Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
23.05.2022

Šonedēļ izšķiras Civilās savienības likuma nākotne; aicina uz piketu pie Saeimas

Komentē
1
Saglabā

Ceturtdien, 26. maijā, plkst. 8.30 kustība "Dzīvesbiedri" aicina pulcēties pie Saeimas ar plakātiem, lai paustu savu atbalstu Civilās savienības likumam un iestātos pret mēģinājumiem novērst tā pieņemšanu.

26. maija sēdē Saeima izskatīs 10 Saeimas deputātu parakstītu iesniegumu ar ierosinājumu pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu Civilās savienības likumprojekta trešajam lasījumam līdz šī gada 30. oktobrim. Kā norāda "Dzīvesbiedri", ja šis priekšlikums tiks apstiprināts, par likumprojekta pieņemšanu lemtu nākamā Saeima un Satversmes tiesas spriedums, kas uzdod par pienākumu rast regulējumu visu ģimeņu aizsardzībai, netiks izpildīts laikā.

"Ja priekšlikums tiks noraidīts, tad Civilās savienības likumu skatīs 3. jeb galējā lasījumā. Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs un vēsturisks pirmais solis visu Latvijas ģimeņu tiesiskajai aizsardzībai. Savukārt, ja šis priekšlikums tiks atbalstīts, tas būs būtisks trieciens neskaitāmām Latvijas ģimenēm, kuras šobrīd nav juridiski pasargātas" aicinājumā uz piketu raksta organizācija.

Lai sagatavotos piketam, trešdien, 25.maijā, plkst. 18.00-20.00 "M/Darbnīcā" notiks plakātu darbnīca. Rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt līdzi savus materiālus: papīru, kartonu, otas, krāsas.

Piketa pasākuma lapa atrodama šeit.

Par Civilās savienības likumprojektu

Jau ziņots, ka Civilās savienības likumprojektu, pildot Satversmes tiesas 2020. gada spriedumu, izstrādājusi Tieslietu ministrija.

Saskaņā ar likumprojektu, civilajā savienībā varēs stāties divas pilngadīgas personas un to varēs izdarīt pie notāra. Civilo savienību būs aizliegts noslēgt personām, kas jau ir laulātas, atrodas citā civilā savienībā vai ir savstarpēji tuvu radniecīgas. Civilā savienība būs beztermiņa, tā vairs nebūs spēkā, ja iestāsies vienas puses nāve, ja personas stājas laulībā, pusēm vienojoties pie notāra, ar tiesas spriedumu (ja viena no pusēm nevēlas savienību izbeigt).

Likumprojekts arī paredz, ka civilā savienība uzliek pusēm pienākumu gādāt un atbalstīt vienai otru, rūpēties par kopīgo mājsaimniecību atbilstoši katras puses ienākumiem. Likumprojekts definē civilās savienības pušu personiskās un mantiskās attiecības, bet tajā nav atrunāta pušu mantas šķirtība, pušu likumiskā mantošana; ārvalstīs reģistrētu dažādu dzimumu partnerattiecību un viena dzimuma personu dažādu savienību veidu atzīšana; katras puses atsevišķo bērnu aizgādība, uzturlīdzekļi, saskarsme, bērnu adopcija; pušu uzvārds pēc savienības noslēgšanas.

Kā uzskata Tieslietu ministrija, Civilās savienības likums pildītu pirmo no Satversmes tiesas dotajiem uzdevumiem – noregulēt ārpus laulības dzīvojošo personu personiskās un mantiskās attiecības. Otrs uzdevums paredz pienākumu nodrošināt ģimenes sociālo un ekonomisko aizsardzību un atbalstu. Kā norāda Tieslietu ministrija, tā būs katras nozares ministrijas atbildība pēc Civilās savienības likuma pieņemšanas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!