WhenWeAll FallAsleep
pirms 3 gadiem
Šajos jautājumos realitāte ir dievs, bet savu iespēju un spēku grandiozi augstais un mānīgi nekonkrētais novērtējums ir prerējais. 

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Gribu ielikt saitīti no spiegel.de - kā paraugu. Nemāku. Tie satori hitlerjūgendi būtu mani pamācījuši, nevis zem.ūdens bāzuši.

Bet - lūk, atceros, kad pašnāvību izdarīja zviedru dīdžejs Avicii - laikam tā viņu sauca, tad tikai vācu medijos izlasīju plašāku apcerējumu, kāpēc sev galu dara cilvēki, kuriem it kā viss ir. Latvijas medijos -tikai par to kā tuvinieki dalīs atstātos miljonus.
Svēti pārliecināta esmu,ka ja mēs būtu sociāli taisnīgāka sabiedrība,ja mēs būtu uzglītotāki, ja kultūra nebūtu kļuvusi vai padarīta par vienas sabiedrības daļas pašapkapošanās kantori - mēs kā sabiedrība kopumā būtu veselīgāki. Jo īpaši garīgi drošāki un izturīgāki.

Patricija
pirms 3 gadiem
pašapkapošanās kantoris - tas ir kaut kas tieši pašnāvniekiem?

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
O - tā nebiju domājusi. Es to tādā nozīmē, ka kultūra arvien vairāk , arvien izteiktāk kļūst nepieejama plašām masām. Ja gribiet - darbaļaudīm.
Ātrākie piemēri - bibliotēku nabadzība, darbaļaudīm nepieejamais LNB sagatavotais - cikos sākas un cikos beidzas pasākumi? Tāda nenormāli limitēta kultūrdeva salīdzinot ar maksātajiem nodokļiem un salīdzinot ar budžetu kultūrai.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Ja tantei būtu riteņi - viņa būtu tramvajs.
Pirms 20 gadiem,augusta mēnesī, mājas bēniņos pakārās 11.klases skolniece, no skolas, kurā es strādāju.
Septembrī , sākoties mācībām , tika sasaukta skolotāju sapulce un visi skolotāji tika rāti un kaunināti, ka lūk, nav pamanījuši , ka meitenei ir problēmas.
Galvenā skolotāju soģe bija skolas psiholoģe. Vecās skolotājas sēž nokārtām galvām kā sapērti bērni, bet es jauna un lecīga jautāju - kas mums bija jāpamana? Kas bija tās pazīmes, kas liecināja, ka meitenei ir problēmas? Viņa bija gudra, izskatīga, komunikabla, no pārtikušas ģimenes - patiesībā - tā retā meitene, kuru daudzi apskauda. Arī par iekšējo brīvību un pašcienu , kas viņai piemita.
Psiholoģe atbildēja, ka tie esot profesionāļu noslēpumi un ka nespeciālisti to saprast nespēšot. Ko tad mūs te sauc, ja mēs neko nespēsim saprast?
Direktors mani apsauca, lika aizvērties un apsēsties, bet psiholoģe sāka lasīt referātu par psihes problēmām. Svešvārdu tajā bija vairāk kā latviešu vārdu. Es piecēlos un izgāju no telpas. Joprojām uzskatu, ka tai psiholoģei pirmajai vajadzēja psihiatra vai psihoterapeita konsultāciju.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Pagājuši 20 gadi, ik pa laikam medijos ir ziņas par "neizprotamām" pašnāvībām.
Bet ko mums saprast, ja visus 20 gadus valda tukšas pļāpas?
Imitācija

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Vēl. Psihiatru un arī psihologu vidū ir salīdzinoši augsts pašnāvību skaits salīdzinājumā ar citām profesijām.
Psihiatru trūkst visās valstīs.
Viens iemesls ir lūk, šis - satori - uzrādītais- paši pacienti un sabiedrība kopumā neuzticas psihiatriem - nepiešķir finansējumu nozarei, toties milzu naudas dod pļāpināšanai par to.
Zviedrijā līdzīgi kā Latvijā valsts "spiež" samazināt vietas stacionārā psihiski slimajiem. "Spiež integrēt" slimos sabiedrībā - lai tikai ekonomētu naudu.
Bet brīdī, kad kaut kas notiek - un mēs zinam, ka visu laiku notiek, tad vainīgie - bezatbildīgi slepkavas ir psihiatri, ārsti.

Sierrealiste
pirms 3 gadiem
Šīs nav tukšas pļāpas. Tā varētu šķist tikai kādam, kuram ir ļoti ierobežota pieredze ar garīgām nebūšanām. Viena no lietām, ko psihiatrs mēdz jautāt pacientam ir, ko viņš domā par to, ka jālieto antidepresanti. Cilvēkiem pašiem to grūti pieņemt un nereti apkārtējie cenšas iestāstīt, ka tās ir briesmīgas zāles, ko labāk aizstāt ar pastaigām svaigā gaisā un citām omu uzlabojošām praksēm.

Kaut kā intuitīvi liekas greizi neapmierinātību ar dzīvi risināt, izmantojot tabletīti. Man ir vairāk nekā 20 gadu pieredze ar bipolāriem traucējumiem, pastarpināta pieredze no sarunām ar citiem pacientiem un izzinot, ko raksta, saka, kas izpētīts... Uzskatu, ka ir liela atšķirība starp psiholoģiskām un psihiatriskām problēmām. Tās var iet roku rokā, bet var būt arī tā, ka ar dzīves uztveri, apstākļiem un raksturu viss kārtībā un tiešām vajag to tabletīti. Šī nav precīza zinātnes nozare, ļoti daudz nosaka, vai pacients pats saprot, kas ar viņu notiek un pēc iespējas precīzāk to spēj aprakstīt ārstam. Šajā ziņā smīkņāt par pašdiagnozticēšanu gandrīz vai nevietā. Apzināties, ka garstāvokļa svārstības vai skumjas ir citādas, nekā vidējam cilvēkam, ir pirmais, sekot līdzi tam, kā tās ietekmē zāles, teiksim, pamanīt, kad lietošana sāk izraisīt kādas pārmaiņas, jāatgriežas pie ārsta un kaut kas jāmaina... Pacientu individuālās pieredzes ir ļoti vērtīgas, jo viņi var dot daudz citiem vērtīgu ieteikumu tam, kā tikt galā, kas palīdz, kas, nē, kam pievērst uzmanību utt.. Korekta diagnoze, manuprāt, ir ārsta un pacienta kopdarbs. Pieredzējis pacients, kurš dalās ar savu stāstu, var dot daudz citiem.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Nē. Nepiekrītu. Nemaz.
Lūk, savam brālim, kuram ir ārsta psihiatra , ārsta narkologa un ārsta psihiterapeita sertifikāti, lūdzu nokomentēt žurnālā IR pagājušajā nedēļā publicēto rakstu bpar sievieti ar mentālām saslimšanām.
Mans brālis speciālists saka, ka pats būtiskākais ir uzstādīt pareizu diagnozi, kas vienlaikus ir nenormāli grūti, jo - ārstam šeit pacienta klīnika ir stipri ierobežota salīdzinājumā ar citām sli mībām

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
IR arī ir vāja žurnālistika. Kad savam brālim ieteicu uzrakstīt komentāru par Ofēlijas stāstīto,viņš pateica, ka nevar komentēt žurnālista atstāstīto par
pacienta stāstīto. Bet - kā es nopratu - tad gan šizoafektivitātes tāpat kā šizofrēnijas gadījumā -izšķirīgi svarīga ir ārsta un pacienta savstarpējā uzticība. Jo - prasme atpazīt lēkmes tuvošanos un laicīga zāļu ( vistbilstošāko) ieņemšana - slimības izpausmes novērš un cilvēks var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Viens no pirmajiem pacientiem brālim bijis vampīrs. Stingrs noteikums esot, nodaļā ieiet tikai sanitāra klātbūtnē , bet brālis - jauns ārsts iegājis nodaļā, nav pamanījis, ka sanitārs iziet. Viņam sākuši nākt klāt pacienti. Viens liela auguma vīrs stādījies priekšā kā vampīrs un jautājis, kad varēšot saņemt šodienas asins devu.
Šādus gadījumus arī ārstējot tā, ka pacientiem māca atpazīt , kad nāk virsū lēkme - laicīgi iedzertas zāles novērš nepieciešamību meklēt asinsdevu. Tā ir arī pacientu pašdisciplīna, kas atkal ir īpaša tēma.

Sierrealiste
pirms 3 gadiem
Tā arī nesaprotu, kam īsti nepiekrītat. Arī lasot citu pacientu stāstus, ne tikai ārstu teikto, kas bieži vien nav viegli uztverami, var gūt atziņas, kas palīdz izprast savu problēmu un, jā, atpazīt. Kā arī stāsti palīdz cilvēkiem, jo viņi saprot, ka nav vieni tādi. Pozitīvi, ka kāds saka - tas, ka jālieto zāles nav pasaules gals. Gan pacientam, gan apkārtējie, kuri pat mēdz atrunāt no zāļu lietošanas. Piedevām, parādās informācija, ka pacienti nav tikai cilvēki ar smagiem traucējumiem, kuri nonāk slimnīcā. Liela daļa ir tādu, ko redzot nepateiksi. Pati esmu starp tādiem. Ir vieglas problēmas, ar ko esmu iemācījusies sadzīvot, zāles blakus parādības neizraisa. Sākotnēji bija nepareiza diagnoze, kopš pareiza, viss kārtībā.
Par diagnozēm runājot, ļoti svarīgi, lai pie cilvēka nonāk pēc iespējas vairāk informācijas un viņš sarunā ar ārstu var izteikt šaubas, vai tiek ārstēti pareizie traucējumi. Vai sameklēt citu psihiatru, kurš var pat uzstādīt citu diagnozi. Tā notiek.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Nepiekrītu tam, ka ne IR, ne Satori nav profesionāļu komentāri par konkrētu cilvēku atstāstīto pieredzi. Profesionāļu sniegtajai
informācijai būtu jābūt tam galvenajam, nevis katra publikācijām izpušķoti sagatavotā pieredze . Iespējams, es pārspīlēju ar savu brēkšanu, bet tā mūsu mediju atpalicība ir
vienkārši nenormāla.

Lūk, esmu germanofile. Viņi sen raksta arī par mentālām saslimšanām , tai skaitā - par individuālām - subjektīvām pieredzēm, bet vienmēr klāt ir profesionāļu komentāri.
Pēc jūsu teiktā iznāk, ka mums pietiktu palasīt piemēram, www.dr.lv - kur cilvēki gari un plaši apspriež savas kaites un mēs izārstētos paši. Izdomātu, izsecinātu, kura slimnieka pieredze un ārstēšanās ir pareizāka un uz priekšu.
Es tiešām domāju, ka te runa ir tikai par KM =nodokļu maksātāju piešķirtās naudas notriekšanu , nevis par nopietnu un atbildīgu apņemšanos izgaismot mentālās saslimšanas un visu, kas ar to
saistīts

Sierrealiste
pirms 3 gadiem
Neaicinu ārstēties pašiem un pašiem noteikt sev diagnozi, neapgalvoju, ka ar to pietiks. Nē, neuzskatu, ka par mentālām vainām runāt drīkst tikai ārsti.
Par vēzi, cukura diabētu, visdažādākajām saslimšanām runā arī pacienti. Pret to arī iebilstat?

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
www.dr.lv - ir labs forums. Neticu, ka to nezin tie,kuriem ir problēmas ar veselību. Ko jaunu Jūs te uzzinājāt, kas jau vismaz 10x nav izrunāts šai un citos forumos?
Jautājums - kāpēc VKKF nauda, mūsu nodokļu nauda tiek tērēta par to, kas daudz dziļāk un plašāk ir pieejams par velti?
Vai tāpēc, ka viegli nākusi nauda, tā viegli jānočalkā? Atbildība taču nekāda.

ne reāli
pirms 3 gadiem
Jūs nevarētu, lūdzu, vienreiz jātaļot projām no šejienes? Skatos - o, komentāri pie raksta! Un tad atceros, ā, paga...nu jā.

Tom Neuland
pirms 3 gadiem
man tīri labi patīk viņas domas lidojumi. there's a method to her madness.

random test
pirms 3 gadiem
Piekritīšu, man arī simpatizē. Skaislei vajadzētu kļūt par Satori autori. Potenciāls ir, tikai būtu jāmēģina kaut kā to visu haosu nedaudz organizēt.

Aleksandrs Kabakovs
pirms 3 gadiem
Jā, S. Jatalnieces kundzes komentāri (lai gan viņas gadījumā jārunā par, šķiet, nekontrolējamām “verbālajām” caurejām) allaž ir savdabīgi. Kādu viņas atziņu, novērojumu vai “patiesībau” neesmu uzskatījis par sapratīgu ļoti ilgu laiku, varbūt pašā komentēšanas maratona sākumā, kad idejām bija dziļāks, reālāks pamats. Toties tagad viņas komentāri ir bezmaksas, regulāra platforma, kurā, jāatzīmē gan, ka daudz kvalitatīvāk kā tas varetu būt Delfi vai Lsm komentāru sadaļās, apkoptas simtiem stipri apšaubāmas negācij-idejas.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Īstenībā ir tā, ka klausos tiešsaistes kursus, kuri mani garlaiko. Ar vienu ausi klausos, jo samaksāts ir, bet labi ka kursi ir īsi un lēti.

Bet lūk, uzaugu skarbos padomju okupācijas apstākļos. Pirmos 13 dzīves gadus dzīvoju daudzdzīvokļu mājā. Mūsu mājai pretī dzīvoja sieviete ap gadiem 60 . Viņu sauc par Trako Anniņu. Ik pa laikam viņa skraidīja pa apkārtni un kliedza, ka degot. Mums bērniem tika paskaidrots , ka kara laikā viņa ir spīdzināta ( versijas atšķīrās - čekisti vai nacisti) un tāpēc viņa ir slima ar nerviem un nespēj domāt un rīkoties kā mēs. Ka nekad nevajag viņu uzrunāt, aiztikt vai smieties par viņu.
Nevaru galvot, ka nekad, bet patiesi, netceros, ka mēs bērni būtu šo sievieti izsmējuši vai kā aiztikuši.
Es , protams, ticēju, ka viņu mocīja nacisti- jo tie bija pakāruši varoni Zoju Kosmodemjansku un mocījuši citus krievu varoņus. Zīmīgi, ka latviešiem tādi varoņi nebija.
Protams, ka es sevi neidentificēju ar to sievieti- Trako Anniņu, bet par tādu te tieku sludināta.
Jā - redz kā ir - pat čekistu kontrolētā sabiedrībā bija vairāk cilvēcības kā sorosistu - satoristu komentāros

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Pieņemsim, ka visas komentētāju man uzstādītās diagnozes ir pareizas.Nu par caureju in madness, tad vviena nopietna lieta ir jūsu attieksme.
Es ar savu komentāru nevienam virsū neskrienu. Atvērtāsabiedrībā drīkstu rakstīt, ko domāju. Jautājums par jūsu attieksmi,pret jūsuprāt, galīgi muļķīgām domām.

Ievērojiet, par traku es te nevienu neesmu nosaukysi. Jūs gan jau vairākus no šejienes esiet padzinuši

Agra Liege
pirms 3 gadiem
Liels paldies par lielisko un ārkārtīgi vajadzīgo rakstu!

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Swedbank eksperte apgalvo, ka tikai 1/4 Latvijas iedzīvotāju ir uzkrājumi.
Es līdz šim uzskatīju, ka esmu godīgi un pareizi iekrājusi zārka naudu.
Bet - pirms pāris dienām manam draugam nomira mamma un tagad viņa jāapglabā. Redzu un saprotu, ka mani uzkrājumi patiešām pietiktu tikai zārkam , pie tam - tādam lētajam, ne jau no ozolkoka ar rozēm, baltu linu ieklāšanai un izrakstītu villaini apklāšanai.

Nez kāpēc VKKF droši dod naudu , lai kuļturščiki reflektētu par gara kaitēm , bet nekad, lai - piemēram, tie paši ļauži reflektētu par nodokļu sistēmu, cik tā taisnīga vai ....nu labi. Tāpat jau viss
saprotams

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Jā un vēl - VKKF šādus rakstus būtu uzticējis un apmaksājis nevis pļāpiņiem, bet speciālistiem. Lienes Lindes stila sacerējumi - kā es pati noteicu diagnozi un kā es par to jūtos, ir vairāk kā kaitīgi. Tikai to ļaunumu jau neviens neies pierādīt.

Labāk lai psihiatri populārā veidā izskaidro - kādai kaitei kādas ir klīniskās pazīmes , kā vispareizāk rīkoties, kad balsīm uzticēties, kad vairs nē. Kā kaites atpazīt un kā rīkoties līdzcilvēkiem.

Tagad kārtējais variants - nauda sadota kuļturščikiem un tā jānotriec. Skaidrs, ka vienīgais labums tiks naudas saņēmējiem.

Kā jau nabadzīgākajā un beztiesiskākajā Eiropas valstī ierasts

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Starp citu, man reiz ģimenes daktere izrakstīja xanax. Aizgāju ar recepti uz aptieku. Tur man bija sava simpātija - farmaceite. Viņa saka - nu nevajag. Nu nelietojiet šīs zāles, nu nevajag. Es saku - es tikai rezervei gribu nopirkt. Viņa saka - nu nevajag.
Labi. Tad man divas paciņas caurejas zāļu. Viņa iesmējās un pārdeva man tās, piebilstot , lai es arī ar tām neaizraujoties.

Bet mans brālis psihiatrs - labs speciālists saka tā, ka milzīga daļa no psihes kaitēm ir sociālu nelaimju sekas. Un uz katru manu sūdzību viņš atbild ar ieteikumu sakārtot savu dzīvi , novērst to, kas traucē, liek justies nelaimīgai , stingrāk turētiespie tā, kas rada prieku un iesaka neiet tālāk par baldrijāņu lietošanu.

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Nebūtu solījusi, būtu vieglāk atturēties no rakstīšanas. Tagad nekā - labrīt no rītiņa.
Es domāju, ka milzīga vaina un atbildība par sabiedrības garīgo neveselību ir tādiem cilvēkiem kā satori un līdzīgu portālu - smadzeņdrāzēju autoriem, citu mediju satura veidotājiem- žurnālistiem un tad visi šie literāti, varas apkalpotāji kuļturščiki.
Piemēram, Jūs, Caunes kungs vadījāt sarunas Tērbatas ielā. Un es izlasīju visu šo sarunu pierakstus. Un man radās - kārtējo reizi - iespaids, ka dzīvojam paralēlās pasaulēs. Vai Rīgai vajag bērnus ? Nevajagot. Jo redz kāda bēda - gleznas un vispār ekspozīcijas muzejos ir tikai pieaugušo acu augstumā, ne bērnu skatienu.
Ka bērniem Rīgā vairāk kā nevienam citam- nu labi - vēl tikpat ļauni ir suņiem un kaķiem - jāelpo sāļie ielas putekļi kokteilī ar transoprta izplūdes gāzēm - par to ne Jums ne kādam citam kreņķis nekāds. It kā Rīga nebūtu ne tikai nabadzīgākās ES valsts galvaspilsēta, bet arī ar netīrāko gaisu Eiropā.
Cik nopratu no tvnet rakstītā - EK tomēr liks par to sodu. Sak - samaksājiet arī vēl , ka jūsu pilsoņi elpo tik netīru gaisu.
Tātad - lai runātu par būtisko - tukšas pļāpas - nezinu - apzināta vai neapzināta realitātes izkropļošana.
Kā intersēs tā ir?
Tās sorosistu sludinātās "atvērtās" sabiedrības varas cilvēku interesēs, kuri nupat satori izdotajā Mūsējās mīļi un sirsnīgi ieskaita Ždanoku - nopelniem bagāto un patiesi talantīgo Latvijas valsts nīdēju?
Kā var dzīvot garīgā komfortā un mierā, ja mūsu smadzenes tā tiek kropļotas par mūsu pašu naudu?

Skaisle Jatalniece
pirms 3 gadiem
Nedomāju, ka tie, kuri sabiedrību dezinformē, kropļo ar izsmalcinātiem meliem un manipulācijām , lai kalpotu korumpantu un prastu zagļu varas elitei , būtu tiesīgi tagad mūs žēlot - sak - redz nabadziņi, cik mums žēl, ka visi tādi traumēti un depresīvi tagad esiet.
Kā varmākas , kas pieprasa mīlestības apliecinājumus no upuriem.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!