Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
27.09.2023

"Skaņu mežs" izziņo bezmaksas meistarklašu un lekciju programmu

Komentē
1

Šonedēļ Rīgā sāksies "Skaņu mežs", ko medijs "The Wire Magazine" nodēvējis par lielāko avangarda mūzikas festivālu Baltijā. Pēc atklāšanas pasākuma 30. septembrī "Tu jau zini kur" festivāls turpināsies 6.–8. oktobrī "Hanzas peronā". Koncertvakariem tuvos datumos festivāla viesmākslinieki sniegs meistarklases un lekcijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā un mākslas centrā "Noass". 

29. septembrī 14:00 JVLMA, LMT kamerzālē, notiks Alijas Alsultani (Alya Al-Sultan) meistarklase "Opera un improvizācija: iespējas izpildījumā un kompozīcijā". Alija Alsultani (Alya Al-Sultan) ir britu-irākiešu soprāns. Viņa festivāla laikā piedāvās meistarklasi, kas pievēršas gan netradicionālām vokālajām tehnikām mūsdienu operā un nehierarhiskai operas kompozīcijai, gan vokālajai improvizācijai. Meistarklasē aicināti piedalīties ne tikai vokālisti, bet arī komponisti un citi interesenti.

29. septembrī 16:00 LMA Jaunajā korpusā "K2" notiks Hari Šankara Kišores (Hari Shankar Kishore) jeb Hvad lekcija. Hvad ir Kopenhāgenā bāzēts elektroniskās mūzikas komponists, producents un skaņas apstrādes inženieris. Hvad ir nostiprinājis savu statusu kā nozīmīgs Kopenhāgenas pagrīdes scēnas mūziķis un vada divas ievērojamas organizācijas – izdevniecību "Syg Nok" un skaņu apstrādes studiju "Kommunal Dubplate Service". Viņa darbos tiek izmantoti arī vides ieraksti, kuros dzirdamas grabošas taksometru durvis, kori no misēm Dānijas baznīcās, ielu skaņas un vinilplašu čerkstoņa. Hvad tiecas panākt sajūtu par pasaules kultūru, kas ir "pāri multikulturālajam" un pludina robežas starp mākslu un ikdienas dzīvi. Lekcijā mūziķis sniegs ieskatu savā radošajā darbībā. Stāstījumu papildinās skaņu ieraksti no "Kommunal Dubplate Service" arhīviem un Hvad jaunākie robežmeklējumi. 

5. oktobrī 15:00 LMA Jaunajā korpusā "K2" ar lekciju "Rituālu tehnoloģijas: latīņamerikāņu elektroniskās mūzikas saknes Meksikā" uzstāsies Meksikā dzimusī un šobrīd ASV dzīvojošā producente un DJ Delija Beatrisa (Delia Beatriz) jeb Debit. Šajā lekcijā viņa iepazīstinās ar savas mūzikas saknēm Meksikas pamatiedzīvotāju tradicionālajā mūzikā, par piemēru izmantojot savu albumu "The Long Count". Ieraksts veidots, izmantojot arhīva audiomateriālus, kuros tiek spēlēti seno maiju instrumenti, tos iepazīstinot ar mākslīgo intelektu un pašas Delijas Beatrisas savdabīgo estētiku.

5. oktobrī 17:00 LMA Jaunajā korpusā "K2" notiks Marijas Čavesas (Maria Chavez) praktiskā darbnīca "Abstract Turntablism". Šajā vinilplašu atskaņotāju manipulēšanas meistarklasē skaņu māksliniece Marija Čavesa demonstrēs tehnikas, kā vinilplašu atskaņotājus izmantot kā eksperimentālās mūzikas instrumentus. Otrajā darbnīcas daļā apmeklētāji varēs piedāvātās tehnikas izmēģināt paši. Darbnīcai nav vecuma vai iepriekšējas pieredzes ierobežojumu, bet nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

6. oktobrī 11:00 JVLMA, telpā Nr. 328, notiks Džo Morisa (Joe Morris) meistarklase brīvajā improvizācijā. Šajā meistarklasē improvizētājs, komponists un Jaunanglijas konservatorijas pasniedzējs Džo Moriss uzklausīs dalībnieku spēlēšanu un sniegs viņiem konsultācijas darbā gan ar brīvo improvizāciju, gan, atbilstošos gadījumos, modernu notāciju. Dalībnieki, kas nespēlē mūziku, arī ir laipni gaidīti.  Žurnāls "The Wire" Džo Morisu nodēvējis par "vienu no nevainojamākajiem improvizētājiem ASV". Moriss ir primāri pazīstams kā ģitārists, taču savas karjeras laikā apguvis arī kontrabasu un bungas. Viņa grāmata "Perpetual Frontier" ir veltīta brīvajai improvizācijai un frīdžezam.

6. oktobrī 16:00 JVLMA, LMT kamerzālē, meistarklasi "Laikmetīgās mūzikas interpretācija" vadīs stīgu kvartets "Mivos Quartet".  Tajā "Mivos" dalībnieki aprakstīs, kā iedzīvina sev uzticētās partitūras, tostarp Pulicera prēmijas laureāta Reivena Čakona (Raven Chacon) darbu "Journey of the Horizontal People", ko nākamajā dienā festivālā "Skaņu mežs" spēlēs pirmo reizi līdzās repertuārā jau esošiem citu komponistu darbiem. Tam sekos jautājumu un atbilžu sesija. 

9. oktobrī 12:00 JVLMA, LMT kamerzālē, uz sarunu ar elektroakustiskās mūzikas komponistu Maksu Eilbaheru (Max Eilbacher). Šajā publiskajā runā un jautājumu un atbilžu sesijā Eilbahers skaidros savas mūzikas radīšanas procesu, tās iedvesmas avotus un, plašāk runājot, perspektīvas, kā lūkoties uz skaņu. Eilbahera darbi robežojas no ģeneratīvas datormūzikas līdz elektroakustiskām kompozīcijām un skaņu mākslas instalācijām. Eilbahers ir arī postminimālisma un avantroka grupas "Horse Lords" dalībnieks.

9. oktobrī 16:00 mākslas centrā "Noass" notiks Evitas Mandži (Evita Manji) elektroniskās mūzikas meistarklase bērniem un jauniešiem. Evita Mandži ir grieķu komponiste un skaņu māksliniece, kas savos darbos izmanto skaņu sintēzi, skaņu apstrādi un kora mūzikas iedvesmotus vokālus, lai radītu klubu mūzikas un abstraktas elektronikas iedvesmotu popmūziku. Viņa bilst, ka radītās mūzikas centrālās tēmas ir cilvēka eksistenciālais stāvoklis, klimata pārmaiņas, kvantu fizika un nāve. Sarunā ar mediju "Dazed Digital" Mandži uzsver, ka vēlas, lai viņas radītā mūzika klausītājiem šķistu organiska un dzīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!