Foto: Olga Šukaila
 
Aktualitātes
26.08.2020

Tiešsaistes sarunā par pieredzēto stāstīs Baltkrievijas fotožurnālistes

Komentē
0
Saglabā

Žurnāls "Foto Kvartāls" 27. augustā plkst. 22:30 aicina uz tiešsaistes sarunu ar baltkrievu fotogrāfēm Olgu Šukailu, Nadju Bužanu un Taņu Kapitonovu, kas iemūžinājušas šībrīža dramatiskos notikumus Baltkrievijā.

"Pēdējo nedēļu Baltkrievijas protestu priekšgalā ir sievietes, tostarp opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska, un pašorganizēta iniciatīva "sievietes baltā", kas ir stingri pretojusies šausminošajai valsts spēku vardarbībai," stāsta sarunas rīkotājs, žurnāla "Foto Kvartāls" galvenais redaktors Arnis Balčus. "Daudzus ikoniskos attēlus, kas iemūžināja dramatiskos notikumus Minskā, ir uzņēmušas tieši sievietes – fotogrāfes. Mediji un sociālie tīkli ir pilni ar fotogrāfijām, kas veido mūsu priekšstatu par šobrīd notiekošajiem procesiem kaimiņvalstī, bet kā notikumus redz pašas fotogrāfes? Kāda ir fotogrāfa loma šajos protestos? Vai ir viegli fotografēt un ieņemt neitrālu pozīciju?"

Šajā pasākumā būs iespējams iepazīsties ar trim Baltkrievijas fotožurnālistēm, kas dalīsies ar savām fotogrāfijām un pieredzi no pēdējo nedēļu notikumiem, jautājumus varēs uzdot arī skatītāji. Olga Šukaila strādā lielākajā neatkarīgajā Baltkrievijas medijā "TUT.by", Nadja Bužana ir baltkrievu senākā laikraksta "Naša Ņiva" fotožurnāliste, bet Taņa Kapitonova ir pirmās neatkarīgās Baltkrievijas televīzijas "TV Belsat" fotožurnāliste.

Foto: Nadja Bužana

Saruna organizēta sadarbībā ar "SHKLO" – platformu, kas veltīta mūsdienu Baltkrievijas fotogrāfijai un vizuālajai mākslai, un notiks šo ceturtdien, 27. augustā plkst 22.30, "Foto Kvartāla" "Facebook" lapā.

Pasākuma tiešraide notiks angļu valodā, un to vadīs "Foto Kvartāla" galvenais redaktors, fotogrāfs Arnis Balčus.

Žurnāls "Foto Kvartāls" ir interneta platforma, kas regulāri apskata un informē par procesiem fotogrāfijā Latvijā, Ziemeļeiropā un Austrumeiropā. Ik gadu tas izdod drukāto izdevumu "Latvijas fotogrāfija", kurā popularizē laikmetīgo mākslas fotogrāfiju, kā arī festivāla "Rīgas Fotomēnesis" ietvaros organizē FK Balvu, lai noteiktu labāko jauno Latvijas fotogrāfu. Vairāk informācijas šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!