Aktualitātes
02.07.2022

Tiešraide: "Satori" diskusija "Starp liberastiem un diktatoriem"

Komentē
0

No plkst. 20.00 tiešraidē no festivāla "Lampa" seko "Satori" diskusijai "Starp liberastiem un diktatoriem", kur centīsimies kritiski palūkoties uz Rietumu diskursiem, kas pēdējā laikā ienākuši Latvijā.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvija ir vērsusi savu skatu uz Rietumiem (lai cik grūti definējamas būtu "Rietumu" robežas), pamatoti uzskatot sevi par piederīgu šai kultūrtelpai un uzlūkojot Rietumeiropas demokrātijas un intelektuālo domu kā paraugu, uz ko tiekties. Šī vēlme pierādīt sevi kā īstu Rietumu demokrātiju pēdējo gadu nokaitētajā informācijas telpā dažkārt, šķiet, atspēlējas situācijās, kad tiek nekritiski un pārsteidzīgi pārņemti intelektuālie diskursi vai diskusijas par problēmām no Rietumu un īpaši anglofonās kultūrtelpas, ignorējot Latvijas lokālo kontekstu vai domu strāvojuma vērtību.

Sarunu festivāla "Lampa" diskusijā "Starp liberastiem un diktatoriem" vēlamies kritiski palūkoties uz Rietumu diskursiem, to ienākšanu Latvijas kultūrtelpā un ietekmi.

Diskusijā piedalīsies režisore, publiciste, radošā direktore Alise Zariņa, datorzinātņu students un aktīvists Niks Derums, LU profesors sociālajā psiholģijā, Radio NABA raidījumu vadītājs Ivars Austers un filozofe Elvīra Šimfa. Diskusiju vadīs žurnāliste, mediju eksperte, filmas "Homo Sovieticus" scenārija līdzautore Rita Ruduša.

Diskusija būs skatāma arī tiešraidē zemāk.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!