Aktualitātes
09.12.2020

Ieraksts: "Satori" diskusija "LGBTQ+ Latvijā: pārmaiņu slieksnis?"

Komentē
0
Saglabā

Trešdien, 9. decembrī, plkst. 18:00 tiešraidē feisbukā un Satori.lv notika "Satori" diskusija "LGBTQ+ Latvijā: pārmaiņu slieksnis?". Piedāvājam noskatīties sarunas ierakstu.

Piecpadsmit gadus pēc pirmā Rīgas praida LGBTQ+ kopienas stāvoklis un iekļautība Latvijas sabiedrībā noteikti ir uzlabojusies, taču, daudzuprāt, aizvien nav apmierinoša. Viss liecina, ka tas ir kļuvis par vienu no centrālajiem – vai vismaz skaļākajiem – sociālpolitiskajiem jautājumiem publiskajā telpā. Gan arvien sparīgāk pieteiktais dzīvesbiedru likumprojekts, gan nesenais Satversmes Tiesas lēmums rada šķitumu, ka pārmaiņas ir nobriedušas vai tuvojas briedumam. Vienlaikus homofobija dažādās formās joprojām ir plaši izplatīta.

Kādas ir un kādām jābūt attiecībām starp likumdošanu un sabiedrības viedokli? Vai tiešām Latvijas sabiedrība "nav gatava" pārmaiņām, un ko vispār nozīmē būt gatavai? Attieksme pret minoritātēm Latvijā acīmredzami mainās, bet vai šīs izmaiņas ir iespējams paātrināt? Vai homofobijas dažādajām izpausmēm ir līdzīgi vai atšķirīgi cēloņi, un kādi tie ir?

Sarunā piedalījās žurnāliste Rita Ruduša, jurists Lauris Liepa, antropoloģe Anna Žabicka un psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs. Saruna notiks videotiešraidē, to vadīs "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners un filozofs Helmuts Caune.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!