Aktualitātes
28.07.2021

Teātra trupa "Kvadrifrons" izziņo jaunās sezonas plānus

Komentē
0
Saglabā

"Kvadrifrona" 2021./2021. gada sezonas atklāšanas pasākums notiks 4. septembrī, Āgenskalna tirgū, mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros. Vienlaikus tā būs trupas starpdisciplinārā projekta "Nauda lido, nauda deg" atklāšana. Šajā projektā centrālais fokuss ir nauda un tās tērēšanas paradumi dažādos sociālos, politiskos un ģeogrāfiskos kontekstos.

Savas darbības ceturto sezonu trupa uzsāks ar jauno režisoru diplomdarbu izrāžu skati "Pirmā reize". Tajā iekļautas četras izrādes, kas tapušas,  absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas programmu un veidotas šajā pavasarī sadarbībā ar "Kvadrifronu". Izrāžu tapšana atbalstīta kolektīvā ieguldījumu platformā "Projektu Banka".

9. septembrī publisko pirmizrādi piedzīvos Andra Zeļonkas izrāde "Vecākošanās", kas veidota pēc Justas Terteļa (Justas Tertelis) lugas "Adults Only" motīviem. Darba centrālā tēma ir pārmaiņas, kas notiek ar cilvēku, kad tā dzīvē ienāk bērns.

15. septembrī pirmizrāde Jurģa Lūša darbam "Zelta zirgs", kurā vairāki jaunie režisori izspēlē un komentē Raiņa lugu tieši tā, kā to saprot vai nesaprot.

24. septembrī ceļu pie skatītājiem uzsāks Ulda Sniķera iestudējums "Daudz laimes, Pauli". Paulis ir puisis, kuru trīsdesmitās dzimšanas dienas priekšvakarā arvien spēcīgāk nomāc iracionālas skumjas. Varbūt tās ir skumjas par nesasniegto, nepagūto un aizgājušo, bet Paulis par to nevēlas runāt.

1. oktobrī savus skatītājus satiks Sabīnes Alises Ozoliņas izrāde "Dabiskais romāns", kuras pamatā ir Georgija Gospodinova romāns ar tādu pašu nosaukumu. Šodienas ne pārāk varonīgais varonis, kuram trīsdesmit gadu vecumā pavisam negribas sākt dzīvi no sākuma, ikdienā mēģina paslēpties un izbēgt no patiesības par sevi.

Oktobrī "Kvadrifronā" gaidāmas divas režisora Reiņa Botera pirmizrādes.

6. oktobrī pirmizrāde vēsturiskam notikumam trīs daļās "Nēmiz pǟl!" (lībiešu valodā – uz redzēšanos), kurā atspoguļojas kādas lībiešu dzimtas vēsture no tās pirmsākumiem, līdz mūsdienām. Tajā vēsturiski dokumentāli materiāli, lībiešu pēcteču balsis, horeogrāfiskas emocijas, dokumentāli videomateriāli un čella skanējums satiekas vienā telpā, lai veidotu liecību par pagājušo, esošo un iespējamo topošo.

"Šis performatīvais notikums ir intīms un tai pat laikā subjektīvs skatījums uz lībiešu tautas likteni. Tajā savijas dažādi iespaidi, kas gūti ekspedīcijās uz lībiešu krastu, intervijās ar lībiešu krasta iedzīvotājiem, lībiešu pēctečiem un pētniekiem, kā arī iespaidi, kas radušies, iepazīstoties ar man iepriekš nezināmiem vēsturiskajiem materiāliem." – izrādes režisors un dramaturgs R. Boters.

Izrādē piedalās aktieri Jānis Kronis un Klāvs Mellis, horeogrāfs Rūdolfs Gediņš, scenogrāfs Uģis Bērziņš, gaismu mākslinieks Kārlis Staņa, videomākslinieks Āris Matesovičs un komponists Kārlis Tone.

23. oktobrī Rīgas pirmizrāde iestudējumam bērniem – tikšanās ar šausmīgiem elementiem "BŽS". Šis režisora Reiņa Botera darbs tapis "Valmieras vasaras teātra festivāls 2019" ietvaros un pielāgots izrādīšanai pašreizējā trupas mājvietā Zeļļu ielā. Šķietami parastā vietā uz nelegālu satikšanos aicina slepenas militārās struktūrvienības pētnieki. Tikšanās dalībniekiem tiks nodota neizpaužama informācija, kura līdz šim tikusi slēpta. Ceļtrīc’, sirdskāpjpamut’, pillbiks’ un dūšpapēžos ir tikai daži no fenomeniem, ar kuru novērošanu un izskaušanu nodarbojas šie pētnieki. Tāpat klātesošie būs liecinieki dažādos arhīvos līdz šim slēptu video materiālu atslepenošanai. Izrādē piedalās aktieri Reinis Boters, Āris Matesovičs un Uldis Sniķers.

2021/2022. gada sezonas pirmajā pusē režisore Paula Pļavniece iestudēs Lindas Rudenes lugu "Komūna". Tas ir stāsts par savas paaudzes indivīdiem, kas dažādu ārēju un iekšēju krīžu un spiedienu rezultātā meklē veidus, kā izlauzties no sabiedrībā pieņemtā dzīves modeļa, priekšstatiem un skumjām, meklējot patvērumu vienam pie otra un dabas. Tāpat režisore plāno strādāt arī pie izrādes bērniem – par fantastiskiem piedzīvojumiem, kas norisinās ar kādu zābaku.

Sezonas vidū režisors Reinis Boters veidos izrādi "Tag". Tas iecerēts kā laikmetīgs mākslas darbs, kas veidots teātra trupas "Kvadrifrons" un Zeļļu ielas parka jauniešu radošā sadarbībā. Projekta TAG attīstīšanā un realizācijā "Kvadrifrona" mākslinieki kļūs par mentoriem un konsultantiem, sadarbojoties ar 10 - 12 pusaudžiem - neformālu jauniešu grupu, kas jau vairākus gadus savu brīvo laiku pavada "Kvadrifrona" mājvietai pieguļošajā teritorijā. Darba gaitā jaunieši tiks mudināti piedalīties visās radošā darba pozīcijās, tā paplašinot un nostiprinot ne vien pašu jauniešu, bet arī "Kvadrifrona" dalībnieku izpratni par laikmetīgo mākslu kā sarunā balstītu radīšanas procesu un veidojot teātri, kas ir brīvs no pieņēmumiem par to, kāds teātris interesē jauniešus, kurus teātris neinteresē.

Sezonas otrajā pusē "Kvadrifrons" sevi jaunatklās kā vietu, kurā meklējams arī vizuāls un kustību teātris – pirmizrādi piedzīvos Rūdolfa un Elīnas Gediņu veidots darbs.

Sezonas izskaņā Klāvs Mellis iestudēs antikomēdiju par to, kā mūsu personību un piederības sajūtu noteiktai kopienai veido un ietekmē valoda, kā arī par vienu no mūsu pretrunīgākajām nepieciešamībām – vēlmi būt vienlaikus dumpinieciski neatkarīgiem un draudzīgi pieņemtiem kopējā bariņā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!