Foto: Lita Millere
 
Aktualitātes
24.08.2022

"Survival Kit 13" izziņo pasākumu programmu pop-up kafejnīcā

Komentē
0

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) organizētajā laikmetīgās mākslas festivālā "Survival Kit 13", kas šogad norisināsies no 3. septembra līdz 16. oktobrim, notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. "Hearing Voices Café" programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar "Borščs – vakariņas pie ukrainietēm" komandu būs atvērta visu festivāla laiku. 

Kā uzsver festivāla rīkotāji, nesenie notikumi Ukrainā un politiskā situācija Krievijā skaidri uzrāda nepieciešamību pēc sabiedrības, ko veido informēti un kritiski domājoši, sociālpolitiski aktīvi indivīdi, kas apzinās savu funkciju demokrā

tijas veidošanā. "Programma "Hearing Voices Café" ir aicinājums uz kritisku ieklausīšanos un situācijas analīzi, pārdomātu un individuālu rīcību, iebilstot nereflektētai sekošanai, kā sekas mēs redzam šodienas Krievijas un Baltkrievijas politikā. Caur pasākuma programmu tiks apzinātilokālie un vēsturiskie demokrātijas stūrakmeņi – dažādas brīvības un atbrīvošanās formas, uzsverot kultūras un mākslas nozīmi demokrātiskas sabiedrības veidošanā un uzturēšanā gan vēsturiski, gan mūsdienās," raksta rīkotāji.

Atceroties Atmodas laika pieredzi Latvijā un ņemot vērā šī brīža realitāti Eiropā, pasākumu cikls pievērsīsies problēmām un jautājumiem, kas saistīti ar demokrātijas dabu, politiski atbildīgu, brīvu un ētisku rīcību, kas saasinājušies Ukrainas kara kontekstā. 

Pasākumu programmas un arī pop-up kafejnīcas nosaukums aizgūts no mākslinieces Doras Garsijas aizsāktā projekta, kas jau ticis realizēts daudzviet Eiropā un Ziemeļamerikā un iegūs jaunu formu festivāla "Survival Kit 13" ietvaros. Latvijā īstenotais "Hearing Voices Café" projekta modelis, kā kuratore ir jaunā filosofe Sofija Anna Kozlova, ietvers nevien īpaši veidotu "Hearing Voices Café" pamatprogrammu ukraiņu kopienai Latvijā, bet arī plašāku formāli atšķirīgu pasākumu ciklu, ik nedēļu nodrošinot daudzveidīgu pieredzi dažādām vecuma, sociālās un etniskās piederības grupām.

Ciešā sadarbībā ar mākslinieci Doru Garsiju, Latvijā "Hearing Voices Café" pamatprogrammu īstenos mierrades, konfliktu risināšanas un nevardarbīgas komunikācijas procesu arhitekte, mediatore Ilze Dzenovska un ukraiņu māksliniece Marija Zenkova, veidojot piecu pasākumu ciklu Latvijā dzīvojošajiem ukraiņiem un draugiem, kurā latviešu un ukraiņu mūziķi un mākslinieki kopā ar projekta dalībniekiem caur radošu darbību pētīs noklusētās atmiņas un neizteiktos pārdzīvojumus un rūpes. Pamatprogrammas pasākumi notiks krievu valodā, nepieciešamības gadījumā nodrošinot arī tulkojumus ukraiņu vai angļu valodā.

Katru otrdienu no plkst. 14.00 festivālā notiks senioru rīti "Māksla mūžam", kuros būs iespēja nevien klusākā un netraucētākā gaisotnē apskatīt "Survival Kit 13" pamatizstādi, bet arī piedalīties īpaši apmācītu mākslas mediatoru vadītā ekskursijā, iepazīstot izstādē redzamos mākslas darbus, un pēcāk piedaloties kopīgā sarunā par redzēto, laikmetīgo un vēsturisko. Savukārt svētdienās no plkst. 13.00 gaidāma ģimeņu rītu programma "Bērniem viss atļauts". Katru svētdienu, izņemot 4. septembrī, ģimenēm būs iespēja kopā ar mediatoriem doties bērniem veidotā ekskursijā, kā arī piedalīties radošajā darbnīcā, ko katru nedēļu vadīs kāds cits mākslinieks, māksliniece vai pētnieks. Ceturtdienās, piektdienās un sestdienās festivāls klausīties un piedalīties, pētot savu unikālo brīvību un brīvības izpratni, aicinās katru interesentu, piedāvājot plašu diskusiju, koncertu, kino un citu aktivitāšu programmu.

Papildus tam visā festivāla laikā darbosies restorāna "Borščs – vakariņas pie ukrainietēm" veidota pop-up kafejnīca, kurā varēs mieloties ar ukraiņu pavāru gatavotiem ēdieniem – kūkām un pīrāgiem – un pakavēties pie tējas vai kafijas krūzes.

Aktuālajai informācijai par festivāla norisi seko līdzi festivāla mājaslapā, kā arī "Survival Kit" un LLMC Facebook un Instagram kontos.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!