Foto: Ģirts Raģelis
 
Aktualitātes
29.11.2016

Tapis jauns literatūras, publicistikas un mākslas grāmatžurnāls "Satori"

Komentē
0
Saglabā

Interneta žurnāls "Satori.lv" piedāvā jaunu literatūras, publicistikas un mākslas grāmatžurnālu "Satori", kura pirmā numura tēma ir plūdi. Grāmatžurnāla atvēršanas pasākums notiks 30. novembrī plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā, kur vienlaikus tiks atklāta arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde "Satori. Ilustrēts".

"Satori.lv" ir interneta žurnāls, kas regulāri publicē daiļliteratūru, recenzijas un rakstus par kultūru. "Satori" grāmatžurnāls Nr. 1 ir jauns drukāts izdevums, kas apkopo jaunāko latviešu prozu, dzeju un dokumentālo prozu, iezīmējot jaunas autoru paaudzes veidošanos. Tajā piedalījušies Inga Žolude, Inese Zandere, Jānis Ķīnasts, Kārlis Vērpe, Pauls Bankovskis, Henriks Eliass Zēgners, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Anna Auziņa, E. F. Kuks, Pēteris Pūrītis, Ieva Melgalve, Aivars Madris un citi.

Izdevums satur vairākus literāros manifestus un esejas, kurās apspēlēta plūdu tēma kā universāla metafora mūsdienu cilvēka bailēm no nepārvarama dievišķa, kosmiska, sociāla vai garīga spēka. Sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem izdevumu papildina mākslas darbi, kas tapuši kā ilustrācijas konkrētiem tekstiem vai patstāvīgi komentē plūdu tēmu. Grāmatžurnāla dizaineri ir Aleksejs Muraško (VCG) un Toms Mrazausks, savukārt vāka ilustrācijai izmantots Miķeļa Fišera kokgriezums. "Satori" grāmatžurnāls paredzēts kā ikgadējs izdevums.

Grāmatžurnāla atvēršanas svētki notiks trešdien, 30. novembrī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15. Vakara programmā paredzēti "Satori" grāmatžurnāla Nr. 1 autoru lasījumi un dzejas performances, kā arī tiks atklāta unikāla izstāde "Satori. Ilustrēts". Kopš 2015. gada Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas apakšnozares ilustrācijas klases (pasniedzēja – Rūta Briede) studenti sadarbojas ar portālu "Satori.lv". Sadarbības laikā studenti ir izveidojuši ilustrācijas vairāk nekā desmit mūsdienu latviešu prozas un dzejas darbiem. Izstādē varēs aplūkot ilustrāciju oriģinālus, kas tapuši laikā no 2015. līdz 2016. gadam. Izstādē piedalās: Anete Bajāre, Elīna Brasliņa, Rūta Briede, Anita Rupeika, Dārta Stafecka, Lote Vilma Vītiņa un Anna Zvaigzne.

Plakāta autore - Lote Vilma Vītiņa

Grāmatžurnālu "Satori" no 30. novembra varēs iegādāties grāmatnīcās "Jānis Roze", "Valers un Rapa", "NicePlace Mansards", galerijā "Istaba", "Birojnīcā", veikalā "M50" un "RIIJA", kā arī "Satori.lv" redakcijā, iepriekš rakstot uz e-pastu [email protected].

Grāmatžurnālu "Satori" izdod biedrība "Ascendum". Grāmatžurnāls "Satori" tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, "Nordea", "Ventbunker", Rīgas Brīvostas pārvaldes, "Arctic Paper" un "Dardedze hologrāfijas" atbalstu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!