Aktualitātes
06.08.2020

"Tēlniecības kvadriennāle Rīga" šogad pievērsīsies demokrātijas tēmai

Komentē
0
Saglabā

No 5. septembra līdz 31. oktobrim notiks laikmetīgās tēlniecības festivāls "Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020", kas šogad apskatīs tēmu "Demokrātijas brīnumi".

Rīgas pilsētvidē būs redzami 12 mākslas darbi, ko veidojuši Latvijā dzīvojoši mākslinieki, un ekspozīcija tiks atklāta ar masku gājienu, kas dosies cauri Rīgas centram 5. septembrī. 

"Parasti festivāls pulcē mākslinieku, kuratoru un mākslas profesionāļu loku no visas pasaules, taču šogad globālās pandēmijas dēļ pirmo reizi festivāla darbus atlasījām no teju 50 Latvijā dzīvojošu mākslinieku iesniegtajām idejām, kas mums bija jauns formāts," stāsta festivāla vadītāja un līdzkuratore Kristiāna Kārkliņa.

Festivāla ietvaros jaunus darbus rada mākslinieki Linda Boļšakova kopā ar Alvi Misjunu, Annu Ķirsi un pētnieci Dr. biol. Daci Kļaviņu, Valdis Majevskis, Karlīna Simeona Mežecka, +K+M+B (Kristians Brekte, Modris Svilāns, Māris Butlers), Ance Vilnīte, Donatas Mockus, Gundega Evelone un Andris Landaus, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Miķelis Mūrnieks, Viesturs Reinis, Anda Poikāne kopā ar Beati Poikāni un Mariju Luīzi Meļķi.

Tēlniecības kvadriennāle Rīgā norisināsies 13. reizi, un kopš 1972. gada tā ir bijusi platforma gan Latvijas, gan pasaules pieredzi guvušo mākslinieku radošajam darbam, jauno talantu atpazīstamības veicināšanai, kā arī starptautiskas mākslas kopienas stiprināšanai.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!