Aktualitātes
24.10.2022

Tiešsaistē vēl trīs dienas var noskatīties Riga IFF laureātfilmu "Dievzeme"

Komentē
0

Ar apbalvošanas ceremoniju un īpaša uzvarētājfilmas seansa izziņošanu ir noslēdzies devītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF). Šogad festivāla galvenajā, Pilnmetrāžas filmu konkursā ar žūrijas vienbalsīgu lēmumu par uzvarētāju tika pasludināta islandiešu režisora Hlinura Palmasona filma "Dievzeme" – stāsts par dāņu mācītāja misiju 19. gadsimta Islandē uzbūvēt baznīcu, ko vēl trīs dienas iespējams noskatīties tiešsaistē visā Latvijas teritorijā.

Starptautiskā žūrija savā paziņojumā uzteic filmu par daudzslāņainu režisora radītu mītu, kas spēlējas ar auditorijas gaidām un spēj vienlaikus būt pretrunīga un politiska, niansēta un skaidra, nopietna un bieži vien arī ļoti jautra. Svinot filmas uzvaru, festivāls to piedāvā noskatīties līdz trešdienas, 26. oktobra, plkst. 23.59. "Dievzeme" ir skatāma festivāla tiešsaistes filmu platformā rigaiff.lv/online.

Filma Riga IFF Latvijā piedzīvojusi nacionālo pirmizrādi. Žūrijas locekļi to izceļ kā “daudzslāņainu kinematogrāfisku pieredzi, kas nemitīgi attīstās un veido saspēli ar skatītāju gaidām". Uzvarētājs saņems naudas balvu 4000 eiro vērtībā, kā arī festivāla balvu – bronzas gaili. Īpašu atzinību žūrija izteikusi arī festivālā nacionālo pirmizrādi piedzīvojušajai Signes Baumanes animācijas filmai "Mans laulību projekts", kuru eksperti raksturojuši kā "radošu detaļu, patiesuma un pašironijas pilnu kinodarbu".

Rīgas Starptautiskais kino festivāls šogad norisinājās no 13. līdz 23. oktobrim k/t "Splendid Palace", k/t "Citadele" k/t "K.Suns", k/t "Kino Bize" un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī tiešsaistē visas Latvijas teritorijā. Festivāla laikā izrādīti vairāk nekā 100 kinodarbi no visas pasaules; tie šogad izrādīti 12 tematiskajās programmas sadaļās, tostarp, sešos konkursos.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!