Aktualitātes
22.11.2021

Tiešsaistē notiks diskusija par transpersonu tiesībām Baltijas valstīs

Komentē
0

27. novembrī, nedēļu pēc trans piemiņas dienas, tiešsaistē notiks diskusija par transpersonu juridisko un medicīnisko regulējumu Baltijas valstīs, informē rīkotāji.

"Latvijas medicīniskajā reģistrā regulējums attiecībā uz transpersonām ir izteikts vienā rindkopā, bet Igaunijā jau gadiem nav izveidota jauna medicīniskā komisija, liekot trans un nebinārām personām būtiskus pakalpojumus gaidīt nezināmu laiku," uzsver diskusijas rīkotāji. "Sarunā piedalīsies trans un nebināras personas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kas dalīsies savā pieredzē par problēmām attiecīgo valstu medicīnas institūcijās un likumdošanā saistībā ar pieeju hormonu terapijai, juridiskā vārda maiņu un lemttiesīgu komiteju neesamību."

Diskusijas dalībnieki ir trans vīrieši, trans sievietes un nebināras personas, kuru darbība ir vairāk vai mazāk saistīta ar aktīvismu konkrētajā valstī. Sarunā piedalīsies Alex Kočans (Lietuva), Mel Zelmin (Igaunija), Pauls Vahtra (Igaunija), Ksenija Tarasova (Latvija), Dan Avangard (Latvija) un Noa Teo (Latvija). Diskusiju moderēs Mētra Saberova (Latvija).

Diskusija ir paredzēta kā pirmais solis neformāla Baltijas trans tīkla izveidei, kas nodrošinātu lielāku pieredzes apmaiņas un atbalsta grupu un nākotnē palīdzētu sakārtot trans medicīnas pakalpojumu pieejamību un likumdošanu Latvijā.

Saruna tiks pārraidīta LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" "Facebook" kontā, tās sākums 18.30. Diskusija norisināsies angļu valodā. Diskusijas rīkotāji aicina ievērot drošas telpas normas komentāru sadaļā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!