Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/gramata-musejas-radijusi-viedoklu-sadursmi-par-varonu-izveli.a133463/

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Vēl - ko man ir svarīgi uzrakstīt.
Kāpēc bērniem tiek stāstītas "pasakas" - apgalvojot, ka Tatjana Ždanoka cīnās par Brīvu Latviju? Valsts konstitūcijā šobrīd ir rakstīts, ka Latvija ir nacionāla valsts , kurā ir viena valsts valoda - latviešu valoda. Savukārt, Tatjana Ždanoka uzskata, ka Brīva Latvija būtu tikai tad, ja okupantu - krievu valoda būtu otrā valsts valoda Latvijā.
Ja arī mana nodokļu nauda tiek lietota valsts - šābrīža likumā formulētās valsts leģitimiātes pastāvēšanai - tad tas ir vienkārši noziedzīgi un ir jāprasa tomēr Valsts drošības iestādēm ne tikai izcirst kokus, bet arī dot vērtējumu - ir vai nav tas pretvalstiski - popularizēt pretvalstiskas idejas personības.

Vēl- šai "pasakā" par Tatjanu Ždanoku autore Santa Remere apgalvo, ka esam demokrātiska valsts, kurā visiem ir tiesības uz viedokli . Skan labi, bet kad portālā www.satori.lv es rakstu savus komentārus, tad atbilde uz tiem ir tik neiecietīga, ka pārņem bailes , ka no ekrāna parādīsies ilzes andersones vai tom neuland kulaks un tinkš pa pieri.
Tik nenormāla ačgārnība, tik nenormāla netaisnība.
Un tad vēl to adresēt bērniem, lai "rupji drāztu'' maksimāli svaigas smadzenes.

Neticami, ka viena paaudze par Latvijas brīvību ziedoja savas dzīvības, riskēja ar savām dzīvībām, kamēr cita paaudze to tirgo ienācējiem, cittautiešiem aizbildnoties, ka tā lūk esot demokrātija.

Nu par Sveci Arti būtu bijis tikai godīgi pateitk, ka viņš ir Sorosa fonda ideju galvenais sludinātājs. Kāpēc Latvijas radio žurnālisti mums nestāsta visu būtisko informāciju?
Kāpēc mums jāmaksā nodokļi par sabiedriskajiem medijiem,kuri spēj mums sniegt tikai puspatiesības?

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Kaut vai vēl viens piemērs -kāpēc kā sabiedrība esam klusējošie jēri. Sabiedrības neinformēšana, sabiedrības turēšana tādā pasīvā veģetatīvā dārzeņa statusā, kurā jo aktīvi iesaistās satori.lv - VKKF ir iedevis naudu, lai rakstītu par milzīgu problēmu - sabiedrības un indīvīda garīgo veselību. Un tieši tāpat kā par Latvijas vēsturi tai nepamatoti pārlsavētajā romānu sērijā mazizglītoti literāti pļāpāja kā jūtas par vēsturi - par valsts dibināšanu un kā par vienu karu un otru karu un neatkarības atjaunošanu - pilnīgā bezjēgā vēstures faktus ignorējot un uzsvarus uz sīkām detaļam ne būtību liekot, , tad tagad atkal - tā vietā, lai satori.lv uzstātos ar tādu nopietnu informācijas bloku - lūk, te Caunes kunga personīgais pieredzes stāsts, lūk, te speciālistu komentārs, lūk te ieteicamo publikāciju, ārstu - grāmatu autoru par tēmu saraksts - jā tā visa vietā -
kā es par to jūtos. To patiesībā internetā un jūtjūbī katrs interesents jau ir izlasījis 1001 x 200 variantos.
Jo atbildība par naudas izlietošanu nekāda, turēt cilvēkus nezināšanā pāri visam - sabiedrība kā aitu bars bola acis, kāda ,kā es, - pablēj - bet tas arī viss.
Savulaik man prf Ašmanis teica - cepti gaiļi nedziedās - svētus vārdus teica cilvēks, svēta patiesība - ka nu kāds pie varas esošs to apjēgtu - bet nē - uz to cerību nav

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Es apbrīnoju un apskaužu vāciešus, bet viņi paši ļoti paškritiski vērtē sabiedrībā notiekošo. Ir vērts izlasīt gan rakstu, gan komentārus - ko domā vācietis - ikdienišķais - mana līmeņa cilvēks.
cicero.de/kultur/debattenkultur-richard-david-precht-markus-gabriel-verrat-vernunft-macht-volkspaedagogik?utm_source=website_startseite&utm_campaign=meistgelesen

KOLUMNE: GRAUZONE am 22. August 2020

Meinungsführer sprechen lieber übereinander als miteinander. In dieser polarisierten Gesellschaft bekommen Philosophen plötzlich eine neue Verantwortung. Doch statt zu vermitteln, drängen sie den Diskussionsteilnehmern ihre Sicht auf die Welt auf.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Labi, nerakstīšu par akadēmiskām lietām - nezinu,ko nozīmē komunitāristi, dažu piesaukto filosofu - domātāju vārdus dzirdu pirmoreizi utt. Bet - ne par to ir runa.
Manuprāt, Artis Svece - atkal vells viņu zin - apzināti vai neapzināti, ja reiz tomēr ir filosofs, nepiedodami pieticīgi, aprobežoti izsakās par cēloņiem, kāpēc mēs - sabiedrība Latvijā - gan akadadēmiskā, gan inteektuālā, gan radošās inteliģences, gan - kā manā gadījumā - vienkāršo ļaužu līmenī - kāpēc mēs vispār nesarunājamies.
Es saprotu, ka nespētu diskutēt ar Sveci augstākminēto iemeslu dēļ - katram savs zināšanu līmenis.
Bet kāpēc nediskutē filosofi ? Piemēram, tikko bija RD vēlēšanas - kāpēc vieni un tie paši pāris politologi un vienkārši aktīvi entuziasti uzstājās , kuri visu pirms un pēc vēlēšanu laiku nepateica neko jaunu? Visu laiku mala vienu un to pašu, līdz nelabai dūšai.


Lūk, man ir ir varianti kāpēc -
1. jā , piekrītu Svecem, mēs -sabiedrība Latvijā esam palikuši čekistu gūstā. Un konkrēti tādā nozīmē, ka esam mazizglītoti. Parīzē esot - biju ebereju kvartālā un tur bija , iespējams, vēl tagad ir tāds maziņš veikaliņš , kur visi izdevumi ir plānajos baltajos vākos - bet tie visi ir domātāju darbi par ļoti loti lētām naudiņām. Es nopirku Sartra divas grāmatiņas - franciski - manā grāmatplauktā smuki izskatās - gudri. Bet ne vairāk. Līdz lasīšanai neesmu tikusi. Franču valoda man par grūtu, lai tādus tekstus lasītu. Bet - pamēģiniet atrast Sartru latviski? Tieši tas pats ir par citiem domātāju darbiem, pat ja tie ir tulkoti - tie ir tik mazos metienos , ka labi, ja augstskolu bibliotēkās pieejami.
Vēl par mazizglītotību. Spilgti atceros vienu diskusiju LTV1 -tā notika pirms 100 gadiem apmēram, kaut kad 2000 - o gadu sākumā - tādā kā politiskā atkušņa laikā. Diskusija bija par kaut kādiem tiesiskiem jautājumie un Juristu biedrības pr. Borovkovs visszinīgi krekšķēdams iesaistās sarunā sākot to ar vārdiem - ka klātesošie lūk, izsakot viedokļus absolūti neorientējoties juridiskos jautājumos. -
Jā , visticamāk, ka viņam bija un ir taisnība - esam dumji ka zābaki - bet - elle un indija - ko Borovskovs šo visu gadu laikā ir darījis tik svarīgā amatā esot, lai sabiedrība , kurā arī viņš un viņa ģimene dzīvo, kļūtu izglītotāki? KO ?!! - cik to vīru dzirdu - tik ir tā viszzinīgi stulbā krešķēšana ūsās. Un ka viņš viens tāds būtu - Debess - mēs to netaisnību norītu , nu es noteikti. Bet tādi ir visi - nu jūsu pašu satoriste ruduša - kas latviešus nosauca par aprobežtiem jāņiem, kuri brauc savā laivā neko nezinot un neko uzzināt negribēdami. Kamēr pati LTV1 ieņem amatu, kurā tiek lemts, ko tādiem jāņiem un skaislēm būs zināt un ko nebūs zināt. Tādas situācijas tā apstupbina, ka kā saka- gāž gar zemi. Tu cilvēks lūdz malku svaiga ūdens, bet tev ar koka āmuru pa pieri un staigā priecīgs, ka vēl dzīvs paliki.
Tātad jā - ka sabiedrība ir nezinoša, un ka tā nauda, tā vara un tās iespējas, kas ir valsts dotas amatpersonām , ierēdņiem, biedrību vadītājiem , pasniedzējiem utt. , lai sabiedrību izglītotu , audzinātu - tās apzināti un neapzināti tiek izčalkātas pļāpām, tā mērķtiecīgi saglabājot savu zinīšu varu pār nezinīšiem.

2. Tā nespēja sarunāties. Arī tā Latvijā , manuprāt, apzinīgi tiek kultivēta. Un atkal jau šauras - pie varas esošās sabiedrības daļas interesēs.
Nu piemēram. Kaut vai latviešu tautas vēsturiskā atmiņa. Kas mani atkal satrieca ..... tikko izlasītā -
"Satori" aptauja: grāmatas atvadām no vasaras. Latvijas inteliģences, pamatā jau radošās inteliģences pārstāvji - kaut viens būtu pieminējis kaut vienu latviešu literārās jaunrades darbu - nu kaut vai to pašu Zeļģu Krišjāņa tikko iznākušo dz.krājumu. Bet nē - nevienes. Nu labi - katrs lasa, ko grib un satori redaktors izvēlas, kam jautāt, ko lasa un ar ko varētu iedvesmot citus. Lieta ir cita - lūk, aiz elementāras skaudības nespēju pārdzīvot , ka Latvijas valsts literātiem dod - cik tur tos miljonus - šogad laikam 22 miljonus, nu labi - varbūt 2 m iljonus, es jau nevaru visus ciparus paturēt prātā. Lūk, šīs skaudības dzīta es ik pa laikam painteresējos - kāds ir Latvijā esošo bibliotēku saturs, ko lasa bibliotēku apmeklētāji, ko lasa mani draugi , paziņas , vai vienkārši cilvēki, kuriem rokās ir grāmata un ar kuriem es uzsāku sarunu - ko tad lasa un kas tad patīk un kas nē. Un tad nu te tas ir - tas brīnums - ka tad tā - valsts dod miljonus !!! - medijos raksta, ka redz , cik ģeniāli darbi, bet dzīvē viss ir citādāk - vietējie - nu mēs nodokļu maksātāji, ne mana līmeņa komentātori tos "ģeniālos" darbus lasa, ne bibliotēkās it eir pieejami , ne satori līmeņa inteliģence tos lasa. Atceraties , kā nelaiķis P.Bnakovskis savā blogā, žēlojās , ka nav ko lasīt, jo jaunākā latviešu proza nav baudāma. Lai kolēģi piedodot.
Tad ir šis jautājums - ja valsts sludina, cik literatūra ir būtiska, ja paši literāti sludina, ka bez viņiem latvieši kā nācija ies bojā - tad elle un indija kur tas ir? Tā literatūras lātesamība šodienas latviešu , nerunājot par Latvijas sabiedrības dzīvi?
Pirms gadiem 3 , profesore Ancāne izteica viedokli , ka latviešu literatūra, tai skaitā klasika ir pārāk negatīva, noliedzoša, depresīva utt. Literatūras lielmātes , pat Zanderu Inese metās virsū Ancānes viedoklim un galvenais - pašai profesorei - pat apsaukāja par garīgi atpalikušu. Bet - tālāk par to nosodīšanu netika. Neviena " gudrā" literāte nespēja pat noformulēt pretargumentus - tik prastas bābas līmenī izbļaustījās un apklusa
Viss - tādi esam.
Es veldzi meklēju jūtjūbī - Literarisches Quartett piemēram. Tur runātāji sēž uz tādas kā skatuves un simtiem klātesošo !!! viņos klausās, un simtiem tūkstošu to pēc tam skatās un klausās internetā. Es piefiksēju sarunu dalībniekus, ja varu
Gētes bibliotēkā pasūtu grāmatas, ja nē - man ir draugi, kam mēdz kāda būt, ja nē - man autori un grāmatas paliek manā
lasāmo sarakstā. Bet viss notiek.
Tagad arī spiegel.de ir uzsācis sarunas ar literātiem - viens pret vienu - dziļākas un nesteidzīgākas . Bet sarunas notiek.

Vai Vācijas progress un Latvijas atpalicībai šis ir tāds spilgts lakmusa papīrītis ? Domāju , ka jā. Tas, ko satori.lv citē ik pa laikam - literatūras gals ir nācijas gals. Mums valsts tērē miljonus literatūrai, kura nevienam nav vajadzīga .
Padomājiet, kāda ir kopsakarība starp to,ka Stūra māju pārdod, jo valstij neesot naudas tās uzturēsanai , kā piemiņas vietai, bet Spīķeros Get muzejam RD pagarināja līgumu par telpu izmantošanu un visu nodokļu atlaidi . Vai tam ir sakars ar to, ka tieši latviešu literāti mūsu neseno vēsturi padarīja par - kā es par to jūtos papļāpāšanu, kamēr ebreju kopiena stingri turas pie vēsturiskās patiesības kā vienīgās pareizās vērtības?
Man sirds ir pilna, varētu rakstīt visu dienu nonstopā - par visu, kas uz sirds, bet nupat aapnika.
Bet jā - lieta ir nopietna, es domāju, ka patiesībā vairāk kā vienkārši nopienta.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!