ko_neko
pirms 4 gadiem
Laikam jau teksta sadalījums plūsmās patīk, nepatīk – kā kuram lasītājam. Paralēlie naratīvi (stāstījuma raisījumi) vienā tekstā man rada īstenības izjūtu, vienkārši tāpēc, ka tā ir reālā ikdiena, kad es-viens braucu trolejbusā, gar logu slīd ierasta un tomēr izmainījusies ainava, es-divi lasu kādu grāmatu, kas varētu būt teorija un mans es-trīs prāts ir aizņemts ar jēgu novietošanu attiecībās ar jau kādreiz senāk izlasīto. Paralēli tam es-četri domāju kādu savu ieceri jaunam tekstam. Un tad iekāpj paziņa, kurš uzsāk sarunu. Es-pieci kā pieklājīgs pilsonis, protams, iesaistos sarunā, vienlaikus pamanot kā garām slīd pilsēta, kā prāta fonā simboliskajā kārtībā saistās nupat lasītās teorētiskās izziņas un tajā visā aug manas ieceres jaunam stāstam. Tas ir daudz normālāk un ierastāk, nekā klišejiski sižetiskais izvērsums, kuru gan vieglāk „noturēt”, jo jāseko tikai shēmai, nevis plūsmai. No otras puses, pēdējā laikā arvien ātrāk nogurstu – vecums. Un nav vairs to koncentrēšanās spēju noturēt daudzplākšņu plūsmas, kā vēl pirms 10 vai 15 gadiem... Bet tas jau ir cits stāsts, vairāk autora, nekā lasītāja skats. (Gan jau, kad pavisam vairs nespēšu noturēt spriegumu, atgriezīšos agrā jaunībā, kad tik tikko sāku apgūt kompozīcijas standarta prasmes utt., kad sižets gāja, kā seriālos, pēc pseido reālā formulas un tādā garā).
Tā neiepriecinoša nākotne. Bet vismaz kā lasītājam man vajag sajust literārajā procesējumā apziņas darbības patieso iespējošanos, kā tā tiešām darbojas, visos līmeņos, visās strāvās, dzirksteļojumos un pretvilkmē, nevis tikai formāli tiešo uztveres pliekanu vienvirziena shēmu.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!