Kadrs no filmas.
 
Aktualitātes
15.02.2024

Tapusi filma par Medicīnas muzeja pirmsākumiem

Komentē
0

Nomainoties paaudzēm Latvijas muzejos un izvērtējot pārņemto mantojumu, pēc Medicīnas vēstures muzeja aicinājuma ir tapusi Toma Harjo filma "Zinātniskās padomes sēde". Skatītāji aicināti uz bezmaksas seansu un sarunu ar filmas veidotājiem Kino "Splendid Palace" 29. februārī plkst. 19.30.

1950. gadu nogale, zinātniskās padomes sēdē satiekas mediķi, mākslinieki un padomju funkcionāri, lai kopīgi gatavotu atvēršanai jaunu muzeju. Diskusijas un strīdi svārstās mērogā starp ekspozīcijas ideoloģiju un grīdceliņu sagādāšanas grūtībām. Muzeja aizsācējs mirst, atklājas neizdarbības, muzeja atklāšanu turpina atlikt un iezogas izmisums. Jautājums par to, kas ir svarīgi, nodarbina daudzus, bet nav skaidrs, kurš zina labāk.

Muzeja dibināšanas laika sanāksmju protokoli tiek vēlreiz atvērti 2023. gadā, tos izspēlē un apspriež muzeju direktori un aktieri. Ko nozīmēja atvērt jaunu muzeju padomju okupācijas pirmajās desmitgadēs? Ko nozīmē ar toreiz izveidoto muzeju sadzīvot tagad? Kas notiek ar ieceri, kas no personiskas kļūst par valstisku?

Filmas scenārija pamatā ir Medicīnas vēstures muzeja 1958.–1974. gada sēžu protokolu fragmenti.

Filma tapusi kā daļa no Paula Stradiņa Medicīnas vēsture muzeja jaunās izstādes "Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs", kas apmeklētājiem būs aplūkojama no 1. marta.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!