Ivars Ījabs
 
Aktualitātes
22.09.2017

Tiešsaistē būs klausāms Ījaba kurss par ASV lomu Eiropas politikā

Komentē
0

Visi, kam interesē starptautiskā politika un norises pasaulē, var pieteikties tiešsaistes studijām politologa Ivara Ījaba atkārtotā kursā "Draugs uz palikšanu: ASV Eiropas politikā kopš Otrā pasaules kara", ko platforma "LU Open Minded" uzsāks pirmdien, 25. septembrī.

Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs ir viens no Latvijā redzamākajiem politikas komentētājiem un publicistiem. Viņa vadītā tiešsaistes kursa anotācija vēsta: "Pēdējā laikā jautājums par ASV vietu pasaules politikā kļuvis aktuālāks nekā iepriekš. Pie varas nācis prezidents, kurš tieši vai netieši pārstāv uzskatu, ka ASV ir vienkārši konkurējošs spēlētājs globālajā arēnā, nevis brīvās pasaules līderis, kā ticis uzskatīts iepriekš. Pašreizējo situāciju labāk izprast palīdzēs zināšanas par to, cik nozīmīga (un arī pretrunīgi vērtēta) bijusi ASV loma Eiropā pēckara periodā.

Šis aizraujoši pasniegtais lekciju kurss ir vēsturiski pamatots un vienlaikus kritisks apskats par ASV lomu Eiropā, īpašu uzmanību pievēršot tiem Eiropas nesenās vēstures momentiem, kuros ASV ir spēlējusi izšķirīgu lomu – Aukstais karš, Maršala plāns un Rietumeiropas atjaunotne, Amerikas loma Eiropas integrācijā un Austrumeiropas komunisma sagrāvē."

Pieteikties dalībai lekciju kursā var, aizpildot reģistrācijas anketu. Lekciju video pēc kursa noslēguma būs visiem pieejami bez maksas, bet reģistrēšanās kursā ir par maksu (6.90 eiro). Par šo maksu kursa dalībnieks saņems lekciju video savā e-pastā kopā ar materiāliem, pašpārbaudes testiem, kā arī iespēju kārtot noslēguma pārbaudes darbu un saņemt sertifikātu par kursa apgūšanu.

Kopā ar kursa pēdējās lekcijas video 13. novembrī dalībnieki saņems noslēguma pārbaudes darbu, ko vajadzēs izpildīt līdz 22. novembrim. Ja pārbaudes darbs izpildīts, pareizi atbildot uz vismaz 70% jautājumu, divu nedēļu laikā dalībnieks saņems sertifikātu par kursa apgūšanu.

Vairāk informācija "LU Open minded" mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!