Aktualitātes
21.05.2019

Ar regetona dīvas performanci, latgaliešu repu un slavenību diskotēku atklās "Survival Kit 10.1"

Komentē
0
Saglabā

Laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit 10.1", kas pirmo reizi norisināsies Pārdaugavā, ar spilgtu programmu tiks atklāts ceturtdien, 23. maijā, no plkst. 19.00 bijušajā Latvijas Universitātes fizmatu fakultātē. Ieeja bez maksas.

Festivāla organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs desmitā festivāla gada atklāšanu atzīmēs ar īpaši krāšņu programmu. Vakaru iesāks māksliniece Karla Garlaši ar dzīvo latino regetona dīvas performanci, kurā piedāvātais vizuālais tēls un teksti ataino ekstravagantas latīņamerikāņu mākslas pasaules personības likstas un intrigas. Performancē "Princess Prada singla "Money Money" prezentācija" ar statusu, kontinentālo filozofiju un televīzijas seriāliem apsēstās varones spēcīgās emocijas noved pie konflikta starp globālo popkultūru un reģiona politisko pagātni.

Pēc performances uzstāsies jaunā latgaliešu repere ŪGA, īstajā vārdā Daiga Barkāne. Viņa darbojas latgaliešu pagrīdes hip-hopa apvienībā "Ausmeņa Records" un ir vienīgā meitene kolektīvā.  "Ausmeņa Records" ir hiphopa kultūras pārstāvji, un tas nozīmē, ka viņu vidū ir gan reperi, gan dīdžeji, gan breikotāji, gan grafiti mākslinieki.

Atklāšanas nakti turpinās slavenību diskotēka, kurā ar 30 minūšu setiem ar savu mīļāko mūziku uzstāsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, vietējie un ārvalstu skaņas mākslinieki Fabriss Prazs (Fabrice Praz) no apvienības "Klik klak", Haruns Morisons (Harun Morrison) no apvienības "They are Here", Kasiuss Fadlabi (Cassius Fadlabi), Elīza Āboltiņa un Labais Dāma, māksliniece Ieva Balode un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles programmas direktors Kaspars Vanags.

Visu pasākuma laiku norisināsies performance "Let us land our time machines. Eva un Adele", kuras mākslinieki kategoriski atsakās atklāt savu identitāti.

Baltijā vērienīgākā ikgadējā laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 10.1" starptautiskajā izstādē un pasākumu programmā no 23. maija līdz 30. jūnijam piedalīsies 34 ārvalstu un Latvijas mākslinieki. Tā organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar kuratorēm Solvitu Kresi, Ingu Lāci un Anželsu Miraldu (Àngels Miralda) pēta jēdzienu outlands (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus. Arī šoreiz par festivāla norises vietu izraudzīta kāda Rīgas tukšā ēka, lai pievērstu cilvēku uzmanību tās nākotnes attīstīšanas potenciālam. Bijusī LU fakultāte ir uzcelta 1888. gadā, un ēkā vispirms bijis vācu bāreņu nams, bet vēlāk – milicijas skola.

Festivāla programma un apraksts pieejami festivāla tīmekļa vietnē un feisbukā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!