Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
05.09.2023

"Skaņu meža" galvenie viesi būs provokatīvais Berlīnes duets "Amnesia Scanner"

Komentē
0

Kultūrvietā "Hanzas Perons" no 6. līdz 8. oktobrim notiks "Skaņu mežs", ko britu medijs "The Wire" pērn nodēvējis par lielāko avangarda mūzikas festivālu Baltijā. Savukārt nedēļu agrāk, 30. septembrī gaidāms festivāla atklāšanas pasākums koncertzālē "Tu Jau Zini Kur". Festivāla centrālie viesi būs duets "Amnesia Scanner" no Berlīnes, ko medijs "The Guardian" nodēvējis par "vienu no nozīmīgākajiem projektiem mūsdienu elektroniskās mūzikas andergraundā". 

"Amnesia Scanner" ir Berlīnē bāzēts somu elektroniskās popmūzikas duets, kurā ietilpst Marti Kaliala (Martti Kalliala) un Ville Haimala (Ville Haimala), kā arī mākslīgais intelekts, ko grupas dalībnieki dēvē par "Oracle" un kurš nereti atbildīgs par vokālu. Šādā izpratnē "Amnesia Scanner" būtu nepareizi dēvēt par duetu – drīzāk par trijotni. 

Medijs "The Guardian" par "Amnesia Scanner" rakstījis sekojoši: ""Amnesia Scanner" var pilnvērtīgi uzskatīt par vienu no nozīmīgākajiem projektiem mūsdienu elektroniskās mūzikas andergaundā". Medijs "Crack Magazine" savukārt to raksturojis kā "vienu no pēdējo gadu saslavētākajiem elektroniskās mūzikas projektiem".  

Kaliala un Haimala iepazinās Helsinkos, strādādami vienā arhitektūras birojā. Viņu  pirmā sadarbība bija naktskluba interjera dizains, bet otrā – tehno projekts "Renaissance Man", no kura abi mūziķi drīz vien nogura. "Amnesia Scanner" ir abu mūziķu nākamā sadarbība, kas satīriski apspēlē elektronisko deju mūziku, metālu, tostarp gan trešmetālu, gan ņūmetālu, pagātnes un interneta ēras popmūziku, kā arī pankroku, industriālo un ambiento mūziku. Šīs ietekmes savijās caur sintētisku nokrāsu, interneta informācijas gružiem un basu līnijām. Skanējums ir mūsdienīgi viskozs, kā šķīdums litija baterijās, taču tas spēj negaidīti mainīt formu un sākt izklausīties pēc grunge perioda basģitāras. Popkultūras klišejām "Amnesia Scanner" mūzikā dramatiskus toņus piešķir sarkasms ar kādu komentēta gan briestošā ekoloģiskā katastrofa, gan dzīvesveids, ko paši mūziķi formulē kā "izdzīvošanu kapitālismā".

Haimala ir sastrādājies arī ar mūziķiem Deividu Birnu (David Byrne), FKA Twigs un Holliju Herndoni (Holly Herndon), kā arī Venēcijas mākslas biennāles "Zelta lauvas" laureāti Anni Imohfu (Anne Imhoff). Kaliala savukārt turpina darboties kā arhitekts un kultūras kritiķis. Vairumu dueta ierakstu publicējusi ievērojamā avangarda un elektroniskās mūzikas izdevniecība "PAN". 

"Amnesia Scanner" izceļas ar iespaidīgiem audiovizuāliem šoviem, kas ietver videoprojekcijas un intensīvas stroboskopu gaismas, kā arī mākslīgā intelekta ģenerētus attēlus, vai reizēm pat animatroniskas lelles (piemēram, bezķermeniskas dziedošas leļļu mutes). Kā raksta medijs "Pitchfork": "Viņu mūzika ir radīta, lai to klausītos apdullinošā skaļumā, pasniegtu gigantiskos skaņas blāķos, kas izraisa zemestrīces koncerttelpās."

Medijs "Kunstkritik" par "Amnesia Scanner" jaunāko dzīvo priekšnesumu programmu raksta sekojoši: "[..] "Amnesia Scanner" bija galvenie mākslinieki "Transmediāles" un ar to saistītā mūzikas festivāla "CTM" noslēdzošajā koncertā, kur sniedza vizuāli un skaniski pārblīvētu priekšnesumu. Šovs bija pareizajā veidā vājprātīgs. Tas bija labs atgādinājums, ka digitālās mākslas potenciāls ir ne vien tās sociālajā kritikā, bet arī tās estētiski absorbējošajā un vizuāli ģeneratīvajā kapacitātē."

Līdztekus programma tiek papildināta ar sekojošajiem māksliniekiem: "Violent Magic Orchestra" (Japāna), "The Vex Collection" (ASV), "EleOnora & Tencu" (Igaunija), "Hugo Esquinca" (Meksika, Vācija), "Hvad" (Dānija), un arī virkne mūzikas projektu no Latvijas: "TV Maskava", "Orbīta", "Grab", "Kodek", "Pūres Opera".

Ieviestas izmaiņas arī festivāla lokāciju izivēlē. Iepriekš ticis izziņots, ka 30. septembra atklāšanas pasākums notiks telpā "NOASS", taču ir mainīta norises vieta un koncerti skanēs pasākumu telpā "Tu jau zini kur". 

Vairāk informācijas par festivālu un biļešu iegādi mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!