Aktualitātes
18.07.2018

Top Cēsu Mākslas festivāla centrālais notikums – "Tīrkultūras" 36 stundu skaņas instalācija

Komentē
0
Saglabā

Šonedēļ tiek uzsākta īpašas betona skatuves būvniecība šī gada Cēsu Mākslas festivāla gaidītākajam notikumam – Latvijas radio "Klasika" raidījuma "Tīrkultūra" 36 stundu dzīvās skaņas instalācijai. Tajā no 27. līdz 29. jūlijam varēs baudīt 19 starptautiski atzītu mūziķu un mākslinieku no 10 valstīm.

Cēsu Mākslas festivāls apgūst arvien jaunas vietas pilsētvidē, veidojot telpu laikmetīgajai mākslai un kultūras eksperimentiem. Īpaši "Tīrkultūras" mūzikas un vizuālās mākslas notikumam Lenču ielā, laukumā starp garāžām un veco Cēsu maizes ceptuvi tiek būvēta betona skatuve, kas kalpos kā pamats un simbolisks pamatakmens mākslas mājvietai – galerijai, kuras estētikā atdzīvosies jaunrade mūzikas, video, gaismas, skaņas un vizuālās mākslas formās. Skatuves būvniecībai tiks izlietotas 87 tonnas betona.

Pasākuma 36 stundu programma veidota, pieskaņojoties diennakts ritmam. Cēsīs uzstāsies bungu kulta meistars Andrea Belfi no Itālijas, eksistenciālais avangardists Džons Mauss (John Maus) no Amerikas, deviņpadsmitgadīgais Lorēns Odērs (Lauren Auder) ar romantisku popa dzeju un spa-popgrupa Gents no Kopenhāgenas ar mūziku salauztām sirdīm. Skaņu arhitekts Breds Nats (Brad Nath) sniegs savu pašradīto mūzikas instrumentu performanci. Naksnīgos audiovizuālos ceļojumos vedīs digitālo pasauļu sintezētāji "Visible Cloaks" un žanram nepakļaujamie "Motion Graphics" no Ņujorkas ar digitālām fantāzijām. Festivālā varēs redzēt arī urbāni poētiskā elektroniskās mūzikas mākslinieka "Visionist" sadarbībā ar Pedru Maija (Pedro Maia) veidotos videodarbus.

Par nakts un rīta maiņām parūpēsies viens no šī brīža aizraujošākajiem dj Manfredas, elektroniskās mūzikas dj no Parīzes underground Kolins Džonko (Colin Johnco) un Sofija Iljasa (Sofia Ilyas) no ierakstu kompānijas "FLOAT" un "Soho Radio" Londonā.

Būs arī virkne starptautiski atzītu talantu no Latvijas – arfiste Elizabeta Lāce, noslēpumaini franciskais duets "Domenique Dumont", komponists un ģitārists Edgars Rubenis, vizuālie mākslinieki MAREUNROL'S, Krista un Reinis Dzudzilo, un Atis Jākobsons. Tiks rādīti amerikāņu avangarda kino mākslinieka Džeimsa Beninga darbi, bet ar īpašu videoperformanci viesosies japāņu eksperimentālo filmu mākslinieks Takaši Makino (Takashi Makino).

Lai iepazītu Cēsu Mākslas festivālā gaidāmās "Tīrklultūras" instalācijas māksliniekus un jau sajustu tajā gaidāmo noskaņu, trešdien, 18. jūlijā, no plkst 20:00 kultūras bārā "Brick Bar" bijušajā tekstilrūpnīcā "Boļševička" ikviens aicināts uz pre-party. Vakara gaitā – "Tīrkultūras" īpašā alus prezentācija sadarbībā ar Valmiermuižas alus darītavu, un iespēja konkursā tikt pie ielūguma uz gaidāmo notikumu Cēsīs.

Vairāk informācijas par "Tīrkultūras" dzīvās skaņas instalāciju 27.–29. jūlijā "Tīrkultūras" interneta vietnē un Cēsu Mākslas festivāla tiešsaistes lapā.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības tīklā un internetā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!