoniskiem ierobežojumiem, bet tos palīdzēja pārvarēt bērnībā iegūtais rūdījums un sabiedrības stoicisms, krīzē sevi pierādot kā savdabīgu brīnumu, kas, pretēji pasaules līmeņa ekspertu viedoklim, pats bija atradis ceļu uz gaismu."
- kāpēc "analītiskās domas portālā" papagaiļot Vienotības hagiogrāfiju (grūti tādu skatījumu nosauc citādāk kā "dogmātika"), kas, ceru, vēl nav kļuvusi par neapšaubāmu atjaunotās LV oficiālās historiogrāfijas daļu?

"Latvijas valsts bija drošāka, demokrātiskāka un daudzsološāka nekā jebkad agrāk."
- jo? salīdzinājumā ar kādu "agrāk"? Pēc kādiem kritērijiem?

"šķiet, ka okupācijas rēgs lēnām sāk izplēnēt"
- nopietni?! okupācijas rēgs ir tāda runas forma, kurā vēlamā uzdošana par esošo tiek pasniegta kā pašsaprotamība.

jurniece
pirms 3 gadiem
Viss jau it kā pareizi uzrakstīts, tikai nezin kāpēc teksts tik ļoti atgādina padomju laiku priekštečus, kuros pārliecinoši tika solīta "gaišā nākotne" pēc desmit gadiem, neskatoties uz dažām vēl eksistējošām nepilnībām. Un aicinājums vēl nedaudz paciesties. Bet acīmredzot, tādas lietas nav saistītas ar ideoloģiju. Ko gan citu svētku reizē var teikt. Un ne jau tas, ko saka vai raksta ir svarīgākais. Dīvaina šķiet frāze : "Skarbs, taču nepieciešams tests kopībai ir laiks, kad 4. maija svinību potenciālajiem svinētājiem nav atļauts pulcēties." Kaut ko tādu apzīmēt ar vārdu "skarbs" šķiet vismaz pārspīlēti. Kaut kādā brīdī sāka likties, ka aiz visām tām nebeidzamajām svinēšanām un masveida pasākumiem par tēmu un vienkārši tāpat tiek slēpta nepārliecinātība par nākotni un mēģinājums aizmirsties cerētajam ne visai atbilstošajā ikdienā. Un ļoti precīzi uzrakstīts- "utopiskais labklājības stāsts". Atkal paralēles ar citu zināmo utopisko stāstu. Un tāpat grūti izvērtēt cik tajā, ka par šīs utopijas iespējamību mūs centās pārliecināt, bija liekuļošanas un cik godprātīgu maldu?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!