Aktualitātes
04.11.2021

"Teātris.zip" jaunajā sezonā piedāvās 11 izrādes, tostarp godalgotās "Precības"

Komentē
0
Saglabā

No 13. novembra Latvijas Televīzijā atgriežas "Teātris.zip", kura ietvaros skatītāji vienpadsmit sestdienas pēc kārtas varēs vērot dažādu laiku un teātru izrādes.

2021. gads ir desmitais, kopš ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Latvijas Televīzija ieraksta un demonstrē Latvijas teātru iestudējumus un raidījumus "Teātris.zip". Šajā jubilejas sezonā "Teātris.zip" rādīs trīs Valmieras drāmas teātra, divas Liepājas teātra un divas Jaunā Rīgas teātra izrādes, kā arī pa vienai Latvijas Nacionālā teātra, Dailes teātra, Mūzikas nama "Daile" un Ģertrūdes ielas teātra izrādei.

Gaidāmas divas komēdijas: Īva Žamiaka "Uz Akapulko, kundze!" (Valmieras drāmas teātris) un Šona Grenana "Liec Dievam pasmieties" (Dailes teātris), kā arī režisora Oļģerta Krodera iestudētā Antona Čehova drāma "Tēvocis Vaņa" (Valmieras drāmas teātris). Būs skatāmi vairāki latvieši autoru darbi, to vidū Jāņa Akuratera liriskā "Kalpa zēna vasara. Sākums" (Jaunais Rīgas teātris), pēc Ineses Zanderes stāstiem tapusī izrāde bērniem "Smieklu sasaukšanās" (Valmieras drāmas teātris), Pētera Pētersona un Raimonda Paula mūzikls "Man 30 gadu" (Latvijas Nacionālais teātris) un Lailas Burānes darbs par divkopienu valsti pie viena galda "Taņas dzimšanas diena" (Ģertrūdes ielas teātris). Pie latviešu darbiem pieskaitāma arī izrāde epistulārā žanrā – pēc Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša sarakstes tapušais Mūzikas nama "Daile" iestudējums "Vēstule draugam. Oj. un Im." ar Vili Daudziņu un Kasparu Znotiņu abu dzejnieku lomās.

"Teātris.zip" jaunās sezonas repertuārā gaidāmi arī trīs krievu klasikas darbi, divi no tiem tapuši Liepājas teātrī – kustību izrāde bez vārdiem pēc Nikolaja Gogoļa lugas "Precības", kas ieguvusi desmit "Spēlmaņu nakts" balvas, un Alekseja Arbuzova "Cietsirdīgās spēles" – šī gada jaunā Liepājas teātra aktieru kursa diplomdarbs. Krievu klasikas darbu sarakstam pievienots arī Iļjas Ilfa un Jevgēņija Petrova romāns "Divpadsmit krēsli" Jaunā Rīgas teātra izpildījumā.

Raidījumos pirms izrādēm, kā ierasts, Ojārs Rubenis sarunāsies ar iestudējumu veidotājiem – aktieriem un režisoriem, tostarp Ievu Puķi, Indru Briķi, Juri Bartkeviču, Gerdu Lapošku, Rēziju Kalniņu, Lauri Dzelzīti, Gati Maliku, Rolandu Beķeri, Ditu Lūriņu, Ināru Slucku, Edmundu Freibergu un Alvi Hermani. Neizpaliks arī raidījuma pēdējo gadu tradīcija – teju katrā no tiem parādīsies kāds negaidīts viesis, kurš būs jāatmin izrāžu veidotājiem. Savukārt pirms izrādes bērniem "Smieklu sasaukšanās" raidījumā ciemosies arī mūziķis Renārs Kaupers un aktrise Inese Pudža.

"Teātris.zip" sezonu 13. novembrī atklās izrāde pēc Jāņa Akuratera stāsta "Kalpa zēna vasara" motīviem Jaunajā Rīgas teātrī. Tā ir pirmā izrāde, kurā piedalās tobrīd – iestudēšanas laikā – vēl pirmā kursa studenti, JRT studijas audzēkņi. Izrādes režisors Alvis Hermanis: "Šī ir mana tēva mīļākā grāmata. Mans tēvs ir cēlies no Zemgales zemniekiem. Tātad – no laukiem. Tāpat kā mēs visi. Jānis Akuraters to sarakstīja, dzīvodams tālu prom no Latvijas. Kaut kādā ziņā mēs visi šodien esam "tālu prom no Latvijas". Šī grāmata palīdz to atcerēties – no kurienes mēs nākam. Un kur tas viss sākās." Eduarda Smiļģa Teātra muzejā ierakstītajā raidījumā "Teātris.zip" par izrādes "Kalpa zēna vasara. Sākums" tapšanu stāstīs režisors un JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis un viņa students, JRT jaunais aktieris un izrādes dalībnieks Gerds Lapoška.

Kopš 2012. gada teātra izrādes noskatījušies 6 621 300 televīzijas skatītāju, LTV1 un LTV7 kopā pārraidītas 219 izrādes, bet no jauna ierakstītas 164 izrādes.

Raidījums "Teātris.zip" un izrāžu iestudējumu televīzijas pirmizrādes – no 13. novembra sestdienās plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv. Izrādes satura atskaņotājā REplay.lv un Ltv.lv "Teātris.zip" lapā pēc televīzijas pirmizrādes būs skatāmas septiņas dienas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!