Aktualitātes
23.09.2022

Top spēlfilma par Veco Stenderu

Komentē
0

24. septembrī tiks uzsākta jaunās režisores Lāsmas Bērtules pilnmetrāžas filmas "Augstas gudrības grāmata no pasaules un dabas" otrās daļas filmēšana, kas tiks uzņemta dažādās kultūrvēsturiskās vietās visā Latvijā. Filma balstīta Gotharda Frīdriha Stendera 1774. gada izdotajā populārzinātniskajā darbā ar tādu pašu nosaukumu. 

Filma, kuras pirmā daļa tika izrādīta 2021. gada Nacionālās kino balvas festivālā “Lielais Kristaps” studentu filmu konkursā, stāsta par Veco Stenderu, kurš ar savas grāmatas palīdzību cenšas apgaismot latviešus – izglītot, kā iekārtota pasaule, un vest viņus pie saprašanas. Latvieši ir centīgi skolnieki, bet vienlaikus stūrgalvīgi turas pie savām māņu ticībām. Laikam ejot, Stenders no skaidrotāja pārtop klausītājā un palēnām pats sāk līdzināties "latvim".

Filma tiks uzņemta uz melnbaltas 16 mm kino lentes, par ko rūpēsies operators Dāvids Smiltiņš. Savukārt, galvenās mākslinieces Haneles Zanes Putniņas un kostīmu mākslinieces Ievas Kupcānes pārziņā būs 18. gadsimta vides un tērpu radīšana, izmantojot minimālus līdzekļus. Filmas tapšanā piedalīsies gan profesionāli, gan neprofesionāli aktieri, galveno lomu atveidos māksliniece Ieva Putniņa.

Lāsma Bērtule pārstāv Latvijas jauno režisoru paaudzi un ir viena no retajām režisorēm, kas pretēji plašajām digitālā kino iespējām izvēlas strādāt ar filmu lenti. Paralēli režisores darbam Lāsma strādā Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvā, palīdzot saglabāt Latvijas kino mantojumu, un nodarbojas ar eksperimentālā kino popularizēšanu biedrībā "Baltic Analog Lab". "Augstas gudrības grāmata no pasaules un dabas, 1. daļa" bija viņas maģistra darbs Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā filmu skolā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!