Aktualitātes
08.01.2021

"Teātris.zip" šogad rādīs 7 izrādes, tostarp "Ziedoni un visumu" un "Ezeriņu"

Komentē
0
Saglabā

No 16. janvāra septiņas sestdienas pēc kārtas Latvijas Televīzijā atgriežas cikls "Teātris.zip". Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pie LTV skatītājiem nāks septiņas Dailes teātra, Nacionālā teātra, Jaunā Rīgas teātra, Liepājas teātra, Valmieras teātra, Daugavpils teātra un mūzikas nama "Daile" izrādes, bet pirms tām – Ojāra Rubeņa sarunas ar iestudējumu veidotājiem.

Televīzijas pirmizrādes šajā sezonā piedzīvos kopumā septiņas izrādes, no kurām lielākā daļa būs latviešu autoru darbi. Reja Kūnija komēdija "Ar vīru nav viegli" (Dailes teātris) un Šekspīra traģēdija "Hamlets" (Valmieras teātris) būs vienīgie ārvalstu autoru lugu iestudējumi, bet pārējās piecas izrādes būs ļoti atšķirīgi latviešu autoru darbi. To vidū arī izrāde "Ziedonis un visums" (Jaunais Rīgas teātris), Nacionālā teātra "Ezeriņš" pēc Jāņa Ezeriņa novelēm, vēsturiski dokumentālā "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta" Liepājas teātrī, Jāņa Klīdzēja romāna "Sniegi" iestudējums "Kliedzēji" Daugavpils teātrī un poētiska lekcija par Eduardu Veidenbaumu un viņa brāli Kārli – mūzikas nama "Daile" iestudējumā "Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi".

Raidījumos "Teātris.zip" pirms izrādēm pie Ojāra Rubeņa viesosies aktieri Vita Vārpiņa, Ģirts Ķesteris, Mārtiņš Meiers, Ivo Martinsons, Agris Krapivņickis, Vilis Daudziņš, Dita Lūriņa un režisori Alvis Hermanis, Edmunds Freibergs, Viesturs Roziņš, Valters Sīlis, kā arī dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Neizpaliks arī pērn uzsāktā tradīcija – katrā raidījumā parādīsies kāds negaidīts viesis, kurš būs jāatmin izrāžu veidotājiem.

Šī gada cikla pirmā izrāde būs Dailes teātrī iestudētā Reja Kūnija komēdija "Ar vīru nav viegli", kurā pikantas, divdomīgas un arī psiholoģiski spraigas situācijas izspēlē Dailes teātra zvaigznes – Vita Vārpiņa, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un citi. Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar Vitu Vārpiņu un Ģirtu Ķesteri, un viņiem pievienosies arī slepenais viesis.

Raidījums "Teātris.zip" un izrāžu iestudējumu televīzijas pirmizrādes – no 16. janvāra sestdienās pl. 12.15 LTV1 un REPLAY.lv.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!