Aktualitātes
22.02.2021

"Sporta pils dārzi" aicina uz urbānās dārzkopības meistarklasēm

Komentē
0

Gatavojoties pirmajai dārzkopības sezonai, projekts "Sporta pils dārzi" aicina ikvienu piedalīties izglītojošā meistarklašu programmā mēneša garumā. Pieci pieredzējuši profesionāļi sniegs ieskatu, kā uzsākt dārzeņu un ziedu dārzu veidošanu, kādus izaicinājumus sagaidīt dārzkopjiem pilsētā, kā arī kādas iespējas slēpjas ārstniecības augu audzēšanā un izmantošanā, un sniegs praktiskus padomus par urbāno biškopību. 

Meistarklasēs tiks apskatītas dažādas tēmas, kas būs noderīgas kā pieredzējušiem dārzniekiem, tā interesentiem, kas līdz ar pavasari nolēmuši pievērsties jaunu prasmju apgūšanai un labprāt uzzinātu, kā uzsākt dzīvot videi draudzīgāk un zaļāk.

"Meistarklases ieplānotas gan kā palīgs Sporta pils dārzu kopienai, kas vieno jau vairāk nekā 100 dārzniekus, gan kā publiski pieejams rīks ikvienam, kas vēlas iekopt dārzu vai to dara jau gadiem. Vienlaicīgi vēlamies ar šo programmu aizsākt sarunas, kā maziem un lieliem soļiem varam uzsākt dzīvot videi un sabiedrībai draudzīgāk, kā ienest dabu pilsētā un par urbānajiem dārziem kā daļu no nākotnes publiskās ārtelpas," stāsta "Sporta pils dārzu" idejas autore Renāte Prancāne.

Meistarklašu programma:

24. februārī un 3. martā – ievads permakultūrā un urbānajā dārzkopībā ar aktīvu Latvijas permakultūras biedru un agronomu ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi dārzkopībā Māri Narvilu.

10. martā – ārstniecības augu ievākšana, audzēšana un izmantošana kopā ar pirtnieci un ārstniecības augu speciālisti Ligitu Elksnīti.

17. martā – terapeitiskā dārza vēsture un iekopšana kopā ar ainavu arhitekti Ilzi Rukšāni.

24. martā – puķu un ziemciešu audzēšana ar saimniecības "Puķu Lauki" īpašnieci Sanitu Reinbergu.

31. martā – urbānā biškopība – pasaules piemēri un kā uzsākt, kopā ar bitenieku trešajā paaudzē Uģi Mālnieku.

Meistarklases norisināsies katru trešdienu no 24. februāra līdz marta beigām. Dalībai tiešsaistes meistarklasēm šobrīd iespējams pieteikties, ziedojot 15 eiro  ej.uz/darziunplavas (līdz 28.februārim "Projektu bankas" ietvarā) un www.sportapilsdarzi.lv (no 1. marta), norādot izvēlēto meistarklasi un savu e-pasta adresi. Meistarklases var iegādāties gan atsevišķi, gan visas piecas kopā. Ikvienam, kurš būs pieteicies meistarklasei, pāris dienas iepriekš tiks nosūtīta saite uz "Zoom" platformu. Pēc lekcijas dalībniekiem tiks izsūtīts ieraksts, ko varēs lietot neierobežotu laiku. Visi ziedojumi tiek novirzīti projekta īstenošanai un teritorijas labiekārtošanai un uzturēšanai. Lai uzzinātu vairāk par projektu un meistarklasēm, seko "Facebook" un "Instagram" @sportapilsdarzi. Jautājumu gadījumā var rakstīt uz [email protected].

"Šāds urbāno dārzu projekts Latvijā un, cik mums zināms, Baltijā tiek īstenots pirmo reizi, un mēs ļoti ceram, ka tas būs kā ledlauzis citu urbāno dārzu uzziedēšanai Rīgā. "Sporta pils dārzi" ir dažu rīdzinieku izsapņots, taču simtiem rīdzinieku atbalstīts un īstenots projekts, kas tiecas parādīt, ka ikvienam ir iespēja iesaistīties savas pilsētas veidošanā," stāsta Prancāne.

Par "Sporta pils dārziem"

"Sporta pils dārzi" ir rīdzinieku veidots bezpeļņas projekts ar mērķi atvērt pašlaik neizmantoto Sporta pils teritoriju un nodot to pilsētnieku lietošanā. Teritorijas attīstības starpposmā no 2020. līdz 2023. gadam šeit atradīsies 150 īrei pieejami pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm.

Projekta iecere ir veicināt Rīgas iedzīvotāju pašorganizēšanos un dalību savas pilsētas labiekārtošanā, radīt veselīgu dzīvesveidu veicinošu un priekpilnu vidi, kā arī nodrošināt laikmetīgu brīvā laika pavadīšanas veidu un vietu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!