Aktualitātes
05.03.2019

Trešais eksperimentālā kino festivāls "Process" izziņo programmu

Komentē
0
Saglabā

Jau trešo gadu Rīgā no 20. līdz 24. martam notiks eksperimentālā kino festivāls "Process", piedāvājot plašu starptautisku programmu ar filmu skatēm, kino performancēm, lekcijām, diskusijām un citiem notikumiem, kas šogad norisināsies LKA Nacionālajā filmu skolā, LKA teātra mājā "Zirgu pasts" un kinoteātrī "Kino Bize".

Festivāls veltīts analogajam eksperimentālajam kino – tajā rādītie darbi filmēti uz "Super 8mm", 16mm un citu formātu kinolentes, kas joprojām un aizvien aktīvāk tiek izmantota dažādu neatkarīgu kā individuāli, tā kolektīvos strādājošu kino veidotāju praksē. Šī gada festivāla tēma ir "Dabas parādības", ļaujot runāt par dažādiem urdošiem jautājumiem saistībā ar pasaules uztveres daudzveidību, par tuvošanās iespēju atšķirīgām pieredzēm, par cilvēku attiecībām ar to, ko pieņemts dēvēt par sevi, dabu un tehnoloģijām.

Šogad "Process" piedāvās piecas filmu programmas, kurās būs skatāmi gan dažādu pasaules autoru pēdējos gados veidoti darbi, kas atlasīti no festivālam iesūtītajām filmām, gan īpaši kūrētas programmas. Filmu programmā "Par maņu jautājumu" atlasītas filmas, kuras vieno interese par kino kā redzes, dzirdes un jebkuru citu maņu mašīnu. Programmu veidojis franču filmdaris un eksperimentālā kino izplatīšanas platformas "Light Cone" vadītājs Emanuels Lefrāns, kurš festivālā piedalīsies arī ar savu paša filmu izlasi. Lāsmas Bērtules veidotā filmu programma "Par sugu sastapšanos" piedāvās filmas, kas dažādos veidos tiecas izkļūt ārpus cilvēka pieredzē sakņota skatījuma, dodoties sarunā ar citām būtnēm un lietām. Bet programmā "Par lietu laiku", kuru veidojusi britu eksperimentālā kino teorētiķe un kuratore Kima Noulza, būs redzamas filmas, kuru centrā ir laiks kā viena no noslēpumainākajām un kino allaž klātesošajām dabas parādībām. Ievas Balodes kūrētā programmā būs iespēja redzēt Baltijas analogā, eksperimentālā kino jaunumus, savukārt Jāņa Putniņa vadītajā retrospekcijas programmā – iepazīties ar amerikāņu datoranimācijas pionieru Džeimsa un Džona Vitniju darbiem.

Arī šogad "Process" piedāvās paplašinātā jeb dzīvā kino performanču programmu "Process Expanded", kurā uzaicinātie mākslinieki savus darbus izpildīs, mijiedarbojoties ar kino projektoru, gaismu, telpu un skaņu. Ar audiovizuālām performancēm uzstāsies mākslinieki Brita Al-Busultana (Somija), Saša Sama (Somija), Estere Urlusa (Nīderlande), Nana Vanga (Ķīna/Nīderlande) un Mareks Plučeņiks (Polija/Somija).  

"Procesu" ievadīs 16mm kino darbnīca ar pieredzējušo Roterdamas eksperimentālā kino laboratorijas "Filmwerkplaats" vadītāju Esteri Urlusu. Tajā tiks pētītas alternatīvas filmas emulsijas izgatavošanas tehnikas un iespējas. Darbnīcas rezultāti būs skatāmi festivāla atklāšanas vakarā 20. martā LKA Nacionālajā filmu skolā, piedaloties Esterei Urlusai, "Baltic Analog Lab" un teksta grupai "Orbīta". Savukārt festivāla nobeigumā 24. martā kinoteātrī "Kino Bize" būs skatāma franču filmdara, Parīzes kino laboratorijas "L’Abominable" dalībnieka Gijoma Mazluma veidotā 20. gadsimta radikālajiem dzejniekiem un domātājiem veltītā eksperimentālā dokumentālā filma "Liels troksnis".

Festivālu rīko biedrība "Baltic Analog Lab".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!